Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

Topic: Mercedes-Benz Citaro Hybrid

1141 posts, 385543 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82

📖 Pagination options
Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Albert

Total standalone? Nu primește nici măcar date din GPS?

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid punmeister

Stiu ca erau niste displayuri simple cand am cautat pe net, dar poate gresesc.

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid BodoMinea

Nu ar avea de ce să primească date GPS în condițiile actuale. Dacă pe ecran nu sunt decât lista cu stații și legături și stația curentă, asta transmite calculatorul: lista cu stații și probabil index-ul (numeric, ordinea pe traseu) a stației curente. Dacă avea o hartă afișată de exemplu ar fi avut sens să primească și date GPS, dar tot doar poziția curentă pentru a o afișa, nu pentru a face o decizie independentă privind care este stația următoare în vederea afișării.

Asta desigur se aplică exclusiv dacă e un all in one (ceea ce presupun pentru că l-am văzut făcând reboot separat de calculatorul de la șofer, acum e posibil orice - de exemplu calculatorul de la șofer să fie un all in one și cel din salon să fie un monitor legat la calculatorul central, sau toate să fie independente și să fie o rețea). Cert e că există cel puțin 2 elemente independente, din moment ce se pot reboota independent și pot anunța vocal și afișa lucruri diferite.

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Albert

Dacă stau să mă gândesc, display-urile Thoreb de generație veche (cele din Citaro E4), afișau permanent și poziția curentă pe harta. Iar în câteva Otokar, există și un alt mod de a afișa stațiile, altul decât cel standard. Este acel mod de afișare cu puncte legate cu linii, punctele fiind stațiile, iar linia traseul dintre stații. Iar în acel caz, Thoreb-ul îți arată cam cat din traseu este parcurs și cat mai este până la următoarea stație.

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid beauty and your feast

7113 este repartizat astazi pe linia 138, iar in zona de nord, linia 304 beneficiaza din nou de hibride, mai exact de autobuzul cu numarul 7097.

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Octav

7114 este prezent pe 232. Nu știu dacă au mai circulat hibride pe această linie în timpul săptămânii.

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Andi_C

A mai circulat cel puțin 7111 de câteva ori in cursul săptămânii, nu este chiar ceva ieșit in comun.

Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2331 forum members have written 425480 posts in 5292 topics and 516 subforums.

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”