Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

2017 posts, 578133 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 145
 
 

📖 Pagination options
  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan anndrei

Doar ca acele camere nu cuprind o parte din fata a tramvaiul. Si locomotivele au oglinzi stanga, dreapta.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan soldy

Problema cu oglinda stânga apare și atunci când intra ambulantele, mașinile de politie etc, în depășire și vatmanul trebuie sa le observe din timp pentru a frana și a oferi spațiu necesar acestora.
Si fac aceste observații văzând calitatea, la fata locului, imaginii de pe acea camera.
Las aici o poza pentru comparație cu bordul/display-ul pentru oglinda de la un alt tramvai, pe care nici eu nu l-am dorit în București.
1555709876_20190419_124054 (1).jpg (1.54 MB; downloaded 4459 times)

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan anndrei

Acea oglinda nu a fost pusa din motive economice sau se loveau oglinda in oglinda in anumite curbe.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Puss in Boots

soldy wrote here:
Las aici o poza pentru comparație cu bordul/display-ul pentru oglinda de la un alt tramvai, pe care nici eu nu l am dorit în București.


Ala e un bord mai de 2022. Imperio vine cu unul din 2000, atata pot ei. Conteaza sa mearga pe sine, de calitate ne-am lins pe bot de cand am semnat cu Astra sau de cand ne-am nascut/crescut/mutat in Bucuresti orasul Itebeului si a urmasilor lui. Ma refer la mentenanta daca nu s-a inteles.
Daca scriam asta pe facebook ma si trezeam cu cretineii "da ce vroiai sa ia Firea de la turci?". Dar aici am pretentii.

 



Re: Astra Imperio Metropolitan br101

Nu lasam un produs, in speta Metropolitanul, sa-si faca treaba o perioada si apoi il disecam? Asa s-a spus si despre Otokare si uite ca -si fac datoria.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Albert

Își fac treaba intr-un mare fel. De aia e happy garajul, ca e plin de autobuze cu probleme cam tot timpul…

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan anndrei

Macar le repara si le functioneaza AC.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan shoppy

Si locomotivele au acum doar camere.
Cum adica trebuie sa franeze tramvaiul ca sa ofere loc salvarii din spatele lui? Unde sa ii lase loc? Zona cu garduri are aceeasi latime de la o intersectie pana la urmatoare iar la intersectie salvarea oricum poate trece pe rosu cu sirena.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan ByOnu

Bun, dar ia in calcul si situatii precum Mosilor veche. Doar e absurd sa mearga in paralel pana la intersectie, asta daca ambulanta are noroc si nu vine nimic din față. Am asistat deseori la situatii in care vatmanul, indata ce vedea in oglinda ca este depasit de o ambulanta/politie, oprea.

In fine, Bucurestiul nu e deloc un oras in care sa renunti la camera stanga. Sunt pur si simplu mult prea multe lucruri care pot merge prost.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan orex

In loc sa decelati balariile spuse ieri seara de don Badulescu ( la B1TV) o tineti ca surda pe mormant (ca fiind problema capitala) cu biata oglinda de pe partea stanga?! :no:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan WT_fan06

Un vatman (care a și urcat în cabina Imperio și știe despre ce vorbește) a explicat că oglinda stângă nici nu este des folosită... Dar, desigur, românul o va ține pe a lui... :roll:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan andrei11

Îl aştept pe anndrei să ne lumineze cum e cu unghiul mort la oglinda stângă a  tramvaiului, nu de alta, dar azi am râs cam puţin.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan orex

E aici un profesionist pe care-l rugam sa ne edifice ce si cum! ;)

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 145
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426206 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use