Regiunile RomânieiMunteniaJudețul PrahovaIstoria transportului public în municipiul Ploiești

 

Topic: PETITIE: Salvarea ultimelor vehicule istorice din Ploiești

18 posts, 7256 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: PETITIE: Salvarea ultimelor vehicule istorice din Ploieș ByOnu

Cunoastem. ;) Insa nu aceasta era destinatia ei initiala. Vandalizarea a adus-o in starea asta. Iar sa vedem Lohnerul transformat intr-un obstacol de paintball ar fi o tragedie...

Dpmdv, l-as dona Timisoarei cu totul.

 


Re: PETITIE: Salvarea ultimelor vehicule istorice din Ploieș Cristi N

Parca intr-un timp se incercase transformarea lui in cafenea  pe una din aleile din Centru Civic. Sau incurc eu vagoanele?

 


Re: PETITIE: Salvarea ultimelor vehicule istorice din Ploieș BGP2597

Într-adevăr, a mai existat o tentativă de a face cafenea pe la începutul anilor 2010, iar o perioadă a avut și oarecare succes. Nu cunosc motivul pentru care s-a închis afacerea, dar după ce vagonul motor a rămas doar exponat static a fost vandalizat și ulterior ridicat și dus înapoi în depou. În aceeași perioadă remorca fusese amplasată în parcul Mihai Viteazul tot în scop de cafenea, dar nu a fost ocupată niciodată și a fost vandalizată de la bun început.

Oricum, concluzia simplă e că atât timp cât vor fi folosite cu un scop, vagoanele se vor menține. În momentul în care devin exponate statice în oraș atrag vandali.

 


Re: PETITIE: Salvarea ultimelor vehicule istorice din Ploieș Cristian P.

Am reușit să fac astăzi rost de câteva poze sugestive, pentru a vedea starea din prezent a acestor tramvaie. (pozele nu imi aparțin ,deci au o calitate mai slabă,acestea aparțin angajaților din depou).
Tramvaiele încă există fizic, dar intr-o stare care se degradează pe zi ce trece.
Acestea sunt ținute afară,pe linie moartă, au ușile date jos ,geamurile lipsă, inclusiv tăiate cablurile de la motoare.

03.03.2020 TCE Ploiesti







 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Istoria transportului public în municipiul Ploiești  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421837 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use