Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov

 

Topic: Iluminatul interior defectuos din mijloacele de transport

368 posts, 126751 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 27
 
 

📖 Pagination options
  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Dr2005

Da, se simt problemele lui la boghiul 3, dar s-ar rezolva în câteva minute cu o vizită la strung.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

Dr2005 wrote:
V3A-93M Faur #299 (linia 11): 5 / 6 / 8. Total 19 din 58. Fac pariu că era pregătit pentru 41 de avea atât de multe tuburi funcÅ£ionale  :lol: Sau s-o mai fi canibalizat vreun vagon prin depou.



Ca si cand pe 41 nu sunt destule vagoane cu 3-4 tuburi aprinse in total...

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Gabi23

ASTAZI AU SOSIT NEOANELE LA BUCURESTII NOI!!!
O sa avem vagoane mai luminate incepand de zilele acestea. 021 avea 25/26. Sa vedem daca ajung pentru toate si pe ce perioada  :?. S-a inceput montarea cu vagoanele care erau in depou la ora pranzului, si o parte din ele au iesit in traseu la schimbul 2.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Utilizator anonim

Inafara de neoane o sa mai vina piese vitale pentru tramvaie pentru ca in sfarsit a inceput sa functioneze bine serviciul de logistica al RATB.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

Utilizator anonim wrote:
Inafara de neoane o sa mai vina piese vitale pentru tramvaie pentru ca in sfarsit a inceput sa functioneze bine serviciul de logistica al RATB.


Amin!

Sper sa fie asa, om trai si om vedea :D


V3A-93M-FAUR #223: 6/3/6 tuburi functionale - 15/58. In spate datorita plasarii tuburilor (toate langa burduf) tot fundul vagonului era intunecat.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie costi

Sa vedem si cat tin neoanele. :lol:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Dr2005

Cred că e primul vagon care iese de la RK fără neoane... #201 a ieşit în decembrie cu toate neonale.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Utilizator anonim

Dr2005 wrote:
Cred că e primul vagon care iese de la RK fără neoane...


De care vorbesti ?

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Dr2005

Nu era în topicul ăsta o discuÅ£ie despre #299 ÅŸi neoanele lui?  :oops:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Utilizator anonim

Pai 299 avea toate neoanele functionale cand a iesit de la RK, la fel si 285. Ma rog aplicand regula unu da unu nu.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

Utilizator anonim wrote:
Pai 299 avea toate neoanele functionale cand a iesit de la RK, la fel si 285. Ma rog aplicand regula unu da unu nu.


Pai aia nu e nici o regula, pentru ca lapile noi montate pe aceste vagoane sutn toate functionale. ;)
Doar ca nu au pus tuburi...

Si apropos, si 324 cu sistem "clasic" cu 26 de tuburi a aparut in traseu tot cu 1 da/1 nu - nu stiu insa daca a patit treaba asat direct in URAC sau l-au praduit in Alexandria cat a stat vara trecuta in conservare...

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

Si apropos de primit neoane la Bucurestii Noi, azi am mers cu #008 si cand a aprins iluminatul in pasaj la Lujerului treaba era cam ca si pana acum, respectiv functionale 2/2/3... poate nu au ajuns inca la el?

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie rosetti61

Si 205 e la fel - in pasaj a aprins doar 4 neoane, in tot vagonul, asa e si pe timp de noapte sau a dat drumul numai la o faza pentru pasaj?

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

Astazi avem asa:

V3A-93-CH-PPC #4036: 4/2/1 tuburi, total 7/26. In spate deci bezna...

V3A-93-M41 #144: 2/1/1 tuburi, total 4/26. Asta apropos de ce spuneati voi ca ar fi primti tuburi cei de la Bucurestii Noi... :evil: Nu stiu daca au primit, dar daca au primit se pare ca nu prea le folosesc.

Gabi23 wrote:
ASTAZI AU SOSIT NEOANELE LA BUCURESTII NOI!!!
O sa avem vagoane mai luminate incepand de zilele acestea. 021 avea 25/26. Sa vedem daca ajung pentru toate si pe ce perioada  :?. S-a inceput montarea cu vagoanele care erau in depou la ora pranzului, si o parte din ele au iesit in traseu la schimbul 2.


Sunt curios daca om avea doua vagoane, ambele numerotate cu #021, pentru ca astazi am mers si eu cu el si.... V3A-93-M41 #021 8/4/5 tuburi, total 17/26. Deci sa facem un calcul, 25-17= 8 tuburi care au disparut in... 2 zile??

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 27
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Parcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use