Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

690 posts, 145197 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei Andraș

Tot eu.
Pe mobil nu găsesc butonul de editat mesaje, așa că sunt nevoit să compun un altul pentru a spune că pozele atașate, de orice fel ar fi ele, sursă externă sau încărcate direct pe forum, nu se văd de pe mobil.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

A fost o eroare temporara, probabil greseala mea incercand sa repar altceva. Acum utilizatorii sunt afisati corect. E posibil ca butonul de editare sa fi lipsit din aceeasi cauza dar te rog sa confirmi daca e asa sau nu.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Albert

Forumul merge foarte prost in momentul de fata. Numai ca sa intru pe acest topic mi-a luat peste 3 minute.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii ANTENA

Parca s-a mai dezghetat un pic.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii dekolor

Inca merge destul de greu, paginile se incarca in 10 secunde minim.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei98

La mine merge foarte greu spre deloc.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Inca e in lucru, sper sa fie ok pana la sfarsitul zilei. In cel mai rau caz, revenim, temporar, la platforma veche pana investighez mai mult. Indiferent cum, luni va merge.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii gexge

De foarte multe ori apare aceasta eroare: 75aec71b477a44149c07599badecb4c3

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andreiiul

In versiunea de mobil nu apar data si ora mesajelor postate.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii cris_m

Pe mobil data si ora mesajelor le poti vedea doar daca apesi pe pictograma user-ului.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andreicfr

Nu se vad pozele imi zice [Extensia .jpg a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.] si din cate am vazut nu mai putem scrie caractere scurte imi da acest mesaj Mesajul propriu conţine foarte puţine caractere.
Cate caractere sunt necesare ca sa trimitem mesaje?

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Am revenit, temporar, la platforma veche, deoarece platforma noua necesita mai mult timp pentru a-i imbunatati performantele. Va cer scuze pentru abordarea neprofesionista, insa au fost, probabil, cateva zeci de evenimente neprevazute care au condus la aceasta situatie. Pe scurt, nu avem posibilitatile de a testa volumul de trafic intr-un mediu de test corespunzator, insa aceste doua zile de proba au adus suficiente informatii care ma pot ajuta pe viitor.

Tinta finala este, evident, mutarea pe noua platforma. Aceasta veche, in acest moment, ruleaza pe noul host si, desi functioneaza bine (meritul hostului), solutia este cel putin "legata cu sarma" :)

Veti observa niste inconsecvente in legatura cu mesajele publicate ieri si azi, mai ales daca au fisiere atasate. Acestea probabil nu functioneaza corect pe platforma veche, insa vor functiona corect pe cea noua. Fiind vorba de un numar foarte redus de mesaje aftectate, nu se pune problema dezvoltarii platformei vechi astfel incat sa fie compatibila cu ele.

Platforma noua este 100% compatibila cu cea veche, deci nu raman multe de dezvoltat, ci doar problemele de performanta.

Momentan, era urgenta mutarea pe un nou host, ceea ce s-a intamplat, cu succes. Mai departe, dezvoltarea noii platforme poate sa continue fara sa fie prioritatea zero (ceea ce pentru mine este ideal).

Va multumesc pentru intelegere.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii BodoMinea

Un alt inconvenient pe care vi-l aduc la cunoștință este lipsa paginii „https://forum.metrouusor.com/search.php?search_id=egosearch” (sau nu am reușit eu să o găsesc). Pentru mine cel puțin, acesta este principalul bookmark al forumului și locul de unde intru eu pe forum - pagina de monitorizare a subiectelor în care sunt participant (Vizualizare mesaje proprii). M-ar ajuta foarte mult, și cred că și pe alți utilizatori, dacă se va implementa până la trecerea pe platforma nouă.
Din păcate pentru mine a mers prea greu pentru a veni și cu alte sugestii, ce am apucat să văd arăta ok.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Notat.

Inca nu stiu sub ce forma vor veni, insa sa va asteptati ca trimiterea de e-mailuri sa fie foarte mult redusa in noua versiune, 100% NU vor exista mailuri ca notificare pentru mesaje noi fara sa existe SI un sistem de dat sau retras acordul pentru comunicarile pe email non-esentiale, conform cu GDPR. Vorbim de un mix de solutii tehnice SI legale, care momentan nu exista.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420647 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use