Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: ARHIVĂ: Știri din București (2015-2020)

1780 posts, 793076 views
 
Go to page:  1  ... 115 116 117 118 119 120 121  ... 128
 
 

📖 Pagination options
Re: Știri din București Costin

Reiau, transportul in comun asigura mobilitatea si dreptul la libera circulatie, deci subventia este corecta pentru ca nu poti supune pietii libere rezolvarea unor nevoi sau drepturi. Cam ca sistemul medical sau de invatamant.

In schimb, parcarea nu rezolva nici un drept fundamental sau nevoie, deci este corect sa fie nesubventionata si supusa regulilor pietii libere, deci asta inseamna ca "unii sa faca profit" chiar prin definitie. Si este ok asa.

 


Re: Știri din București andrei11

Cu alte cuvinte mașina nu este ceva indispensabil, o are numai cine-și permite. La o adică sunt de acord și cu acest aspect.

 


Re: Știri din București Florinds

Vi se pare ok sa avem parcari private goale care sa ne ocupe degeaba spatiul? Eu nu vad nicio masina care sa iasa din smart parking-urile dintre blocurile din sectorul 6.

 


Re: Știri din București Costin

Daca si-ar face politia treaba, ar fi pline... existenta parcarilor nu e in sine o problema, ba e chiar foarte bine ca exista.

 


Re: Știri din București Florinds

Pai daca... Chiar ziceam pe alt topic ca mi se pare deja o cauza pierduta aceasta politie.

 


Re: Știri din București Serba

Florinds wrote:
Eu nu vad nicio masina care sa iasa din smart parking-urile dintre blocurile din sectorul 6.

Usor off-topic, dar toate smart-parking-urile sunt pline. Mi se intampla cam de 3-4 ori pe luna sa scot masina din garaj si sa vina oameni sa ma intrebe daca nu cumva mai gasesc si ei loc.

 


Re: Știri din București Cristi N

Inteleg ca ai un loc inchiriat intr-una din parcarile astea, ai putea face un review al experientei?
Ma gandesc la chestii de genul: procedura de obtinere a locului, chirie lunara, intretinere/fiabilitate sistem, grad de satisfactie chiriasi, ce parere au vecinii avand in vedere ca totusi a aparut o constructie intre blocuri, etc.

 


Re: Știri din București Florinds

Mi se pare prea mare coincidenta sa trec aproape zilnic pe langa doua astfel de parcari si intotdeauna sa intre sau sa iasa masinile cand nu ma uit eu. :))) Poate doar daca toti asa le scot, de 3-4 ori pe luna...

 



  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Știri din București V2A

În ziua de 24 ianuarie, liniile STB SA funcționează după un program de duminică

La data de 24.01.2020, toate liniile STB SA vor funcționa conform programului de transport al unei zile de duminică.

Drapelul României va flutura pe toate mijloacele de transport public ale STB SA.  

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1196

 


Re: Știri din București cris_m

Discutiile despre zilele libere le gasiti la club!

 


Re: Știri din București subway guru

De la STB citire:
https://clubferoviar.ro/imbolnavirile-de-gripa/

STB intenționează să achiziționeze și să distribuie călătorilor măști în tramvaie astfel încât să fie prevenite îmbolnăvirile de gripă, a anunțat directorul general al societății, Andrei Creci.

 


Re: Știri din București ByOnu

Doar in tramvaie? :think:  :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Știri din București Utilizator anonim

Peste tot, doar ca cei de la cf au ramas in urma de la metroul zburator  :rofl:

 


Go to page:  1  ... 115 116 117 118 119 120 121  ... 128
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2287 forum members have written 421216 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use