De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Să mai şi râdem...

1574 posts, 369429 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 113
 
 

📖 Pagination options
Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Chiar daca ne aflam in statiune pentru a ne distra, nu trebuie sa uitam ca suntem romani, si ca ne iubim Patria! In Statiunea Eforie Nord ne aminteste acest lucru un steag aflat undeva la inaltime. Culorile rosu , galben si albastru, culorile tricolorului, se pot admira in voie !





Si nu numai acolo! Cele trei culori  pot  fi admirate si ... de pe tomberoanele de gunoi!!!! insirate pe toata statiunea!!!:D









 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Tom

Pentru ca avem pe aici cel putin un Marian pe aici, am spus sa felicit pe cei cu acest nume, care astazi il sarbatoresc cu o sarbatoare mare in calendarul crestin. Desi ceasul meu inca n'a trecut in ziua urmatoare, din motive pe care nu le detaliez aici, totusi ziua asta a trecut pentru sarbatoriti, asa ca mi-am amintit de un banc.
Putin se plange lui Medvedev ca nu se descurca cu diferentele de fus orar:
"Am vrut sa-i felicit pe chinezi de ziua lor nationala si mi-au spus ca a fost ieri. Am vrut sa le transmit polonezilor condoleante pentru presedinte si mi-au spus ca avionul n'a decolat inca."

 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

In ultima perioada verile cu noptile deosebit de calduroase si sufocante, a facut imposibila calatorilor , asteptarea trenurilor in salile de asteptare . Miros pestilential, duhoare insuportabila, mizerie , aer inchis, stricat si alterat. Din acest motiv, au aparut noile sali de asteptare descoperite, (sub cerul liber) in care calatorii sunt mult mai multumiti. Avantaje:

-Aer curat. Duhoarea se imprastie in natura
-Aer conditionat. Vantul racoreste si ventileaza tot aerul stricat.
-Curatenie. Daca se face mizerie din cauza calatorilor, acestia se pot muta cativa metri mai departe de locul in care au lasat mizeria.
-Mobil. Dupa ce te-ai odihnit, sala de asteptare o poti lua cu tine, si oriunde o poti instala, fara sa faci nimic. Doar te pui pe jos si gata!!!
-Dormitul pe jos este mai sigur decat cel  de pe scaunele de asteptare. De acolo  se poate  cadea, mai ales daca cel care adoarme mai este si in stare de ebrietate.
-Paza asigurata. Cainii maidanezi din zona se strang in jurul celor care folosesc aceste sali de asteptare, poate.. le pica si lor ceva.




 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Criza asta a afectat toti romanii care deja erau mai saraci! Unii dintre ei , rand pe rand au inceput sa renunte la cate un lux. Foarte multi au renuntat si la autoturismele proprii. Dar vazand ca nu se termina odata criza, unii au inceput sa isi scoata dupa o perioada, din nou masinile din curti. Si au gasit si o modalitate mai eficienta si mai economica. Doar doi cai putere cu tractiune animala! Economie, nu gluma! Numai ca respectivii soferi, nemaiconducand demult, au uitat una din cele mai principale reguli de circulatie:

A se circula cu fata vehicolului inainte!!!







Poza  am facut-o pe 30 august 2010 pe un drum judetean al Jud. Dolj.

 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

In acest mesaj va facem cunoscut faptul, ca a aparut un nou semn de circulatie! Va rugam sa-l respectati!!! :D




 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Tom

Pentru indicatorul de mai sus: "Interzis accesul autovehiculelor ale caror soferi sau pasageri au mai putin de 13 lei in buzunar." Nu am gasit insa alta explicatie. Probabil se amplaseaza intr'un loc unde stau politaii la panda :lol:
Asteptam cu interes indicatoare ca "interzis accesul autovehiculelor care nu sunt SUV", "Parcare pentru bemveu", "Atentie, parvenit la volan" si "Atentie!Drum cu blonde!" :lol:

 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

Trabantul.....o masina mereu la inaltime!!!



 


Re: Sa mai si radem... 3mil

Imnul Expulzatilor din Franta (Liberte, Egalite, Expulse).
Atentie la imagini incepand cu minutul 2.20!  8-)

 


Re: Sa mai si radem... mindmasster

3mil wrote:
Imnul Expulzatilor din Franta (Liberte, Egalite, Expulse).
Atentie la imagini incepand cu minutul 2.20!  8-)


Da ce cadru au ales :lol:  :lol:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... darknight

Gogaie=smeker de smeker de mafiot :lol:  :lol:  :lol:


 


Re: Sa mai si radem... COSTACHE MIHAIL

In pozele de mai jos doresc sa va arat colectia  de toamna   2010 a tinutei sport atasata pe manechini celebri din plastic!! :D



























 


Re: Sa mai si radem... 3mil

,,Hyundai super oferta schimb cu porc de craciun +dif."
Asa ca dragi colegi, care vreti sa va luati o masina si aveti un porc de vanzare, aveti o oferta de luat in considerare, plus ca masina are cauciucuri de iarna, uleiul si placutele schimbate recent... :lol:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Sa mai si radem... Dr2005

Ce nu se spune în mesaj e că nu e înmatriculată în RO şi, după vechime, în cel mai fericit caz este Euro 1, deci taxa de înmatriculare depăşeşte de vreo 100 de ori porcul şi cei 450 de euro ceruţi.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 113
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420743 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use