Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

1878 posts, 523542 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 47 48 49 50 51 52 53  ... 135
 
 

📖 Pagination options
Re: Astra Imperio Metropolitan TrainWrecker

Efectueaza probe pe traseul inelarului sau pe Iancului - Pantelimon (55)?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan macheta218

A fost la Depoul Dudești după 3807, apoi Depoul Alexandria via Pasajul  Basarab.
3810 și 3807 Piața Hurmuzachi
IMG_20221124_012214.jpg (1.05 MB; downloaded 3752 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Beaver_27

Autoritatea Feroviară Română (AFER) a omologat noile tramvaie făcute de Astra Arad, ceea ce înseamnă că poate fi făcută recepția acestora, după care pot fi puse în circulație. Decizia AFER vine după ce Primăria Capitalei a solicitat un răspuns privind cele două certificate de omologare ale tramvaielor Astra Imperio Metropolitan. Dacă recepția nu va fi amânată, pe 1 decembrie bucureștenii ar putea circula pentru prima dată cu noile tramvaie.

https://buletin.de/bucuresti/noile-tramvaie-astra-au-fost-omologate-ar-putea-intra-in-circulatie-pe-1-decembrie

 


Re: Astra Imperio Metropolitan reiny2000

Se repetă scenariul cu inaugurarea la 1 decembrie?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan orex




@punmeister Sa stii ca n-am vorbit cu Blidar  ;)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan shoppy

Deci AFER a spus ca e bun si Blidar s-a chinuit sa nu spuna nimic despre AFER.
Blidar a spus ca motorul are putere variabila intre 100 si 151kW, deci cam cum am calculat si eu.
Blidar a spus ca daca de la 1 decembrie nu circula atunci nu mai livreaza si da PMB in judecata.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan cris_m

Hotul striga hotii...  :mrgreen:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan orex

Fii...rău, nu fi...rea! :rofl:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan shoppy

Pai aveti dreptate si tu si el :) , s-au gasit hotii intre ei si hotul cel mai destept a castigat.

Si in cazul CAF s-au laudat unii ca tribunalul o sa arunce hartiile AFER la gunoi, si au gresit, deci cred ca s-a cam terminat.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Robert

Eu sunt curios de ce s-a discutat de motor si atat. Am inteles ca numarul de scaune si lipsa suportului de biciclete este iarasi o problema. Bine, aceasta problema bănuiesc ca poate fi reparata pe fluxul de fabricatie.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan subway guru

Despre omologare
https://clubferoviar.ro/afer-tramvaiele- ... ologate/
EXCLUSIV. AFER: tramvaiele Astra pentru București sunt omologate și pot circula

Tramvaiele Astra pentru București sunt omologate, a răspuns Autoritatea Feroviară Română (AFER) la solicitarea în acest sens făcută de Primăria Capitalei. În aceste condiții, recepționarea tramvaielor nu mai are niciun motiv să fie amânată, așa că pe 1 Decembrie bucureștenii vor putea circula cu mijloace de transport moderne.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan punmeister

Robert wrote here:
Eu sunt curios de ce s-a discutat de motor si atat. Am inteles ca numarul de scaune si lipsa suportului de biciclete este iarasi o problema. Bine, aceasta problema bănuiesc ca poate fi reparata pe fluxul de fabricatie.

Sunt 56 de scaune, fix cat se cerea in CS.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Axel

Intre timp tramvaiele au mai primit un rand  de 3 scaune suplimentare in partea din spate deci sunt 59 de locuri  :mrgreen:
BEFORE.jpg (309.92 KB; downloaded 2561 times)
AFTER.jpg (365.09 KB; downloaded 2554 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan shoppy

subway guru wrote here:
Despre omologare
https://clubferoviar.ro/afer-tramvaiele- ... ologate/
EXCLUSIV. AFER: tramvaiele Astra pentru București sunt omologate și pot circula
Ce o mai infiereaza astia pe Firea si ii arata batul si lui Nicusor ca nu are nici o scuza sa nu circule pe 1 Decembrie. :mrgreen: :rofl:

 


Go to page:  1  ... 47 48 49 50 51 52 53  ... 135
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422241 posts in 5260 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use