Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Parcare Subterana Universitate (INAUGURAT 15.11.2012)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

540 posts, 131821 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 39
 
 

📖 Pagination options
Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Oare acum se va incepe si M5-ul daca tot sapa in aceeasi zona? :ugeek:

 


Re: Parcare subterana Universitate telvanni

ByOnu wrote:
Oare acum se va incepe si M5-ul daca tot sapa in aceeasi zona?

Pai metroul va fi pe sub bulevard.

 


Re: Parcare subterana Universitate Donio

Salutare,

Se mai intampla ceva oare pe santierul asta sau i-au  luat somnul ?

 


  • Mrs
  • Posted:
  •  

Re: Parcare subterana Universitate Mrs

Deocamdata se lucreaza la scoaterea statuilor si mutarea lor in Parcul Izvor. Mai mult de atat nu se vede...

 


Re: Parcare subterana Universitate florin

Există o cameră pe care vom putea urmări lucrările: http://www.mobotix.ro/ro/index.php?id=1 ... camid=2275

 


Re: Parcare subterana Universitate Nightwolf

Buna camea... vad ca e montata chiar de catre cei de la Apollodor ... in alta ordine de idei maine dimineata (recte sambata/duminica) pe la 4 cica ar muta si celelalte statui a.i. luni sa se apuce de sapaturi...

 


Re: Parcare subterana Universitate cornel001

Se stie ce se va face la suprafata ?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Parcare subterana Universitate Utilizator anonim

cornel001 wrote:
Se stie ce se va face la suprafata ?


Vor incepe cu o serie de sapaturi si devierea retelelor edilitare, apoi vor face forari pentru consolidarea exterioarelor si se vor incepe sapaturile in adancime. Nu va asteptati sa vedeti ceva prea impresionant mai devreme de primavara 2011.

 


Re: Parcare subterana Universitate subway guru

Daca-mi permiteti sa-mi dau si eu cu 'parerea', eu stiu destul de bine ca acesta este un proiect PPP.
Asta inseamna ca nu e deocamdata vorba de 'banii publici', ci de banii alora care construiesc, deci vor trage cu dintii sa bage cat mai putini in lucrare ca sa le iasa cat mai 'rentabil'.
Va fi interesant de urmarit cum e cu o investitie 'privata' facuta pe domeniul public si pe nervii contribuabilului...
Pentru moment se mai ciondanesc si cu 'vecinii privati' din zona, pentru ca fata de PUZ au mai facut niste 'imbunatatiri' la proiect... :lol:

 


Re: Parcare subterana Universitate Dominatrix

Apropo de mutarea statuilor si lucrul de mantuiala: mi se pare absurd ca nu s-au realizat negativele statuilor inainte de mutare, care este o precautie care se ia in orice tara normala cand se muta un monument. Ce se intampla daca din greseala dau cu o statuie de pamant???

subway guru wrote:
Daca-mi permiteti sa-mi dau si eu cu 'parerea', eu stiu destul de bine ca acesta este un proiect PPP.
Asta inseamna ca nu e deocamdata vorba de 'banii publici', ci de banii alora care construiesc, deci vor trage cu dintii sa bage cat mai putini in lucrare ca sa le iasa cat Mai 'rentabil'.
Va fi interesant de urmarit cum e cu o investitie 'privata' facuta pe domeniul public si pe nervii contribuabilului...
Sa speram ca se va face doar pe nervii   contribuabilului, si nu se va apela pana la urma si la banii lui, asa cum s-a intamplat la metroul din Londra...

 


Re: Parcare subterana Universitate subway guru

Daca observi, mi-am luat precautia si am spus 'DEOCAMDATA' nu e pe banii publici...
In ceea ce priveste nervii amaratului de contribuabil, din ce stiu eu, la om 'neuronii' nu sunt o resursa regenerabila. :cry:  :cry:  :cry:

 


Re: Parcare subterana Universitate cornel001

De fapt la PUZ m-am referit, cum va arata zona la suprafata dupa terminare. Stiu ca sunt schitele din primul post care prezinta toate nivelele inclusiv suprafata dar nu stiu daca sunt cele finale.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Utilizator anonim

Am facut reorganizare si in acest santier pentru ca o sa fie poze destule de pus pe parcurs si o sa iasa haos daca punem un singur topic.
Urmeaza pozele de zilele trecute cand au fost mutate toate statuile.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nightwolf

Interesante comentariile celor 2 americani de pe fundalul filmuletului ... inca o dovada ca Bucurestiul poate avea si turisti :) Batranu` (dupa voce) estima 60 t greutatea statuii si ca mai vazuse (parca!?) la NY asa ceva ...

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 39
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Parcare Subterana Universitate (INAUGURAT 15.11.2012)  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422350 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use