De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Despre Serviciile Patriei Noastre

313 posts, 92948 views
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre Serviciile Patriei Noastre georgica2704

autob368 wrote:
O intrebare pentru cei care au televiziune (analogica sau digitala) de la RDS: prindeti canalul 6TV? Si daca DA, in ce pachet? Este important ca sa stiu daca merita sa ma abonez la ei...

Este doar la digital in pachetul de baza ;)

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

Dr2005 wrote:
N-am auzit în viaţa mea de canalul ăsta. Există 10TV, o porcărie marca RDS, care a funcţionat doar 3 luni şi care din vara trecută nu face decât să redifuzeze aceleaşi 4 emisiuni făcute în perioada aia (Naşul, M'bela, Campionii şi emisiunea matinală) non-stop.

Este un post de televiziune aparut acum vreo 2 ani, mai exact  01 martie 2010, a apartinut Primariei Sectorului 6 si transmitea stiri si informatii utile din sectorul 6. Emitea doar online si era finantata de Primaria Sectorului 6 si PDL. De circa un an a fost cumparata de catre un om de afaceri. A inceput sa aiba program ca al unei televiziuni generaliste, avand stiri, talk-show-uri, divertisment, filme si sa fie receptionat in grila RCS-RDS, in locul canalului GSP TV (sau cel putin asa stiu, ca a fost pus in locul GSP-ului). Sediul se afla in incinta Sema-Park (Splaiul Independentei, langa statia de metrou Petrache Poenaru sau capat linia 601). Intrebam daca sigur se prinde in grila RCS-RDS, deoarece voi face si eu emisiuni la acel post de televiziune, sub forma de practica.  ;)
georgica2704 wrote:
autob368 wrote:
O intrebare pentru cei care au televiziune (analogica sau digitala) de la RDS: prindeti canalul 6TV? Si daca DA, in ce pachet? Este important ca sa stiu daca merita sa ma abonez la ei...

Este doar la digital in pachetul de baza ;)

Multumesc frumos pentru raspuns... inseamna ca as plati 25 lei/luna... parca atata e pachetul digital de baza  :P

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Gabi23

In grila de baza a RDS, nu se prinde, iar in locul GSPTV-ului cand a fost scos acesta a intrat unul din canalele DigiSport (parca Digi 2)  :P. Si aici e prima data cand aud ca vecinul meu din cartier avea propiul canal online reprezentand PS6  :geek:. Ala era mega util locuitorilor din S6  :evil:.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

De 30 de minute nu e curent în tot Drumul Taberei... evident, Enel nu face nimic, dar banii îi ia pe abonament. Sau o fi dat Dorel de la Astaldi cu picamerul în cabluri?

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Şi convorbirea cu Enel-ul, adică cu robotul...
enel.zip
enel.zip (794.86 KB; downloaded 246 times)

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

Foarte interesanta discutia cu operatorul Enel  :twisted:  :lol:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Mda...

Acum şi-a revenit. E drept, nu am mai jucat Remi cu mama de vreo 10 ani, acum am avut ocazia, la lumina lumânărilor şi la muzica radioului cu 2 baterii. Mulţumesc Enel Muntenia pentru ocazia de a petrece mai mult timp cu mama mea şi pentru ocazia de a pierde cârcotaşii  :twisted:

În schimb, boierii de pe partea cealaltă a Str. Râul Doamnei aveau curent, se vedeau becurile aprinse.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

:P  Si eu sunt unul dintre boieri (din fericire)  ;)  Iar in luna octombrie 2011 (in timpul Recensamantului) cand a fost ultima pana de curent mare in zona mea (erau in bezna atunci inclusiv Sectia 25 si Scoala Generala 279), am dat telefon la "broscari" si am sesizat (am apucat sa vorbesc cu o gagica de la ei) si i-am bagat in "priza" ca e in bezna si Scoala unde e Comisia Locala de Recensamant  :lol: ... dupa o jumatate de ora aveam lumina  :lol:  :lol:

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre nokia2110

La mine în zonă R.A.D.E.T. trebuia să dea drumul de la 8.30 la apă caldă. Bineînţeles că nu a dat. A înlocuit nişte vane şi trebuia să încarce reţeaua, dar au fost probleme cu încărcarea reţelei. Iar eu trebuia să fac duşul de dimineaţă  :(
Oricum, blocul în care stau eu e "tare": spune-mi pe ce scară stai, ca să ştiu de la ce ţeavă îţi vine apa caldă şi de la ce transformator eşti alimentat (deci alimentat din 2 reţele separate de apă caldă şi e alimentat de 2 transformatoare diferite).
LATER EDIT: a intrat apă pe reţea. Deocamdată rece.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Eu nu mai fac duşuri decât seara de ani de zile... că apa caldă vine abia pe la 9, de pe la 2 - 3 am la 9 trebuie să o laşi să curgă şi o oră ca să vină caldă.

Apropo de RADET, în blocurile fără repartitoare a fost oprită căldura abia săptămâna trecuta!

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

118932 - aflati orice numar de telefon :lol:
Nu pretind ca mi-ar place sa-mi afle numarul cand am cerut sa nu mi-l afle. Insa nu cred ca un cabinet stomatologic are numarul la secret.
In schimb cand sun la el zice: "Acest numar a fost schimbat, va rugam apelati 118932". Nu cheltuiti aiurea 37 ieuro-centi pe apel si tot atata pe minut, pentru ca nu vi-l poate spune, in schimb operatorul se ofera si nu mokka sa va sugereze alte cabinete. Noroc ca am gasit pana la urma numarul de telefon al doctoritei si m-am programat.

Orange pre-pay, dar ti-o tai
Am ramas fara numarul pentru "public" de pe o cartela orange, care desi nu-l alesesem, arata si frumos. Motivul? A expirat perioada de gratie dupa 15 zile de la reincarcare. Aveam 30 euroi pe ea. In urmatoarea perioada voi intrerupe calitatea de client al lor de 14 ani. Da, stiu ca am spus-o si cu alta ocazie, insa nici Cosmote nu m-a incantat in mod deosebit. Orange a devenit oricum o portocala stricata si modificata genetic.

Fîs de France
Ca orice republicani infecti marseillezi, compania asta a desfiintat casieria, pentru a muta cozile din cladirea lor in cele ale bancilor. Spre deosebire de broscarei, pe factura lor nu poti achita doar soldul curent, asa ca nu pot folosi paypointurile. Par'ca vad ca-mi trimit si somatie pana ajung eu sa le-o platesc.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Să readucem în discuţie jalnicele servicii ale unei companii care se laudă că îmi dă energia în ritmul meu. E de înţeles atunci de ce când eu dorm, curentul e oprit. Dar eu m-am trezit de la 8...şi curentul tot oprit e. Pe la 10:30 am sunat la Enel, unde un mesaj preînregistrat mă anunţa că e o defecţiune cine ştie pe unde (că turuia prea des ca să se înţeleagă), după care am fost preluat de o operatoare... evident, nu a ştiut să îmi explice cum naibii fac eu proiecte în Mathcad până la ora 15 când toate fişierele sunt în PC, în schimb mi-a sugerat că dacă doresc să ştiu mai multe despre întreruperi să fac reclamaţie scrisă pe site-ul lor. Evident, le-am cerut să îmi dea drumul la curent ca să pot face asta  :twisted: Nu s-au conformat, cică în jurul orei 12:30 vor da drumul.

Şi uite aşa nu o să am proiect, aşa că adio bursă anul viitor  :x

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Gabi23

Mama da aveam o impresie mai buna despre Drumul Taberei dpdv al utilitatilor  :lol:, tinand cont ca am petrecut 4 ani de zile cateva ore pe zi in zona. Da macar o data pe luna din ce vad pica curentul sau se intampla ceva :shock:. La mine in Crangasi cred ca ultima pana de curent a fost in urma cu vreo 2 ani, si a durat cam 5 minute  :D.
Si trebuia sa faci proiectul cu ceva timp inainte, nu sa lasi pe ultima suta de metrii  :ugeek:.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Nu am lăsat pe ultima sută de metri, am lăsat pe ultimele 8 ore. Cum abia aseară am aflat cum trebuie continuat şi nu aveam chef la 22 să stau să lucrez...
Oricum, de când cu metroul tot sunt întreruperi de curent şi probabil vor mai fi, pentru că Astladi sapă în disperare că e campanie.
Întreruperi azi:
8 -> 9:30
9:35 -> 11:55
12:19 -> 12:20
12:28 -> 12:29
13:29 - întrerupere de 5 secunde

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421814 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use