Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul Bistrița Năsăud

 

Topic: Transportul public în orașul Bistrița

286 posts, 33401 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Aici este BN 07 TMX prins astazi. BN 72 TMX a sosit cu 3 minute mai tarziu decat BN 07 TMX
bn07tmx5mercedescitaro.jpeg (401.32 KB; downloaded 1742 times)

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița cris_m

Bistrita curata inseamna pentru autoritati autobuz diesel cu norma Euro 2/3?  :roll:

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Asa se pare. Mai sunt inca 3 autobuze care au acelasi lucru pe laterale: BN 38 TMX & BN 71 TMX (Guleryuz Ecoline 10) si BN 73 TMX (Mercedes-Benz Citaro O530 C1 PreFacelift). Autobuzele Guleryuz stiu ca sunt Euro 6

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița TTony2829

Transport Bistrita wrote here:
Aici este BN 07 TMX prins astazi. BN 72 TMX a sosit cu 3 minute mai tarziu decat BN 07 TMX


Stie cineva pentru ce este ,,bara" asta neagra pe parbriz? Am vazut acest lucru nu doar in Bistrita, ci si in Bucuresti.
1.png (37.62 KB; downloaded 1647 times)

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița TTony2829

cris_m wrote here:
Bistrita curata inseamna pentru autoritati autobuz diesel cu norma Euro 2/3?  :roll:


Exact! E ca si cum nu mai au ce sa faca cu banii.

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Transportul public în orașul Bistrița TPB

,,Bara" neagră despre care ai întrebat mai sus este o simplă folie pusă de șoferul probabil titular al acelui Citaro, în București poți vedea aproape toate autobuzele cu folie neagră, iar cât timp este pusă drept, nu are cum să ,,deranjeze". Valabil și pentru alți operatori / alte mijloace de transport.

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Am vazut pe lista facuta de TTony 2829 cu flota transmixt ca a aparut inca un SOR EBN 9.5 si ca va circula pe linia 4. Poate oferi cineva mai multe detalii??

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița TTony2829

Linia 4 este linia verde. Daca nu ai auzit de el, pe scurt, este o linie noua care va folosi autobuze electrice (aceste SOR-uri). Vor începe să intre în funcțiune când sunt gata străzile: B-dul Decebal, Str. Năsăudului, B-dul G. Grigore Bălan și Strada Gheorghe Șincai.

Am postat traseul liniei verzi în topicul despre autobuzele electrice.

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Am observat azi in jurul orei 8 dimineata o aparitie mai neobisnuita pe linia 13. Este vorba de BN 35 TMX, un Citaro C1 cu reclama "Bistrita Curata" pe el

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița TTony2829

Nu aș spune că e foarte neobișnuit. A circulat pe linia 13 aproape în fiecare zi, îl inlocuia pe BN 62 TMX. Într-adevăr, ieri a circulat și BN 62 TMX, dar cred că îl inlocuia pe BN 59 TMX.

BN 35 și 73 TMX au început să se strecoare pe toate liniile, inclusiv linia 2 și 8. Când au fost pe linia 2 (acum 2 săptămâni) le înlocuiau pe B 107 și 159 TMX.

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Am observat ca si BN 73 TMX a inceput sa faca servicii pe 2. Il vad mai mereu in statia Trezorerie.

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița TTony2829

Ai vreo poză? Eu nu am reușit sa pozez BN 73 TMX când era pe 2.

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Din pacate nu am. Dar daca o sa ii fac poza o sa o pun aici

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Acum cateva minute am observat B 128 TMX (Guleryuz Ecoline 10) pe linia 13, o apariție destul de ciudata parerea mea.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Bistrița Năsăud  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421067 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use