De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Despre Serviciile Patriei Noastre

313 posts, 93425 views
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 23
 
 

📖 Pagination options
  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Gruparea lui Zito, Birga, Piva si Cassani loveste din nou: 3 intreruperi in 5 ore. Probabil ca tot din cauza asta, nu merge nici netul, noroc ca am inca unul de rezerva. Un mare minus si pentru Romtelecom, care incerca sa ma convinga ca ledurile de conexiune a modemului sunt aprinse chiar daca nu erau si pe urma imi spune ca se rezolva in 72 ore. S'ar putea ca in 72 ore sa ma gandesc la alt furnizor de internet.
In ce-i priveste pe broscarii infecti, vor ajunge curand la mana mea, cum se exprima urangutanul care-l reprezinta pe macaronar in zona asta. Vor sa schimbe stalpii si sigur vor face inca un proiect care "nu corespunde cu PUZ-ul local", ca sa ma exprim in ton cu alte topice, asa ca broscarel va trebui fie sa sape pe langa, fie sa scoata banul ca sa-si bage teava pe unde vrea el.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Bogdan Ciorascu

RCS-ul are un sistem care chiar daca ai electricitatea picata netul iti functioneaza. Important este ca tu sa ai in locatie un UPS pt echipamentul terminal. Tehnologia se numeste GPON.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre DanCld

Pana acum am discutat despre curent, gaze, apa si internet; la capitolul servicii ar trebui sa intre si deratizarea, nu?

Pe de o parte avem petitia asta; pe scurt activitatea de deratizare in oras e concesionata de catre PMB unei firme. Pe de alta parte administratoarea de la bloc ne-a zis ca pana anul trecut s-au facut deratizari gratuite insa de ceva vreme trebuie sa cotizezi - ceea ce nu e neaparat un lucru rau fiindca imobilele sunt proprietate privata desi putem avea si punctul de vedere legat de cuiburile de rozatoare de pe domeniul public sau de pe campurile virane.

Pana una-alta am descoperit ca la confort 1 nu e de fapt nicio binefacere in a avea tevile de apa inchise in ghene; sunt pur si simplu "scurtaturi" rapide intre subsol si etaje pentru tot felul de lighioane si ca orice orificiu cat de mic trebuie umplut cu ciment si verificat periodic  :|  Bine, sa zicem ca totusi la mine in casa rozatoarele nu au cum sa aiba o viata lunga din motive absolut evidente  :twisted:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

La noi la bloc tocmai s-a pus o hârtie că dacă vrem dezinsecţie şi deratizare în subsol trebuie să plătim în funcţie de suprafaţă, iar dacă vrem şi în apartamente trebuie să plătim 25 RON/apartament...

Bine că nu e cazul, de pus otravă de şobolani se ocupă administratorul (oricum, la noi în subsol poţi mânca de pe podea fără probleme, n-avem ,,locatari clandestini"), gândacii de subsol nu urcă până la etajul 8, iar gândaci de bucătărie nu am mai văzut de vreo 5 ani (după mulţi ani de investit în insecticid, am investit într-un tub de spumă şi am astupat spaţiul de lângă toate ţevile :) ).

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre lecter

http://www.capital.ro/detalii-articole/ ... 51525.html

O veste buna, in afara de votul de incredere si joburile create, mi se par cei mai profesionisti in domeniul serviciilor internationale de curierat...la un moment dat cand am avut nevoie sa primesc urgent niste acte, am fost sunat dupa programul lor normal de livrari sa ridic pachetul daca vreau, la 1-2 ore dupa aterizarea avionului lor in Romania (si asta prin firma reprezentant local, nu FedEx in sine!).

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre lecter

Tot din categoria firme de curierat, va recomand sa nu faceti prostia sa va luati bilete de fotbal direct de la FRF, astept de 9 zile biletele prin serviciul de curier www.sameday.ro , evident o firma de apartament care a dat spaga si cere 18 lei pt. transport!

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Cred ca ala care i-a dat numele nu stia bine cum se spune si a gresit denumirea. Trebuia sa-i spuna Samedi Courier si deviza: "Livram sambata, dar nu erati acasa" :lol:
Fan Courier mi se par destul de buni. Am tot vazut masini FedEx. Nu stiam ca se deschide de abia acum biroul lor.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Dupa ce Romtelecom m-a tinut 7 zile fara net (noroc ca am inca unul de rezerva tot dela ei), astazi l-au reparat. Bine, practic ieri il reparasera, dar cel care venise la inceputul saptamanii mi-a pus filtrul de voce dela al 2lea telefon inainte de filtrul de net dela celalalt, asa ca nu se mai conecta. Pana atunci au schimbat si cablul subteran pana unde e subteran.
Acum merge foarte bine. Scoate 19,38Mb pe download si 3,75 pe upload (de 20 Mb e abonamentul)
Cu toate ca m-au cam enervat cu intreruperea asta (plus inca una cu o saptamana inainte), nu voi renunta la ei, mai ales ca imi vor scadea din plata zilele cat n'a functionat.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre didi

Buna seara.As dori sa va intreb ce parere aveti despre operatorul de telefonie Cosmote ca eu am cam ramas dezamagita.La insistentele unui amic mi am cumparat(provizoriu) o cartela chiar 2.Prima am dat 6 lei si nu avea credit, de fapt am constatat ca la ei cartelele nu au credit pe ele dar costa 6 lei goale :shock: .Am cumparat si credit, separat.Cand sa incarc surpriza.Nu mergea.Am incercat de vreo 2 ori si imi zice apoi cu stupoare ca am accesul restrictionat la acel serviciu si  sa apas nu stiu ce tasta sa ma transfere la un operator.Apas tasta cutare zice credit insuficient  :o .A trebuit sa iau o alta pe care am reusit sa o incarc.Acum  o saptamana  un amic de al meu a fost sa plateasca abonamentul(ii venise cam mult).ieri cand sa il sun aud o inregistrare cu nr acesta are restrictionate apelurile de primire?Desii a facut confirmare la factura nici in acest moment nu i au deblocat abonamentu.Ce mi se pare ciudat e ca nu inteleg de ce trebuie sa suni la 1234 sau nr acela sa faci confirmarea platii?Am si abonament la digi si ai mei au la vodafone si nu ne au cerut niciodata asa ceva, chiar daca plateam si in ultima zi inscrisa pe factura.No coment.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre shoppy

La orice operator sim-ul se plateste, daca il pierzi sau ti se "demagnetizeaza" peste noapte trebuie sa cumperi unul nou chiar daca ai abonament.

Apropo de Cosmote, cand au cumparat ce mai ramasese din Zapp au dat un mail la toti angajati Zapp in care scria doar "serviciile voastre nu mai sunt necesare, de maine vi se interzice accesul in locatiile Cosmote", asa ca angajatii i-au dat in judecata ca sa se respecte perioada de preaviz la desfacerea contractului de munca si au castigat, fiind platiti si pentru urmatoarele 15 zile chiar daca au stat acasa.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre didi

M am mirat pentru ca am mai avut cartele sim(cu numar) cumparate sau primite dar toate contineau in acelasi pachet si cartele  reincarcabile.Plus ca in unele locuri am vazut ca se vand si cu credit  nu trebuie sa platesc cartela separat ,platesti tot pachetul.Chiar m a intampinat o doamna la metrou acum o luna cu, cartele Cosmote cu nr si 5 euro credit la doar 10 lei si mi a zis ca provin din acel lot de s au distribuit gratis .

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

didi wrote:
Buna seara.As dori sa va intreb ce parere aveti despre operatorul de telefonie Cosmote ca eu am cam ramas dezamagita.
Nu stiam de Cosmote sa faca asa. Am un prieten care are Cosmote de cand se numea Cosmorom si de abia aparuse si nu a avut probleme cu el. Nu cred ca in 11 ani nu a intarziat niciodata cu plata. In schimb aceeasi persoana a avut probleme mari cu Orange, cu care eu n'am nicio problema.
Am o prietena care a avut Cosmote abonament si a trecut pe cartela din cauza ca nu i-au convenit tarifele, plus din cauza ca vroia sa-si schimbe numarul, insa nu cred ca a avut vreodata probleme cu intreruptul telefonului din motive de plata. Nu mi-a raspuns niciodata robotul ca are telefonul restrictionat.

shoppy wrote:
La orice operator sim-ul se plateste, daca il pierzi sau ti se "demagnetizeaza" peste noapte trebuie sa cumperi unul nou chiar daca ai abonament.
Nu cred ca la orice operator. Cel putin Orange nu mi-a facut asa. Eu mi-am stricat singur SIMul de cateva ori si mi l-au schimbat mokka, la fel si cand mi s'a stricat odata sau de doua ori la telefoanele de serviciu. Nu am vazut pe factura urmatoare vreo taxa pentru schimbat SIMul.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre didi

Problema e ca amicul meu si a platit factura la timp  si tot i au suspendat nr ul.Mi a spus ca maine merge peste ei.Si mi am amintit si eu ca in 2003 am pierdut cartela mea de vodafone si m am dus la sediul lor pe vremuri in magazinul unirea si mi au dat altul nou gratis.V a cerut cineva vreodata , un alt operator sau chiar cei de la Cosmote sa faceti confirmarea platii la un nr anume?

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre 3mil

Eu am Cosmote portat din Vodafone. Am auzit si eu faza cu confirmarea platii la un prieten dar eu unul n-am patit asa. In schimb cand intarzii cu plata facturii peste termen, ma mai lasa 2-3 zile apoi nu mai pot efectua apeluri, dar de primit pot primi. La Vodafone puteam sa intarzii si pana luna urmatoare si nu imi restrictionau apelurile.
Per total sunt ok... au si plusuri si minusuri. Daca ar fi sa le dau o nota, le-as da un 7-8 din 10.

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422416 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use