De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Despre Serviciile Patriei Noastre

313 posts, 92928 views
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre Serviciile Patriei Noastre iliutu

Incearca sa te duci sa scanezi codul de bare la ING la aplicatia aia a lor cu EPOS. Vad ca are si suma de plata trecuta in el, si alte elemente. Bafta !

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Am făcut asta (ieri, că dacă o făceam azi, acum nu mai aveam de unde să postez). La fel am procedat acum o lună cu factura pe iulie (care o cuprindea şi pe cea pe iunie) şi nu a vrut nici de-al dracu' să îmi încaseze ambele facturi.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Catalin

DRagos, incearca ce te-am invatat eu, du-te cu bani cash la un "robotel" de BRD, scaneaza o factura oarecare, apoi baga bani exact cat pentru factura aia pe iunie, dai OK si gata.
Daca nu ai BRD pe langa tine, o sucursala care are sigur "robotel" d-asta e la parterul Ministerului Transporturilor, pe latura Dinicu Golescu, langa Poarta C, acolo platesc eu, deci merge.
Accesul e direct din strada, e deschisa pentru orice client (mai inainte era la etajul 7 si nu putea fi accesata decat de cei din Minister).

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre shoppy

Dr2005 wrote:
Nu vrea, cum trec contul, cum mă trimite în formularul predefinit de plată a facturii.

E cretina banca ta, treci pe BCR...

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Momentan ING nu îmi ia comision la retragere şi depunere şi nici de administrare...

Cu BRD am mai lucrat... după primul an am zis că renunţ, mi-au trimis hârtie cum că am renunţat şi după 2 ani mi-au trimis altă hârtie cum că le datorez bani şi mă vor acţiona în judecată pentru executare silită. Prin urmare m-am dus la ei şi am aflat că tâmpiţii de la fisc îmi rambursaseră vreo 10 RON diferenţă de la impozitul pe venit, apoi BRD şi-a adus aminte să îmi ceară comisionul de administrare pe doi ani, adică vreo 40 RON, prin urmare ca să pot renunţa la ei a trebuit să mai scot 30 RON din buzunar. Prin urmare, nu mai intru în banca asta nici să mă plăteşti.

Cu BCR nu prea am avut treabă... acum 4 ani când mi-am făcut primul card, aveau comisioanele cam mari.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Sa fim seriosi, nimeni nu te da in judecata pentru 30-40 lei. In afara de asta, daca la momentul rezilierii contractului cu ei nu te-au notificat ca ai obligatii, sa fie sanatosi. Nu pot sa-ti perceapa comision pentru un serviciu prestat dupa rezilierea contractului. Iar pentru 10 lei trebuiau sa-ti si plateasca dobanda, nu doar sa-ti ceara comision, daca tot au "administrat" contul dupa aia.
Oricum, BRD este o mizerie francofona din categoria Apa Nova si Gas de France.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre shoppy

Dupa ce m-am chinuit juma de ora fara succes sa bag vechiul mac in noul ruter Dlink, am vazut ca Upc nu mai controleaza macul, iti da ip si net pe orice mac. Dupaia am descoperit si problema cu macul, vroia neaparat cu : intre grupele de cifre, nu erau in stare sa parseze altfel, idiots :evil: .

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre DanCld

Luna asta a venit factura Enel in noua forma - cu banii de dat pe prima foaie si cu "consumul detaliat" (haha) pe a doua. Mie mi se pare mai greu de citit  :|

Plus cadou pentru pensionari sau pentru cei cu mobilitate scazuta sau lene - de luna asta nu se mai fac incasari acasa, trebuie sa te duci cu factura la un centru de plata; au atasat chiar si o mica harta a RFG-ului, sa nu cumva sa ma ratacesc  :twisted:

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

Luna aceasta inca mai vine sa incaseze la usa, de la 1 Noiembrie se anuleaza acest beneficiu. Probabil ca asta va insemna ca broscarii sa concedieze cateva sute de cititori/incasatori pentru ca "nu ma e nevoie de ei". Un cititor vaputea acoperi de acum o zona mult mai mare, chiar echivalentul a 5 oameni. Plus ca probabil citirile nu se vor mai face la 3 luni ci la 4-6 luni, ca deh, avem Telecitire  :twisted:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Apropo de Enel, poate e ceva off-topic, daca nu aplicam principiul "ubi bene ibi Patria" :twisted:
http://gulfnews.com/business/economy/sa ... s-1.637198

Pe langa asta, apa potabila (plata) la magazin cel mult la pretul din Romania, apa menajera la preturi sub cele din Romania (in conditiile in care nu au apa), telefonia fixa gratuita la apeluri nationale, electricitate la preturi mici, nu exista TVA si nici impozite...
Nu iei la oferte telefoane de cocoa cu soft prost, cum am patit eu cu mizerabila companie Orange Romania. Asa ceva gasesti acolo doar prin pietele saracilor, unde pakistanezii si indienii le iau de prin China si le vand tot la ai lor.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Încasatorul ăla oricum nu era uşă de biserică... venea cu chitanţele gata scrise de mână şi rupte din chitanţier, fără ştampilă. Deci, practic, chitanţele alea nu aveau nicio valoare.

Avem internet banking. La ce ne mai trebuie încasatorul, care, eventual, nu are nici rest să dea?
Problema e că broscarii nu prea trimit facturile.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre lecter

Dr2005 wrote:
Problema e că broscarii nu prea trimit facturile.


Fa-ti cont pe www.enel.ro si vezi toate facturile, cu data scadenta, etc...

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre bercenicity

Tom wrote:
Apropo de Enel, poate e ceva off-topic, daca nu aplicam principiul "ubi bene ibi Patria" :twisted:
http://gulfnews.com/business/economy/sa ... s-1.637198

Pe langa asta, apa potabila (plata) la magazin cel mult la pretul din Romania, apa menajera la preturi sub cele din Romania (in conditiile in care nu au apa), telefonia fixa gratuita la apeluri nationale, electricitate la preturi mici, nu exista TVA si nici impozite...
Nu iei la oferte telefoane de cocoa cu soft prost, cum am patit eu cu mizerabila companie Orange Romania. Asa ceva gasesti acolo doar prin pietele saracilor, unde pakistanezii si indienii le iau de prin China si le vand tot la ai lor.


Tara (apa, electricitatea) e practic subventionata din exporturile de petrol: http://www.ft.com/cms/s/0/110337b6-7cbd ... z1YJuUCgVW:  redistribuirea veniturilor din petrol catre populatie vine prin subventii.
Plus, ca sa obtina apa potabila din apa de mare ard petrol.
Ca sa obtina electricitate ard petrol.
Inca mai au petrol din belsug si nu prea le pasa de viitor...

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Apa plata o importa in mare parte.
Iar cand va incepe sa le pese, la o suprafata de 10 ori cat Romania si plina de desert, vor face centrale eoliene si vor ajunge sa exporte si energie "curata". Oricum, la taxele de neam prost din Romania nu vor ajunge niciodata.

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2294 forum members have written 421796 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use