Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 955742 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 174 175 176 177 178 179 180  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului siciltir

Ieri se lucra, timid, e adevarat, dar se lucra!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

In filmulete vedem ca ultimele perechi de segmente de tablier s-au sudat la sol, deci vor fi ridicate impreuna fara sa mai existe alte reazemuri; de asemenea s-a reluat instalarea predalelor.

 


Re: Februarie 2017 siciltir

Multumim, asteptam filmarea cu ultimele tronsoane peste Dambovita! Se observa un avans substantial, cu armare si turnare de beton.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adita12

Salut,

Sunt nou pe acest forum si vreau mai intai sa va zic, Bine v-am gasit!

Am si eu o intrebare, doresc sa cumpar un apartament in imobilul de pe Strada Manastirea Varatec, imi puteti spune cumva, daca va influenta negativ ansamblul? Mai exact, va trece prin fata, prin spate? Nu stiu, orice detaliu pe care mi-l puteti da e de bun augur.


Multumesc mult !

O zi buna,
Adrian

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Vezi la documentatie tehnica, din ce vad eu va trece "pi centru", cel mai bine te duci la notar sa obtii lista cu toate actele pe care trebuie sa le aiba constructia, apoi te duci la dezvoltator sa le obtii, si apoi te duci cu ele la notar sa le verifice, la cea mai mica inadvertenta renunti; alta smecherie este sa se duca cineva cu actele la primarie si sa ceara o autorizatie de constructie pentru modificari interioare, daca nu se acorda atunci iar este de renuntat; si chiar daca este totul in ordine exista un risc, se poate oricand da un nou PUZ si cu lucrarea clasificata ca de interes public si atunci te demoleaza oricum, mai ales ca PSD este si in guvern si la primarie iar alte lucrari mari nu se prefigureaza in viitor.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

O sa se supere unii colegi pe tine pentru greseli ortografice.

In principiu, iti recomand sa eviti zonele "contestate". Sunt multe ansamble rezidentiale ridicate cu autorizatii obtinute fara un temei legal. Sunt mari sansele sa apara probleme ulterior in aceste cazuri. Te-a sfatuit bine colegul meu, insa per total cred ca ar fi de evitat zonele "de scandal".

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

Utilizator anonim a postat documentatia tehnica prin dec 2010. Acum suntem in feb 2017. Oare care va fi termenul real de finalizare ? Mai sunt o multime de lucrari.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Pentru continuarea spre A1 nu exista proiect.
Executia podului hobanat (cu strapungerea doar pana in Virtutii) depinde de bugetul PMB.
PMB inca nu are buget.

Deci intrebarea ta nu are raspuns, deocamdata.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

Nimic semnificativ aici.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului General_Katana

Costin wrote:
Pentru continuarea spre A1 nu exista proiect.
Executia podului hobanat (cu strapungerea doar pana in Virtutii) depinde de bugetul PMB.
PMB inca nu are buget.

Deci intrebarea ta nu are raspuns, deocamdata.


Nu are buget ?! Cum pana mea se apuca atia de ceva daca stiu ca nu au bani sa finalizeze ceva ? Cine i-a facut pe astia manageri de proiect ?!  :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

General_Katana wrote:
Cine i-a facut pe astia manageri de proiect ?!

Boborul...
Cand i-a votat....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

Cateva mici lucrari: au montat suportii pentru hobane. Se face cofrajul pentru o noua sectiune.

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului siciltir

Confirm, a inceput sa se faca esafodajul pentru cofrarea ultimelor sectiuni de pe malul stang.

 


Go to page:  1  ... 174 175 176 177 178 179 180  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421776 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use