Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 18

312 posts, 127610 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 18 Victor92

5 articulate avem pana acum, toate la Titan.

Le gasiti in linia 780.

6801, 6802, 6803, 6804, 6805

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 18 anndrei

Soferii de pe articulate au vreun spor la salariu?

 


Re: Otokar Kent C - 18 andrei11

Da de ce ? Pe carnetul de șofer are alte căsuțe bifate ? N-au toți aceeași categorie ? Și nu sunt oare profesioniști

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 18 anndrei

Da,ii trebuie categoria D+E. La troleibuzele articulate aveau sporuri pe vremuri.

 


Re: Otokar Kent C - 18 ikarus13

Au apus acele vremuri...nu mai au soferii sporuri ca inainte.

 


Re: Otokar Kent C - 18 andrei11

Din câte îmi amintesc, în 1988 toate autobuzele / troleibuzele în București erau articulate. Apoi bruscNoua Generație a început să fie << normală >>. Adică cea începând cu anul 1989.
Și nu prea văd de ce. Un articulat / 2018 se conduce la fel de ușor decît ca unul nearticulat.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 18 anndrei

Inseamna ca or sa se bata sa lucreze pe cele de 10 m.

 


Re: Otokar Kent C - 18 Robert24

Andrei, nu au fost niciodata doar articulate in Bucuresti, dar asta are mult prea putina importanta.
Ar fi o aberatie sa ai spor de articulat. Bine dupa spor de pasaj, spor de seara, spor de linie grea, spor de controloare urata la capat de linie etc... la ce oare te poti astepta...

 


Re: Otokar Kent C - 18 bercenicity

andrei11 wrote:
Un articulat / 2018 se conduce la fel de ușor decît ca unul nearticulat.

Nu chiar, se vede ca "remorca" matura interiorul curbei mai mult decat partea din fata - un articulat cu osia C fixa are nevoie de mai mult spatiu la viraje.
https://www.youtube.com/watch?v=6y3YNMk6-EI

 


Re: Otokar Kent C - 18 ticker

Am vazut doua articulate pe linia 780 de dimineata (in jur de 9). Pe ambele era liniste (maxim 20 calatori).

Nu era mai normal sa intre articulatele pe linii cu adevarat aglomerate (de tranzit casa-munca) gen 226 (nu dati cu parul, nu stiu care sunt mai aglomerate)?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 18 Utilizator anonim

Articulate sunt in program pentru 780, 781, 783 si ce ramane in 335. In cazul in care vreuna din linie e nefezabila, acestea  vor ramane pe 335 si 336.

 


Re: Otokar Kent C - 18 Beaver_27

Pentru 781 nu prea cred, o să pună de 10m.

 


Re: Otokar Kent C - 18 punmeister

Pe bune, 781?

 


Re: Otokar Kent C - 18 Puss in Boots

Pe 781 ar trebui sa se faca un studiu inainte, parea o linie semi-parasita. Poate nu e asa, dar nu cred ca de nivel de articulate.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421740 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use