Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor

302 posts, 130196 views
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor andrei11

În contextul informației transmise  de ce ai mai pus și o poză ? La ce să mă uit ?

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Cezar210

Am incercat sa aduc și o imagine cu problema remediata. Daca nu e in regula, poate fi ștearsă fara probleme.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Gabi23

La prima vedere nu pare nimic care nu e ok la imaginea cu exteriorul lui 271, la ce te referi mai exact? Problema e în salon?

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Cezar210

Acum ceva timp 271 fusese vandalizat la exterior pe corpul B, iar ieri acea zonă era acoperită cu colant.
271-Graffiti-Foto-LucaTB.jpg (289.93 KB; downloaded 4262 times)

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Cezar210

Văd că băieții au atacat mai nou depoul Militari.

3344 (ieri pe 19), 3003, 3010 și probabil încă niște vagoane pe care inca nu le-am văzut...

Și 130 era mâzgălit pe spate (cu marker, nu spray).

http://imgur.com/gallery/zSy5tZL

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor TPB

V3A-93M-FAUR #275 a mai fost ,,personalizat'', in partea din spate.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor barbuandrei

O imagine cu 6551 din urma cu o saptamana. Acesta a fost vandalizat in garaj.
EDCC0D90-F2F7-4872-A922-AD59A92664DF.jpeg (172.53 KB; downloaded 3150 times)

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor alexandru_gr

Intreb și  eu ca să nu mor prost.
Nu există pază?
Că o asemenea mazgalitură nu se face în 3 minute.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor punmeister

alexandru_gr wrote here:
Intreb și  eu ca să nu mor prost.
Nu există pază?
Că o asemenea mazgalitură nu se face în 3 minute.

Ba cam da, desenele astea se fac destul de rapid.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Gabi23

ADK wrote here:
Ce garaj este ca fapt-divers?
Autobaza Floreasca.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor ADK

Băieții probabil scăpați de la școala de corecție (o mai exista așa ceva?) o fi intrat pe la parcări, unde-s lasă angajații mașinile personale. Din câte știu și Floreasca are un al 3-lea acces (pe lângă porțile principale) care din păcate nu știu să fie păzit. Un astfel de desen îl faci singur și-n 2 minute la grabă dar cu spray'uri calitative, faptul că mai vopsesc pe acasă una-alta pot spune asta. Deși sigur au fost cel puțin 2, că de unul singur să folosești rapid 5 spray'uri diferite e mai greu, cu toată experiența de o ai.

În altă ordine de idei, e inadmisibil în anul 2022 să mai întâlnești încă așa ceva. Străinii se pare că încă pot intra în depourile/autobazele (și cine știe și câte alte unități din alte domenii) cu orice scop și nu cu prea mare dificultate, nu doar să-și exprime talentul. Ăștia când sunt prinși ar trebui să li se întâmple fix ce ar face și paza militară când întâlnește corpi străini prin ogradă, că nu merită să ai milă de ei. Aici se intră și la distrugere. De paznici ce să mai zic, dacă băieții au intrat pe la parcarea angajaților, paznicii nu prea au mare vină, dar noaptea tot mai sunt mecanici și alți angajați prin garaj și prin curte lumini aprinse... așa că să nu-i vezi deloc, e un pic cam greu de crezut. Cel puțin o persoană trebuie să-i fi văzut/auzit însă nu s-o fi băgat nimeni de teama ălora, plus că la noi să ai de-a face cu cazuri de genul mai bine te lipsești.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Bogdan Ciorascu

Ce treaba ai cu paza in autobaza ca a intrat ala in Palatul Parlamentului pana la etajul 3 la camera de arme a SPPului  :headbash:  :twisted: ....beat fiind!

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor ADK

Sau la Acces Direct cu intenții criminale, și cine știe și în câte alte locuri se mai poate intra fără griji.

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421301 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use