Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

2017 posts, 578136 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 145
 
 

📖 Pagination options
Re: Astra Imperio Metropolitan Andi_C

A mai fost livrat si 3841 acum 3-4 zile.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Cezar210

A observat cineva ca 3840 are sticla farurilor mai..închisă la culoare, parca, decât celelalte vagoane?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Cezar210

Cand mi-am dat seama era prea tarziu ca sa mai editez mesajul anterior. Si la stopuri este la fel, e alt tip de far/stop sau e doar sticla diferita? Totusi oricare dintre variante ar fi, macar sa se continue asa, sa nu fie unicat...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan GPS

Dacă ne punem pe căutat, sigur găsim ceva unic la fiecare vagon, chit că e un buton sau un șurub. Cineva mi-a spus mai în glumă acum ceva timp, referitor, ce-i drept, la Imperio din Cluj, că sigur nu sunt toate șuruburile la fel și chiar așa era.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan orex

”Dovada, dovada”... zicea cineva acum mai bine de 33 de ani.  ;)
Cel ce ti-a declarat astea nu era mai mult decat un lugubru ”parerolog”! :rofl:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan GPS

Poftim dovada, poate ar trebui să ai mai multă încredere în oameni… nu vorbesc doar să mă aflu în treabă, cum fac alții.

CE3E361B-CEA4-46E5-9AAB-3F96F3522421.jpeg (276.4 KB; downloaded 2596 times)


Imaginea este făcută într-un vagon Imperio din Cluj, așa cum am menționat anterior.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Chev Celios

Si ce este diferit la ele?? Surubul ala care se vede mai diferit de fapt a fost strans prea mult si tocit capul surubului, nu este alt tip de surub, este fix acelasi.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan ADK

Șurubul din stânga să nu fie "tocit" intenționat ca un antifurt...

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Costin

Hai mai, teoria surubului ce o faceti aici. Nici nu au aceeasi culoare si tot cautati scuze...

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Vasile52

Poti sa spui ca si ale noastre sunt unicat. La ultima usa nu se pot hotărî ce pictograma sa aiba butonul, ba bicicleta, ba carut de copii, ba scaun cu rotile.

Pana la urma de ce au renunțat la rastelul pentru biciclete? Ca sa poata atinge nr. minim de locuri din CS sau PMB a dorit mai multe locuri în plus pe scaun in schimbul rastelului?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan punmeister

Initial au avut 56 de locuri pe scaune, exact minimul din CS. Ulterior au renuntat la rastel care era inclus in proiectul Astra.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan shoppy

Imi pare rau, nu exista suruburi care sa arate asa din fabricatie, este un surub identic cu celelalte dar deteriorat la strangere.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Cezar210

3801 și 3805 în noua stație "Pod Ciurel", dată în folosință începând de astăzi, 27 iunie, de la ora 10:00. De menționat că cele două peroane nu sunt egale, cel spre Ghencea fiind mult mai lung, așa că fiecare vatman oprește unde știe, unde consideră sau unde dorește.

Astra Imperio Metropolitan 3801 - Șoseaua Virtuții (stația "Pod Ciurel") - Linia 41 - 27 iunie 2023



Astra Imperio Metropolitan 3805 - Șoseaua Virtuții (stația "Pod Ciurel") - Linia 41 - 27 iunie 2023


 


Re: Astra Imperio Metropolitan Gabi23

A revenit azi vagonul 3826 care a deraiat la CFR Progresul. De la Militari lipsesc 3821 și 3830. De la Alexandria lipsește 3803.

 


Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 145
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426206 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use