Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

1845 posts, 509950 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 132
 
 

📖 Pagination options
Re: Astra Imperio Metropolitan cosmindaniel

Sunt 95% sigur că de mîine avem tramvaie Imperio pe 25

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Cristi.

🔰 Începând de mâine, 1 martie 2023, Societatea de Transport București STB S.A. introduce pe linia 25 noile tramvaie Imperio.

Cu o capacitate de transport superioară, având accesibilitate sporită prin podeaua total coborâtă, dotate cu tehnologii de ultimă generație, aceste tramvaie oferă o gamă largă de facilități, cum ar fi aer condiționat, sistem de informare audio și vizuală, prize USB, Wi-Fi gratuit și multe altele.

"Introducerea noilor tramvaie Imperio pe linia 25 reprezintă încă un pas important în modernizarea serviciilor prestate și în îmbunătățirea experienței de călătorie pentru pasagerii noștri. Suntem mândri
să oferim servicii de calitate și confort pentru toți cei care utilizează mijloacele de transport public în călătoriile lor zilnice. STB S.A. continuă să investească în tehnologie și infrastructură pentru a oferi un transport public local sigur și eficient", a declarat Adrian Criț, directorul general al STB S.A..

 


Re: Astra Imperio Metropolitan BodoMinea

Sursa mesajului de mai sus - site-ul STB: https://stbsa.ro/comunicat1?nrcom=1823

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghencea aztec

La ora 20 un tramvai Astra zacea in intersectia de la Tricodava..fix blocand tot traficul.
Ce a cauzat oprirea...nu stiu...si nici numarul lui...ca eram prea preocuapt sa injur situatia...

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghencea reiny2000

La 20:20 l-am văzut pe 3817 staționând imediat după stație, înspre piață, doi oameni meștereau ceva la masca din spate. Dacă l-ai văzut în intersecție înseamnă că a rămas blocat pe separator, cum zicea @joker, și a trebuit să fie împins. Oare nu ar putea fi echipate cu câteva baterii sau condensatori pentru astfel de situații?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan PTMZ

Ca opțiune de bază, Astra echipează Imperio cu supercondensatori capabili de o autonomie de maxim 700 metri. Nu știu, însă, dacă există și la București așa ceva.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Andrei98

Nu este o optiune de baza si nu este cu supercondensatori. Pana acum s-au pus baterii doar pe Imperio Civitas pentru ca doar acolo s-a cerut.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan PTMZ

Am înțeles, mulțumesc pentru corecție. :bere: Totuși, nu cumva sunt și pe Imperio orădene? La fel, oare nu vor ajunge și pe tramvaiele pentru Brăila?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan punmeister

Eu am inteles ca au venit pana la urma cu supercaps cu autonomie de 300m pentru a se misca in cazul in care raman intepenite pe separatoare.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Andrei98

PTMZ wrote here:
Am înțeles, mulțumesc pentru corecție. :bere: Totuși, nu cumva sunt și pe Imperio orădene? La fel, oare nu vor ajunge și pe tramvaiele pentru Brăila?

Cele cu actionare Siemens nu au deloc, cele pentru Braila vor avea acționare SAERP cu bateriile pentru autonomie.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan joker

De astazi , 3821 , 3822 si  3823 circula in linia 25.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan idk_vlad

Următoarea linie pe care vor intra Imperio-uri va fi 32?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Mat_hias

Un cadru de la mine cu 3823. Să ne bucurăm de ele și să nu aibă probleme nici aici!

Răspunsul la întrebarea lui @idk_vlad
Da, peste aproximativ 2 luni, după ce se termină cu livrarea tramvaielor pentru linia 25
IMG_20230301_152049_946.jpg (650.57 KB; downloaded 1661 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Vasile52

Mat_hias wrote here:
Da, peste aproximativ 2 luni, după ce se termină cu livrarea tramvaielor pentru linia 25


Sursa?

 


Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 132
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421055 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use