Regiunile RomânieiDobrogeaJudețul ConstanțaTransportul în comun din municipiul Constanța (CT BUS SA)

 

Topic: Autobuzele Isuzu Citiport

188 posts, 71888 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 14
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobuzele Isuzu Citiport din Constanța Vatmanul constanțean

Pai alta cale nu prea exista. Eu am ajuns sa rețin doar o parte din Maz-uri doar după înmatriculare și după alte detalii distinctive, in rest... Îmi amintesc acum ca am vorbit acum ceva timp cu un reprezentant al RATC despre atribuirea numerelor de parc pe autobuze și mi-a spus la momentul respectiv ca nu le-ar vedea utilitatea acestora :roll: .
Din câte am înțeles, da, vor avea sigla CT BUS pe ele; zicea primarul ca schimba si stațiile...
Uitați-va la Iași sa vedeți personalizare ca lumea pe același tip de autobuz...

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport din Constanța Vatmanul constanțean

Cateva din noile achizitii, astazi si acum cateva zile.
Cand am urcat, nu mi-a venit sa cred ca se anuntau statiile,de asemenea, pe monitoare se arata pozitia autobuzului in traseu, dar mai au totusi de lucrat la sistem.
Poarta 1 Port
diverse-transport 234.jpg (619.44 KB; downloaded 6655 times)

diverse-transport 239.jpg (509.67 KB; downloaded 6607 times)

diverse-transport 253.jpg (629.28 KB; downloaded 6506 times)

Dispecerat linii 101C,102P,102N
diverse-transport 257.jpg (775.99 KB; downloaded 6516 times)

diverse-transport 259.jpg (623.08 KB; downloaded 6534 times)

Cap linie Ciresica-Tomis Nord
diverse-transport 007.jpg (1.3 MB; downloaded 6539 times)

diverse-transport 009.jpg (1.21 MB; downloaded 6518 times)

diverse-transport 011.jpg (1.27 MB; downloaded 6499 times)

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport stefan_br

Regia Autonomă Transport în Comun Constanța anunță publicul călător că, introduce în circulație cel de al treilea lot de autobuze Isuzu.
Astfel, până la sfârșitul săptămânii, numărul autobuzelor noi, introduse în trafic, se va ridica la 60.

Conform graficului de livrări, pe măsură ce noile autobuze vor fi recepţionate, vor fi introduse în circulaţie, până la jumătatea acestui an.


sursa: site RATC Constanta http://www.ratc.ro/comunicate/#20190130-0

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport micutzu

In caz ca va intrebati de ce nu se cumpara si la noi autobuze mai performante...pai pentru ca nici nu meritam pana nu vor disparea aceste acte primitive de huliganism.

Autobuze din Constanța, atacate cu pietre. Un călător a fost rănit

Reprezentanții Primăriei Constanța au declarat, vineri, că un autobuz al RATC a fost atacat cu pietre, joi seară, de un grup de indivizi, iar o piatră a spart geamul din spate al mijlocului de transport în comun și l-a nimerit în plin pe unul dintre călătorii care aștepta să coboare în stație.

Incidentul a avut loc în cartierul Palazu Mare din orașul Constanța, secvențele fiind înregistrate de cele opt camere de supraveghere din autobuz.

Pe imaginile surprinse se vede un grup de șase tineri aflați pe trotuar, iar în momentul în care șoferul încetinește pentru a opri în stație, unul dintre aceștia aruncă o piatră spre mijlocul de transport în comun. Piatra nimerește geamul din spate și îl lovește în plin pe unul dintre călători. Șoferul oprește imediat, moment în care grupul de tineri începe să fugă.

Reprezentanții Primăriei Constanța spun că acesta nu este singurul incident în care este implicat un autobuz. Tot joi seară, un grup de tineri a aruncat cu ouă într-un alt autobuz care circula pe unul dintre bulevardele principale din Constanța.

„În cauză a fost deschis un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere. Partea vătămată și-a rezervat dreptul de a depune plângere în perioada legală, de 90 de zile”, au declarat reprezentanții Poliției Constanța.

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... -ranit.htm

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Vatmanul constanțean

Nu au ce cauta aceste autobuze pe linia 3 (Palazu Mare-Tomis Nord). Mai mult ca oriunde in oras, acea zona este plina de tot felul de specimene :twisted:.
Si cand te gandesti ca doua autobuze au fost introduse pe aceasta ruta acum trei zile, deci e clar ca unora deja le lipsesc MAZ-urile...

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport micutzu

Acesti huligani ar trebui sa primeasca dosar penal si cateva mii bune amenda, ca sa le iasa pe nas gestul pe care l-au facut.Din cauza acestor speciemene nu vom putea avea niciodata un transport in comun civilizat in tara asta.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport shoppy

Trebuie sa se duca politia acolo, sa puna filtre in localitate, sa opreasca la verificari toti pietonii si toate masinile, si sa amendezi la sange orice abatere, sa faca chestia asta vreo 2 saptamani sa vedeti cum nu se mai repeta sau se gaseste imediat vinovatul.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Costin

Vatmanul constanțean wrote:
Nu au ce cauta aceste autobuze pe linia 3 (Palazu Mare-Tomis Nord). Mai mult ca oriunde in oras, acea zona este plina de tot felul de specimene :twisted:.
Si cand te gandesti ca doua autobuze au fost introduse pe aceasta ruta acum trei zile, deci e clar ca unora deja le lipsesc MAZ-urile...

Am modifocat acest mesaj si am eliminat referinta rasista. Nu se permit astfel de mesaje pe forum.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport ticker

Inca 8 autobuze pt Constanta asteapta in parcare la Anadolu pe DN1.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport ticker

L.E. Azi pe DN1 am vazut un nou autobuz din lotul de Constanta. Avea numere galbene de Turcia.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Vatmanul constanțean

A mai sosit un lot de 20 de unitati, deja avem 80 de autobuze din 104. Pana acum se misca destul de repede cu livrarile.

CT 13 AYT acum o saptamana pe linia 102N la Cap Linie Depou,un traseu destul de aglomerat pentru capacitatea sa :? .
428.jpg (307.6 KB; downloaded 5967 times)

 


Autobuzele Isuzu Citiport Andrei Andraș

Poate cineva să facă o fotografie plăcuței din interior cu seria de șasiu?

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Vatmanul constanțean

CT 13 AYW pe linia 51 si CT 13 AYC pe linia 44 la CL Poarta 1 Port - 24.02.2019
478.jpg (374.88 KB; downloaded 5864 times)

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport ticker

Mentionam saptamana trecuta ca am vazut autobuzele de Constanta in drum spre Anadolu. Am avut un drum spre Ploiesti ieri si pot confirma ca mai sunt vreo 18-21 de bucati in parcarea de langa showroom - probabil isi asteapta actele si ele.

Foarte probabil ca in martie vor fi toate livrate...

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Constanța (CT BUS SA)  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use