Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1464 posts, 406542 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 87 88 89 90 91 92 93  ... 105
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 12 Calaretul

Primul ITP pentru Otokar este la 12 luni , fiindca au fost autovehicule noi , iar de acum vor fi la 6 luni cum este normal.

 


Re: Otokar Kent C - 12 barbuandrei

La autobaza Alexandria a aparut un sticker imens cu "Otokar Kent" pe parbriz, pe modelul celui lui 4690. Cel mai probabil sa fie 6673, ea fiind masina ce are deja cateva stickere pe caroserie.  :headbash:

 


Re: Otokar Kent C - 12 Victor92

E 6672. Ieri era in 385. Contrar aparentelor, 6673 (ex-4721 titulari) a primit doar abtibilde cu Romania ...

 


Re: Otokar Kent C - 12 barbuandrei

Scuze de off-topic
Iar pe 6672 sunt fostii titularii ai lui 4690? Pentru ca asta ar explica multe.  :think:
6673 cand a sosit, titularii ei dadusera cu marker rosu in jurul cifrelor si literelor de la numărul de înmatriculare, asta pana cand un echipaj de la politie a vazut "capodopera".

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 ADK

Apoi... Oi fi eu ”pro” imaginațiilor (de bun gust), dar am întâlnit (și din păcate în majoritatea cazurilor) tot felul de gogomănii d-astea. Mi-am adus aminte că prin 2015 am mers cu o mașină pe linia 173 (deci, de la MIlitari), era un E4 cu... sigle de Castrosua în toată cabina. Ce sens avea? azi am găsit și poza asta, chiar că mi-a dat de gândit că la volan nu se afla vreun șofer ci un... maniac.
Fotografia este preluată de pe site-ul http://www.upvok.com



Îmi cer scuze pentru off-topic.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Victor92

ADK - Cel din poza e 4920 de la Titan  :mrgreen:

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 ADK

Chiar că mă gândeam că numai știam ce garaj a avut DAC și apoi DeSimon... :lol: La Titan știam mașinile mai răsărite, față de Alexandria și Ferentari (din garajele mai cu... batalion disciplinar). Cum pe asta am omis-o sau e mai recent spiritul ”democrat”? În general șoferii de la aceste garaje tot la nivelul DAC-urilor sunt și acum, și vor fi până o murii. :lol:

 


Re: Otokar Kent C - 12 barbuandrei

Poza in amintirea Rocar nu am mai intalnit.   :lol:
Facand haz de necaz, acest sofer a creat un mic muzeu in cabina sa, iar totodată a creat si un mic "avizier" pe geamul despartitor.  :popa:
Ca sa inchidem off-topicul, trebuia sa vedeti cabina lui 5309 in urma cu cateva luni, cand avea un alt titular decat cel din prezent. 4920 ar fi mic copil.

 


Re: Otokar Kent C - 12 alexandru_minciu91

Pe 5309 a venit titularul care în trecut era pe 5299, datorita lui 5299 este una dintre cele mai bune mașini din Depoul Bujoreni.

 


Re: Otokar Kent C - 12 cris_m

Si ce legatura au Citelis cu Otokar? Intreb si eu sa ma aflu in treaba...

 


Re: Otokar Kent C - 12 mihai565

In autobaza Pipera sta de mai bine de 6 luni #6597 in urma unui eveniment din trafic !

 


Re: Otokar Kent C - 12 Victor92

.... mai e unul in spate care sta tot de asa mult timp.

 


Re: Otokar Kent C - 12 mihai565

Victor92 wrote:
.... mai e unul in spate care sta tot de asa mult timp.


Da #6693 este din ultimul lot !

 


Re: Otokar Kent C - 12 Dragos31

mihai565 wrote:
In autobaza Pipera sta de mai bine de 6 luni #6597 in urma unui eveniment din trafic !


O imagine cu caracter informativ din aceasta dupa-amiaza.





Imobilizat in Autobaza Pipera mai este de asemenea si 6621, avand avariat coltarul dreapta-fata.

 


Go to page:  1  ... 87 88 89 90 91 92 93  ... 105
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421273 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use