MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Staţia Gorjului

107 posts, 17099 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Staţia Gorjului sab

Au început sa vina componentele noilor scari rulante. Momentan sunt depozitate sub scările rulante functionale de la peronul nou .
20230315_081302.jpg (1.01 MB; downloaded 2406 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Staţia Gorjului sab

Lucrările au avansat, segmentele au fost deja montate.
20230317_074019.jpg (949.68 KB; downloaded 2249 times)

 


Re: Staţia Gorjului punmeister

Scara de la capatul Y este aproape gata.
20230404_173806.jpg (868.67 KB; downloaded 2080 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Staţia Gorjului sab

Din păcate, de cca 3 săptămâni nu se mai mișcă nimic. In Romania durează mai mult de 6 luni sa înlocuiești o rulanta, ceva nu este in  regula...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Staţia Gorjului sab

Nepăsarea firmei care înlocuiește rulantele din 1994 este strigătoare la cer, mai ales ca au început sa se defecteze și scările rulante de la peronul nou. Imaginea este de ieri.
Deh...și acestea sunt din 1998, deci au 25 ani. Dar probabil mai trebuie sa aștepte câțiva ani, conform regulilor Metrorex ...
20230426_084731.jpg (1.97 MB; downloaded 1753 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Staţia Gorjului sab

@punmeister  Când ziceam ca o scara (capatul Y) este aproape gata...se pare ca nu...
20230507_073123.jpg (1.56 MB; downloaded 1535 times)

Tot de la Gorjului..Pare ca înlocuiesc afisajele, M5 apare în sfârșit în funcțiune și M4 prelungita.  Comparația cu sfârșitul lui 2022 aici https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?p ... ByPostId
20230507_073434.jpg (1.8 MB; downloaded 1535 times)

Însă nu și pe acest afișaj, la Eroilor a rămas doar legătura M1-M3. Ar fi prea mult pentru Metrorex sa facă totul bine din prima...
20230507_073438.jpg (1.53 MB; downloaded 1535 times)

 


Re: Staţia Gorjului punmeister

Da, am vazut si eu Luni cand au pus scara pe macara.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Staţia Gorjului GPS

Apare și Tudor Arghezi pe hărți. Au gândit un pic în avans. Bravo lor.

 


Re: Staţia Gorjului WT_fan06

Mereu mă mir cât de proastă e acea hartă „geografică” a rețelei de metrou.
- DEPOURILE NU SUNT STAȚII PE TRASEUL MAGISTRALELOR. Cui îi este utilă informația despre amplasarea depourilor și de ce sunt marcate pe hartă de parcă ar fi efectiv parte din magistrală? Mergem la Depoul Militari? Mergem la Depoul Străulești?
- stațiile de corespondență sunt amplasate haotic, fiind dificil să observi corespondența dintre ele. Mă uit la ce au făcut cu Gara de Nord, respectiv Basarab. Penibil...
- spre deosebire de hărțile din metrouri, aici NU apare aberația cu stații 1 și 2. Acest lucru e bine venit, însă se reușește cu brio bulversarea oricărui turist / călător nefamiliarizat, pentru că o hartă îți spune ceva, iar altă hartă îți spune altceva. Există sau nu există Piața Victoriei 2?

 


Re: Staţia Gorjului punmeister

Cui îi este utilă informația despre amplasarea depourilor și de ce sunt marcate pe hartă de parcă ar fi efectiv parte din magistrală? Mergem la Depoul Militari? Mergem la Depoul Străulești?


Grafferilor de prin alte tari :twisted:

 


Re: Staţia Gorjului reiny2000

Și apar din nou conexiuni cu autostrăzi. Ce sunt aceste conexiuni și la ce mi-ar folosi mie, călător cu metroul (adică pieton)?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Staţia Gorjului GPS

Toată lumea trebuie să știe de autostrada dacică „tunelizată” ce începe din Depoul Militari.

 


Re: Staţia Gorjului survola

Pana acolo poti veni cu Uber de la Constanța sau Pitești.

 


Re: Staţia Gorjului punmeister

Pentru curiozitatea mea, exista cumva poze de la inaugurarea statiei?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use