Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x)

587 posts, 172187 views
 
Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 42
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj Eroii Revolutiei survola

A zis acum câteva zile (pe facebook) că în 2023 se închide lucrarea.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Adrian Rosca

Pai termenul anuntat de Balutza nu era aprilie 2023?  E evident ca acesta nu poate fi respectat.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei survola

Din  comunicatul primariei sectorului 4, datat 21.01.2023, aflăm că:
Prin bugetul pentru anul în curs, sunt alocate și sume de bani pentru continuarea lucrărilor la cele mai importante obiective aflate în diferite faze de execuție, cum ar fi: [...] pasajul pietonal Eroii Revoluției (5,5 milioane de lei) [...].

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Adrian Rosca

Santierul pare complet abandonat, cel putin la suprafata.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei subway guru

Chestia cu alocarile bugetare e praf in ochi, avem atatea finantari pe care nu le folosim ca mie mi se face greata, nici nu vreau sa mai aud basme din astea cu cocosul rosu… :bleah:
Pana acum am tot auzit vaicareli ca nu au bani, acum ce pretexte mai inventeaza?  :twisted:
Mi-e clar ca in final vor deturna toti acesti bani pentru scopuri obscure. Voua nu?  :o
Cel mai probabil campanii electorale, mituirea si coruperea alegatorilor, prostirea prostimii si altele asemenea ce nu ingroasa decat buzunarele unora…
:popa:

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) andreiiul

Lucrarile probabil ca vor continua in curand. PS4 si-a emis AC pt desfiintarea contructiilor de la adresa Serban Voda nr 280A, mai exact e vorba de fosta benzinarie din intersectie, actual Al Padrino.
Nu gasesc si vreo decizie de expropiere a terenului respectiv. Poate este al statului.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) StefanD_

De ce e nevoie sa demoleze fosta benzinarie?

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) Costin

Nu cred ca are legatura cu pasajul in discutie.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) andreiiul

In baza info mentionate la emiterea certifucatului de urbanism, exista legatura cu lucrarile de la pasaj.

    81/5083/30.01.2023 -  Sectorul 4 al Municipiului Bucuresti    Calea Serban Voda nr. 280A    -    Desfiintarea amenajarilor existente la adresa Calea Serban Voda nr. 280A, Sector 4 – Piata Eroii Revolutiei, in vederea realizarii obiectivului de investiti: regenerarea spatiilor publice din zona cuprinsa intre Str. Miropolit Dosoftei si str. Sura Mare (Piata Eroii Revolutiei) prin modernizarea sistemului rutier, a platformalor si a locurilor de parcare existente, a spatiului pietonal, a spatiilor verzi si a iluminatului public (de tip smart).


Autorizatia emisa are nr 16/4894/ 30.01.2023 - Calea Serban Voda 280A - Sectorul 4 al Mun. Bucuresti- Directia de Dezvoltare - Desf. Amenaj. Existente Calea Serban Voda 280AxPiata Eroii Revolutiei    240813

Acum am remarcat ca sunt emise in aceeasi zi.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) andrei11

andreiiul wrote:
In baza info mentionate la emiterea certifucatului de urbanism, exista legatura cu lucrarile de la pasaj.

Care e legătura ?

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) andreiiul

Exact care e legatura o putem afla doar de la PS4 (monument de transparenta). Demolarea respectiva sigur are legatura cu proiectul de reconfigurare a traficului auto si pietonal in zona. Vom vedea cam ce iese.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) Adrian Rosca

Cert este ca a mai trecut o luna si nu s-a mai miscat niciun pai.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) Adrian Rosca

In santier a aparut o foreza, s-ar putea ca in scurt timp sa fie reluate lucrarile la accesul dinspre cimitir.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) Adrian Rosca

Am trimis o solicitare catre PS4, sa vedem daca raspund.

 


Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 42
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422138 posts in 5258 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use