Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Mercedes-Benz Citaro Hybrid

1123 posts, 368901 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 81
 
 

📖 Pagination options
Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid orex

@GPS
1. Te rog adeseaza-mi-te ”colocvial”...nu cu dumneavoastra! ;)
2. E simpla chestiune cu seria de caroserie! ACELASI model, cu aceleasi accesorii (optionale), au fost comandate si de altii in acest rastimp!! Se pastreaza ”randul”! ;)
@ticker
E, asa cum ai sesizat si TU si EU! Unii dintre membrii forumului n-au avut, INCA, placerea sa comande un automobil, nou,  d-aia nu stiu chestiunile astea! Dar nu-i nimic, o sa vada ce si cum, cand o vor face! :D

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid andrei11

E logic ca seria șasiului să fie generată înainte de fabricație.
E ca în lumea ( animală ) vie. Seria << șasiului >> e generată de dinainte de fabricație, jumătate  la mamă, jumătate la tată.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid orex

Si,... tine si de temperatura ”cuibului”...sexul progeniturilor! ;)  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid cris_m

orex wrote:
Unii dintre membrii forumului n-au avut, INCA, placerea sa comande un automobil, nou,  d-aia nu stiu chestiunile astea! Dar nu-i nimic, o sa vada ce si cum, cand o vor face! :D

Exact! Ma regasesc in aceasta categorie. Mai dureaza putin pana scap de "baba" si descopar aceasta placere a vietii.  :)

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid punmeister

Pe data de 20 aprilie va fi reluata productia la uzina din Mannheim.
https://www.cargo-bus.ro/mercedes-benz- ... 0-aprilie/

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid CiprianTRB

Aveți idee dacă luna aceasta a mai sosit vreo unitate la Bujoreni?

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid barbuandrei

Nu a sosit.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Utilizator anonim

Daimler a anuntat ca reia treptat productia in uzinele sale, probabil intarzierea va fi de 2-3 luni. Asta daca nu sunt probleme cu transportul, ca autobuzele vin pe rotile lor din Germania.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Albert

Șoferii care vin cu autobuzele vor trebui sa facă 28 de zile de carantina pentru ca vin și pleacă din zona roșie. E cam dificil cu transportul.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Utilizator anonim

Cand au venit cele 1000 Citaro acum 14 ani, care erau la fel de injurate precum Otokar acum, ni se povestea ca sunt facute low cost in Turcia si duse cu vaporul in Germania ca sa se spuna ca sunt produse acolo, deci acum putem face invers, ca sa vina din Turcia  :rofl:  :rofl:  :rofl:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid barbuandrei

Albert tin sa te anunt ca esti putin dezinformat. Perioada de carantina este de 14 zile, dar se aplica doar pentru persoanele ce raman pe teritoriul Romaniei. Pentru soferii ce vin in tara noastra si se întorc in vestul Europei, nu se aplica aceasta conditie.
Cei de la Mercedes vor aduce autobuzele pe platforma in aceasta perioada, tocmai pentru a trece granita fara probleme.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Albert

Stiam și eu ca transportatorii se supun unor altor reguli, dar oricum și ei se supun unor măsuri de izolare/carantinare. Și când ziceam 28 de zile ma refeream la 14 zile in România și inca 14 in Germania. Nu stiu dacă sunt exact 14 zile, dar ceva măsuri tot sunt.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Cristi N

Presupunand ca soferul de pe platforma e neamt el nu are de ce sa stea in carantina la noi in tara. Jobul lui e sa aduca incarcatura in Bucuresti dupa care se intoarce inapoi in Nemtia. De ce ar fi nevoie sa stea pe aici 14 zile?

 


  • sss
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid sss

Albert wrote:
Stiam și eu ca transportatorii se supun unor altor reguli, dar oricum și ei se supun unor măsuri de izolare/carantinare. Și când ziceam 28 de zile ma refeream la 14 zile in România și inca 14 in Germania. Nu stiu dacă sunt exact 14 zile, dar ceva măsuri tot sunt.


Esti dezinformat, nu exista carantina pentru transportatori!

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 81
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421844 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use