MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM2 Berceni - PiperaM2 • Extinderea spre sud

 

Topic: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

385 posts, 79316 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului sab

Hmm, mi se pare o mare imbecilitate din cel puțin doua motive :
1. încurcă rebrusarea la Berceni
2. avem un tren mai puțin pe M2

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului valy

E puțin aiurea că uneori trenurile de Berceni așteaptă la întrarea în stație dacă e ocupată linia. Cel puțin asta am pățit eu.
Pe scurt linia de pe partea cu IMGB e pentru Berceni-Pipera și linia opusă pentru Tudor Arghezi.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului sab

Adica se soseste si se pleaca de la aceeasi linie catre Pipera ?

 



Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului Dristorul Nr.3

valy wrote here:
Doar Berceni-Arghezi.
Din ce observ a fost Bistrița toată ziua.

Daca pe moment nu sunt calatori prea multi, cred ca un singur TEM e mai mult decat suficient pe acea portiune.

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Ieri pe M2 trenurile anuntau stationari de 1-2 minute in statiile de pe traseu. Tind sa pun asta pe seama scaderii capacitatii de rebrusare la Berceni. Trebuie urmarit saptamana viitoare cum va face fata M2 cu o rebrusare la o singura linie.

Practic, am redus Berceniul la nivelul statiei Pantelimon.

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului andreiiul

Pentru cei interesati.
https://xn--primria-popeti-leordeni-7tc270e.ro/primarie/anunturi-comunicate/2023/1312023I
ANUNȚ - Consiliul Județean Ilfov, Direcția Arhitect Șef, Urbanism , Planificarea și Amenajare Teritorială
Invitație dezbatere publică PATZ - extindere linie metrou M2 în zona periurbană (comuna Berceni și oraș Popești-Leordeni).
Prin adresa înregistrată la Consiliul Județean Ilfov cu nr. 27593/12.12.2023, sector 4, al municipiului București, aduce la cunoștință faptul că a hotărât organizarea unei dezbateri publice în data de 20.12.2023, ora 11.00 în cadrul Colegiului Național de Arte Dinu Lipatti, Str. Principatele Unite nr.63. sector 4. București.

 


Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M2 • Extinderea spre sud  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421289 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use