Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

Topic: Limitari la conturile free pe Flickr - IMPORTANT

18 posts, 38007 views

Go to page:  1 2

📖 Pagination options
  • Author: Costin
  • Site Admin
  • Posted:
  •  

Limitari la conturile free pe Flickr - IMPORTANT Costin

Conturile gratuite de pe flickr vor fi limitate la 1000 de fotografii, iar fotografiile ce depasesc aceasta limita vor fi sterse. Avand in vedere ca avem multi utilizatori care folosesc flickr pentru upload pe forum, avem rugamintea sa luati masurile ce se impun astfel incat continutul forumului sa nu fie afectat.

Recomandam utilizarea gazduirii interne, in limitele rangului, iar dupa atingerea acestora utilizarea http://www.imgur.com. Mai multe detalii despre limitele pe ranguri, aici: viewtopic.php?f=2&t=2827#p129781

Comunicatul oficial Flickr: https://www.flickr.com/lookingahead/?ut ... _medium=PR

Va stam la dispozitie daca aveti nevoie de ajutorul unui moderator sau administrator, prin topicul dedicat: viewtopic.php?f=2&t=2839

• Author: andrei11
  • Moderator forum
  • Posted:
  •  

Re: Limitari la conturile free pe Flickr - IMPORTANT andrei11

:shock:
Păi credeți că Imgur o să rămână moka ? În vară parcă văd că o să ceară și ei bani !

• Site Admin
  • Posted:
  •  

Re: Limitari la conturile free pe Flickr - IMPORTANT Costin

Nimeni nu poate garanta asta 100%, dar imgur are cu totul alt public tinta si se scoate din publicitate, deci in mod natural are nevoie de utilizatori si clickuri cat mai multe, nu de limitari... Flickr e parte din falimentara Yahoo / Oath, care e de asteptat sa ia decizii proaste de business, avand in vedere istoricul deciziilor lor din ultimii 10 ani :) deci putem presupune ca imgur e sigur momemtan.

• Author: WT_fan06
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Limitari la conturile free pe Flickr - IMPORTANT WT_fan06

@andrei11, nu cred că vor cere pentru că au un alt scop în esență - flickr este site de "photo-sharing" declarat de la bun început, pe când imgur este un site venit să susțină "reddit", iar pe imgur se postează în principal glumițe proaste și alte porcărioare.
În principal n-am nicio problemă cu limitarea conturilor gratis la 1000 de poze, dar ștergerea pozelor care trec de limită mi se pare exagerat. Tare sunt curios care va fi reacția utilizatorilor după 1 ianuarie, dat fiind faptul că flickr a mai făcut mutări "curajase" și în trecut și după ce comunitatea a sărit în sus au mai recalculat...

@Costin, managementul defectuos a făcut ca flickr să devină site fantomă acum, iar suprataxarea asta nu le va aduce multă stimă în plus... oricum de când au fost luați de SmugMug se vede limpede că obiectivul flickr de azi nu mai e același ca cel original...

• Author: survola
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Limitari la conturile free pe Flickr - IMPORTANT survola

Dar cum fac să editez un post mai vechi, adică să iau pozele de pe Flickr și să le mut pe forum?

• Site Admin
  • Posted:
  •  

Iti putem da temporar dreptul de a-ti edita propriile mesaje.

• Membru Silver
  • Posted:
  •  

Ar fi bine, văd că am depășit 1200 de poze pe flickr și aș vrea să încep să mut încet-încet din ele.
Poate nu pe toate, dar măcar nu apar mesaje goale de conținut pe forum.

• Author: TibiV
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Limitari la conturile free pe Flickr - IMPORTANT TibiV

Ar fi interesant de stiut cum vor proceda cei de la flickr...
Adica in cazul lui survola, ii vor sterge cele mai vechi 200 de poze sau pe cele mai noi?....

• Membru Silver
  • Posted:
  •  

Așa am înțeles, se începe de la cele mai vechi.

• Moderator forum
  • Posted:
  •  

Interesant va fi când Facebook - ului o să-i pice fisa să ceară bani... :D

• Site Admin
  • Posted:
  •  

Survola, iti poti edita mesajele acum. Te rog confirma, si apoi anunta-ne cand esti gata.

• Membru Silver
  • Posted:
  •  

Am reușit să mut vreo 200 de poze pe host-ul forumului, am salvat cumva topicul de poze cu construcția M4.
E cam jale acolo, a devenit o problemă mare Flickr  :(
Vă anunț când termin. E greu, mai ales că topicele lunare sunt închise, așa că trebuie să caut ce mai e deschis.

• Author: cris_m
  • Moderator forum
  • Posted:
  •  

Re: Limitari la conturile free pe Flickr - IMPORTANT cris_m

Putem sa redeschidem topicele la nevoie :)

• Moderator forum
  • Posted:
  •  

Iau eu legătura cu el prin  MP și o rezolv. Să știu ce topice vrea să fie deschise.

Go to page:  1 2

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since , our 1725 forum members have written 337621 posts in 4025 topics and 417 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2021 Asociația „Metrou Ușor”

Terms Of Use