Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Solaris Trollino 12M

499 posts, 123910 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Solaris Trollino 12M 1689

Poate un pic off-topic, dar - daca fac stationare la Bd. Tineretului - de ce nu se muta capatul la Abator, astfel incit sa se poata incarca bateriile ?

O dublare a retelei dupa statie ar fi extrem de simpla si - dupa aceea - ar putea intoarce in rond si incepe cursa din statia de vis-a-vis, din fata scolii.

 


Re: Solaris Trollino 12M mn_photography

1. nu ii intereseaza pe cei de la STB sa faca retea in rond momentan
2. daca ar stationa la Abator, vis-a-vis de scoala, ar bloca o banda de circulatie.

 


Re: Solaris Trollino 12M Victor92

Cateva poze cu troleibuzele Solaris Trollino 12M pe linia 97. Noul format.

5446





5450





5451





5452





5456





5461





5462



 


Re: Solaris Trollino 12M Victor92

Continuare.

5463







 


Re: Solaris Trollino 12M bgd70

Frumoase pozele :bere:

 


Re: Solaris Trollino 12M Victor92

@bgd70: Multumesc mult  :bere:  :bere:

 


Re: Solaris Trollino 12M Victor92

De la mine, o serie de imagini cu troleibuzele Solaris Trollino 12M prin zona fostului capat - Sfintii Voievozi.

5448





5449

















5451



 


Re: Propuneri de noi trasee reiny2000

WT_fan06 wrote here:
De ce a scăzut viteza comercială din cauza troleibuzelor? Dacă se întâmplă, care este justificarea? Se întâmplă doar pe 97 sau și pe celelalte linii?
Și eu am observat că troleibuzele circulă mai încet, pe 93 în Drumul Taberei, chiar și unde nu exisța separatoare sau macazuri.

 


Re: Solaris Trollino 12M WT_fan06

Tocmai de aceea întreb. În special pe 97 unde se circulă destul de mult pe autonomie și are încrucișări puține la număr (inclusiv raportat la distanța parcursă), nu ar trebui să fie probleme care să scadă notabil viteza medie.

Șoferii încă se acomodează cu ele, sau de ce merg mai încet?

 


Re: Solaris Trollino 12M petro burgener

Viteza mai scăzută, e a troleibuzelor Solaris, care sunt noi! Poate părea ciudat dar si troleibuzele Roman 112 si Dac 117, au circulat cand au fost noi, cu viteză  mai mică!  La TV 20 E, chiar nu îmi amintesc!  La Roman si Dac îmi amintesc pentru că  circulam mult mai des decât  cu Ikarus și Irisbus! Deși, cred că că  nici ele nu mergeau prea repede la inceput !

 


Re: Solaris Trollino 12M WT_fan06

Și hibridele au mers lent de la început. Țin minte cât dura de când se închideau ușile și până se urneau din stație. Posibil să țină de rodaj; la asta nu m-am gândit...

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Solaris Trollino 12M ADK

Rodajul în mod normal nu se efectuează cu călători... Dar nu se prea mai fac rodajele de altădată.

 


Re: Solaris Trollino 12M petro burgener

Plus Citaro, care, ne amintim cum mergeau la inceput.

Dar poate depinde și de soferi,
până se vor obisnui cu Solarisurile.

 


Re: Solaris Trollino 12M sorinache96

Cel mai probabil pana se obisnuiesc soferi cu ele, vor circula mai incet. Si la Brasov se mergea incet cu ele, dar in prezent se circula cu ele pe retea cu viteza mult mai mare decat cu troleibuzele vechi. Problema ramane si in Brasov macazurile si incrucisarile.
La Brasov Medcom-urile alearga mai tare atat pe retea cat si pe baterie fata de Skode, lucru observat si de mine de cand lucrez pe ele.
Sa mentionez ca un captator de Solaris costa cateva mii de euro si probabil nimeni nu vrea sa rupa vreunul.

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422010 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use