Regiunile RomânieiMunteniaJudețul BrăilaTransportul în comun din municipiul Brăila (SC BRAICAR SA)

 

Topic: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila

63 posts, 12202 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila Antonio_George

Poate nu m-am exprimat bine si trebuie sa repet. La aceste autobuze electrice, temperatura are normal un procent la cat sa stea, dar in cazul acesta era prea mare. Aici nu stiu la cat trebuie sa stea temperatura, nu bag mana in foc sa vorbesc vreo prostie.

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila Costin

Daca lua foc bateria, ardea tot autobuzul ca o torta, nu ramanea decat caroseria din el, indiferent ce ar fi facut pompierii sau interventiile.

Probabil localizarea incendiului (sau a degajarii de fum) e la cablaje, cum s-a mentionat anterior. Cauza... nu stim, poate autoritatile vor veni cu clarificari mai tarziu.

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila valy

Să înțeleg că merge la casat acum?

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila shoppy

"Degajare de fum" inseamna ca a fost doar fum fara foc sau ca a fost foc care a facut si fum?, ca eu in prima poza vad flacara de jumatate de metru deasupra autobuzului.

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila Gabii16

Costin wrote here:
Daca lua foc bateria, ardea tot autobuzul ca o torta, nu ramanea decat caroseria din el, indiferent ce ar fi facut pompierii sau interventiile.

Probabil localizarea incendiului (sau a degajarii de fum) e la cablaje, cum s-a mentionat anterior. Cauza... nu stim, poate autoritatile vor veni cu clarificari mai tarziu.


Nu a fost o degajare de fum, a fost incendiu propriu zis dar din fericire nu s-a extins, de cauză nu stiu.
Mai jos las o poza preluată de pe facebook-ul debraila cu autobuzul inainte de ajungerea pompierilor (filmarea o găsiți pe facebook)
Screenshot_20230920_144802_Facebook.jpg (305.54 KB; downloaded 2470 times)

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila mn_photography

Ați observat că autobuzele astea, când fac statie acestea, fac un sunet (un beep), la sosire și la plecare? Știți să îmi explicați de ce?

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila PTMZ

De la moderator citire
@mineagu te rog sa postezi fotografii care corespund standardelor de calitate prevazute in regulamentul forumului. Cele postate de tine au fost sterse, fiind neconforme. Multumesc pentru intelegere.

 


Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila Andrei Andraș

Antonio_George wrote here:
De specificat că vor urma să ajungă și autobuzele liniei 23 de luna viitoare sau cel mult peste 2 luni.
PTMZ wrote here:
Sunt curios dacă vor livra tot varianta de 10 m ofertată la minister sau vor veni cu cea de 12 m.
Au fost livrate și aceste 6 autobuze, tot de 10 m. Mai jos o fotografie din decembrie cu 5 dintre acestea în depoul Radu Negru.

Numere de înmatriculare:
BR ..... PMB
BR 27 PMB
BR 28 PMB
BR 30 PMB
BR 31 PMB
BR 32 PMB
Foto: Alexander Bahchevanskу
0.jpg (402.95 KB; downloaded 1552 times)

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila Antonio_George

Salut, nu au 10m, ci au 12m zic eu, ca celelalte electrice, la usa 3, nu au geamuri si nici scaune, in schimb ce astea au.

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila mn_photography

Sunt de 10m, acele de 12m au mult mai multe geamuri (poti compara cu cele Bucurestene).

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila Nenea_titi

Cu cel ars cum mai este? Se repară sau se află printre cele nou venite?

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila Antonio_George

SItuatia autobuzelor electrice ZTE Granton este urmatoarea :
12, 14, 15, 17, 18, 19, 21, 22, 23, 24 PMB circula fara probleme pe strazile orasului.
Legat de cel care a luat foc in luna septembrie 2023 ( 16 PMB ), a fost adus altul in locul lui si se asteapta inscrierea si intrarea lui pe traseu.

 Va astasez o poza cu 24 PMB pe linia 2, in Hipodrom
WhatsApp Image 2024-03-19 at 01.18.46_8505b16a.jpg (821.75 KB; downloaded 653 times)

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila Orlandelul10

De săptămâna viitoare vor întra și ultimele 6 autobuze  pe linia 23 în loc de tramvai.

 


Re: Autobuzele electrice ZTE Granton din Brăila Antonio_George

Sunt curios unde scrie ca vor fi scoase la traseu de saptamana viitoare ..

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Brăila (SC BRAICAR SA)  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422420 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use