Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Repartizarea autobuzelor

1099 posts, 299291 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea autobuzelor sorin.niculescu_

E bine că se întâmplă ca autobazele să scoată doar autobuze cu AC funcțional pe traseu. Vara asta o să fac cu un grup de prieteni turul liniilor urbane de autobuze din București și ne-ar prinde bine să călătorim doar cu autobuze cu AC funcțional.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea autobuzelor V2A

V2A wrote here:
De astăzi, autobaza Ferentari a preluat 4 ture pe linia 312, în weekend.

Autobuzele repartizate ieri erau 4741, 4792, 4911, 6253. Astăzi, 4741 și 6253 circulă pe 313, iar celelalte pe 312. Au fost cumva transferate de la Ferentari la Berceni?

 


Re: Repartizarea autobuzelor Gabi23

Sunt luate împrumut de la Ferentari pentru că depoul Berceni nu are autobuze cu AC, deși o măsură eficientă era ca Obregia să scoată autobuzele Euro 4 păstrate la „odihnă”...

 


Re: Repartizarea autobuzelor Chev Celios

Nu stiu ce este atata tam tam cu treaba asta. Aceasta regula este de ani de zile in fiecare vara. Nu stiu ce este asa wow. Atatea mesaje aiurea pentru o chestie normala care se intampla in fiecare vara.

 


Re: Repartizarea autobuzelor cris_m

Pentru ca se respecta intr-un final niste dispozitii de serviciu... Ma rog, mai cu chiu, mai cu vai...

 


Re: Repartizarea autobuzelor Chev Celios

Cu chiu cu vai se respecta pe cat se poate de cel putin 6-7 ani de zile cel putin.  Deci din nou atata tamtam pentru o regula care eu unu cred ca rar o sa se poata renunta la Euro3 si in weekend.  Fara inca un lot consistent de autobuze noi nu se va putea renunta prea curand la ele. Stam sa numar Euro 3-urile la traseu in weekend cand cu toti stim ca STB nu va putea asigura doar autobuze cu AC functional.

 


Re: Repartizarea autobuzelor shoppy

Pai regula de baza nescrisa dar stiuta de toata lumea este ca circula ce vor titularii ca altfel se supara, demisioneaza si nu mai gasim altii, deci restul dispozitiilor de serviciu sunt asa, daca se poate bine, daca nu aia e.

 


Re: Repartizarea autobuzelor Chev Celios

Cel putin din ce cunosc eu in weekend-uri nu se punea problema de asta. Toti soferii au inteles si ieseau cu E4.  Problema e ca pana sa vina Otokarele era foarte greu daca nu chiar imposibil sa asiguri tot parcul doar E4. A si era regula scrisa cel putin din 2014-2015. In fiecare inceput de Iunie sa dadea circulara asta interna. Ca nu stiati voi de ea e cu totul alta discutie, pana la urma era o circulara interna.

 


Re: Repartizarea autobuzelor shoppy

Și când nu se respecta circulara nr. 1 se dădea circulara nr. 2 în care scria să se respecte circulara nr. 1, risipă de hârtie.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea autobuzelor V2A

De astăzi, autobuzele Mercedes-Benz Citaro Hybrid circulă, în weekend, și pe alte trasee în afara celor planificate. Pot fi găsite pe liniile 135, 168, 226, 232, 243, 313, 335, 381 etc..

 


Re: Repartizarea autobuzelor Beaver_27

în weekend surplusul de hibride stăteau în autobaze până acum?

 


Re: Repartizarea autobuzelor joker

V2A wrote here:
De astăzi, autobuzele Mercedes-Benz Citaro Hybrid circulă, în weekend, și pe alte trasee în afara celor planificate. Pot fi găsite pe liniile 135, 168, 226, 232, 243, 313, 335, 381 etc..

Teoretic trebuiau sa circule si pe 336 si 368 conform unei decizi din luna mai(posibil decizia in care se zicea pe weekend sa se scoata hybride,otokare si in completare de parc autobuze Euro 4) dar vad ca nu s a iesit si in aceste linii cu hybride

 


Re: Repartizarea autobuzelor joker

Beaver_27 wrote here:
în weekend surplusul de hibride stăteau în autobaze până acum?

Da.

 


Re: Repartizarea autobuzelor Andi_C

joker wrote here:
Teoretic trebuiau sa circule si pe 336 si 368 conform unei decizi din luna mai(posibil decizia in care se zicea pe weekend sa se scoata hybride,otokare si in completare de parc autobuze Euro 4) dar vad ca nu s a iesit si in aceste linii cu hybride

Daca nu au intrat de astăzi, asta nu inseamnă că nu vor intra. Mi se pare o decizie foarte inspirată sa se scoată hibridele din autobaze in weekend, macar asa sa avem șanse la AC.

 


Go to page:  1  ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421982 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use