Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 951754 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 205 206 207 208 209 210 211  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

Te contrazic aici. Eu vin din centru si merg spre Chiajna si ma ajuta enorm acest pod sa scap de Podul Grant si de Crangasi

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Adică nu mai stai la semaforul Splai cu Virtuții. Nu mi-e clar cât stai la acest semafor dacă vii de pe Splai, nu prea circul cu mașina pe acolo.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

@architengi
Am trecut aseara cu tramvaiul pe Pasajul Basarab si am ramas cu gura cascata, nu mai trecusem de ceva vreme la  o ora de varf pe aici: tot pasajul, bretelele, Grivitei, Calea Giulesti, totul era blocat.
O mare de faruri nemiscate, bara la bara.
Cate astfel de poduri hobanate are Viena? Are tramvai in centru? Le pute tramvaiul in centru?
Trece vreun pod hobanat pe la fereastra oamenilor?
Cat timp credem ca asa ajung ambulantele mai repede la oameni... Ne meritam soarta!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Nu pui bine problema, contextul a fost pur și simplu deosebit,  ieri a fost 5 Decembrie și toată lumea s-a năpustit în Malluri pentru cumpărături.
Pe pariu că așa va fi și în perioada 21 - 24 // 29 - 31  Decembrie.  ;)
Podul Basarab este necesar ( tot complexul de pasaje de acolo ) pentru ca Inelul Principal să aibă continuitate.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului WT_fan06

Necesar. Doar că în subteran trebuia construit!!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

andrei11 wrote:
Nu pui bine problema, contextul a fost pur și simplu deosebit,  ieri a fost 5 Decembrie și toată lumea s-a năpustit în Malluri pentru cumpărături.
Pe pariu că așa va fi și în perioada 21 - 24 // 29 - 31  Decembrie.  ;)
Podul Basarab este necesar ( tot complexul de pasaje de acolo ) pentru ca Inelul Principal să aibă continuitate.

Punem pariu ca la anul va fi si mai rau si peste doi ani si mai rau, intr-o zi normala de munca fata de 5, 21-24 //29-31 Dec. de anul asta? Poti sa vezi tendinta comparand ce a fost anul asta cu anii trecuti.
Doar cate o criza mai schimba trendul.
Nu stiu cat de necesar e inelul, daca se merge bara la bara pe el sau daca nici nu e nevoie de el, avand putine masini in trafic.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

andrei11 wrote:
Adică nu mai stai la semaforul Splai cu Virtuții. Nu mi-e clar cât stai la acest semafor dacă vii de pe Splai, nu prea circul cu mașina pe acolo.


Cand merg acasa din centru sunt mai  multe variante :

1) Pasaj Basarab-Crangasi-Virtutii-Orsova-Chiajna
2) Pasaj Basarab-Regie-Emag Crangasi- Virtutii-Orsova-Chiajna
3) Pod Grant-Crangasi-Virtutii-Orsova-Chiajna
4)Pasaj Basarab- Vasile Milea- Iuliu Maniu-Gorjului-Chiajna ( pe aici as merge cu Firea pe la ora 18:30)-cel mai aglomerat traseu si nu l aleg niciodata.

Daca podul o sa fie gata asap o sa ajute foarte mult pentru ca scap de Crangasi si dupa cum vezi mai sus apare in toate variantele de mai sus.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

WT_fan06 wrote:
Necesar. Doar că în subteran trebuia construit!!


De ce spui asta? Ai niste argumente ? Iti imaginezi un tunel de 2km in mijlocul Bucurestiului. Nici acum nu era gata

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului WT_fan06

Am să las asta aici...
http://stirileprotv.ro/stiri/inspectoru ... opane.html
Nu comentez despre Gabriel Ciuiu, ca să nu-mi iau block de pe forum.

 


  • Don
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Don

Pune cineva pariu pe o bere ca nici la anu nu va fi gata podul ? :evil:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Primărița a zis că e gata anul ăsta, eu o cred, deci nu are cum să fie gata la anul...

 


  • Don
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Don

Dar daca am inteles bine, vor sa modifice, inafara de 2 in loc de 3 benzi, chiar si traseul !
Se stie deja la ce varianta se gandesc ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului razvanidumitru

Un prieten imi spune ca primarita se intereseaza de un traseu pe langa Lacul Morii.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Paraschivoiu dan

Deci cand se modifica PUZ ul cu noua pozitie a soselei pe langa Lacul Morii?Daca are 3 benzi pe sens cum se zicea soseaua ar avea conform puz actual 50 m latime ?!?!

 


Go to page:  1  ... 205 206 207 208 209 210 211  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421250 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use