Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

690 posts, 146822 views
 
Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii și reclamații Lyvyoo

Pe Chrome / Android nu apare asa. Totusi in screenshot vad data peste postare, tot nu ar fi ok, ea trebuie sa fie printata permanent, in dreptul fiecarei postari mai vechi sau mai noi.  Iti dau un exemplu de pe formul meu de cafea, cu data la vedere, inclusiv pentru postarile citate din urma:
WhatsApp Image 2024-01-09 at 23.44.45.jpeg (167.01 KB; downloaded 1244 times)

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Ba apare daca apesi pe numele autorului, si dispare daca apesi din nou.

By design, nu e bug, nu e un feature ce va fi modificat.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Lyvyoo

Acum am inteles, multumesc pentru lamuriri.
Ca sugestie cred ca ar fi benefica o inserare a datei in fiecare postare, fara sa afecteze design-ul, ca sa nu verifici fiecare post in parte apasand pe user. Spre exemplu daca citesti un topic si vrei sa vezi ce s-a scris in el, pe o anumita problema de actualitate poate nu ai vrea sa ajungi la lucruri scrise acum 3-4 ani. Dar sunt diverse alte spete...

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Andrei98

In acest moment (20:52) forumul imi merge foarte greu, am asteptat peste 3 minute sa-mi incarce o pagina cu 14 poze.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Nu vad nimic relevant in loguri, nici erori, nici requesturi care sa fi durat atat de mult. Posibil sa fi fost o problema de trafic intre servere si device-ul tau.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații shoppy

Eroare la postare mesaj, f74d3d431ff44208a33c6549c7b1cec4 , am mai patit si saptamana trecuta o data.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Am remarcat cateva erori la postat mesaje in ultima luna, sa zic, si am incercat ceva sa remediez. Probabil nu a mers. O sa investighez mai mult. Merci!

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Cred ca am identificat problema si am gasit o rezolvare, va rog sa raportati aici daca mai intampinati probleme la postarea mesajelor!

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații valy

Pe Android nu mai merge să vezi fișierele intr-o altă filă.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Da, stiu de ce, o sa remediez in curand. Pana atunci, merge totusi tap lung (click dreapta) si - deschide in alta fila.

 



Re: Noul forum - sugestii și reclamații mafteiu

Noul site 100 x minus, in special pe mobil
De cand cu "upgrade-ul  :D " il vizitez mult mai putin, nu pentru ca nu as vrea, dar experienta e trista rau:
- ce s-a mai actualizat: nu mai stiu, intainte stiam, aveam ultima data la fiecare topic. Acum nu mai stiu, si incerc sa whack-a-mole
dar
- timpi de incarcare: daca stau sa navighez la fiecare subtopic 30-60s, mai bine renunt
Si asa de cand cu maretzul nou site, desi, din nou, as vrea sa fiu la curent cu orice topic actualizat, nu mai merge.
Felicitari!

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații mafteiu

Costin wrote here:
@satanistu

Daca vorbim de ultimele 30 de zile, am mari dubii ca ceea ce experimentezi tu e de la forum, conform cu imaginea de mai sus.

@ADK, "pagina nu functioneaza" indica o eroare pe server care acum nu poate fi decat din cauza ca se restarteaza aplicatia conform cu protocoalele Azure (deci nu e nici ciclic, nici manual, ei stiu de ce). La fel, pentru ultimele 30 de zile, situatia sta astfel:

Deci da, s-a intamplat si ai avut ghinion sa patesti cand scrii un mesaj. Solutia ta cu copiatul continutului e corecta. Solutia noastra la problema va fi sa gazduim aplicatia pe doua instante, si cand una se restarteaza, cealalta va continua sa fie disponibila. Vom face asta cand ne vom permite, pentru ca creste considerabil costurile.


C'mon, nu vrem sa fie disponibil 24/7, problema majora e lipsa de performanta si nu e cauzata de Azur, e foarte prost rescris site-ul, si dpdv al informatiilor (hover sa vezi care e utlimul post vs inainte cand vedeai tot) si dpdv al performantei. Luati un Fiddler si vedeti unde e problema.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Timpul mediu de raspuns pe server e de 600ms in ultimele 7 zile, cu un spike de 3s pe 4 martie. Diferenta pana la "30-60s" nu este de la noi.

Sa fie afisata mai putina informatie pe versiunea de mobil este o alegere constienta. Sa te uiti la data ultimului mesaj din topic sau forum ca sa realizezi daca te intereseaza sau nu este o abordare gresita pe care nu o incurajam. Exista pagina de mesaje joi. Recent a fost implementata functia de abonare la subiect sau subforum. Acolo sunt solutiile, nu la uitatul la data ultimului mesaj.

Afisarea datei ultimului mesaj in lista de topice nu ar face decat sa incapa mai putine topice pe ecran. La fel si in lista de subforumuri. Cand suprafata de lucru e mult mai mica, trebuie facute compromisuri undeva. Totusi e curios sa trebuiasca sa explic asta la aproape 4 ani de la schimbare.

 


Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421845 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use