Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1464 posts, 406413 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 74 75 76 77 78 79 80  ... 105
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Am tot scris inca de acum doua luni sau mai bine, am tot scris si zilele trecute - odata cu sosirea si introducerea in circulatie a tuturor Kent, pe langa liniile modernizate cu parc total Kent, va fi liber pentru a circula cu ele pe orice alta linie urbana pentru a reduce la minim parcul de Euro 3 fara aer conditionat. Deci in special in weekend vor fi Kenturi pe orice linie din oras.

 


Re: Otokar Kent C - 12 aztec

6480 pe linia 168.
Un monitor pare cu probleme, imaginea foarte intunecata fata de siamezul alaturat...
IMG_20190612_170350.jpg (1.07 MB; downloaded 3010 times)

 


Re: Otokar Kent C - 12 Andrei98

Poate doar nu a fost setat corespunzator. Mie nu mi se par prea luminoase de felul lor.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Au tot umblat la ele, cred ca mai fac ceva updateuri pe la softul ala mai ales, din ce stiu va fi introdus si acel ceas in timp real de estimare a mersului.

 


Re: Otokar Kent C - 12 aztec

Nu ar fi imposibil, dar era atat de intunecat de parea problema de backlight..
Si daca era de setari, cum a trecut de receptie...
Nu e un capat de tara, nu sunt facute de Otokar, sunt contractate, au garantie, statistic se inrampla si probleme...

 


Re: Otokar Kent C - 12 omirica

6598, linia 104, defect la Dristorului. Echipaj Otokar prezent pentru depanare.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

6666, ca tot se spunea ca va fi sarit...

DSC_5509.JPG (185.22 KB; downloaded 2719 times)

 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

Poate scapa pe 139 :twisted: :twisted: :twisted:

 


Re: Otokar Kent C - 12 PTMZ

Observ că în loc de "Gara Basarab - Bd. Tineretului" scrie "Gara Basarab - Bd. Traian". La cea de-a doua parte a afișajului (cu "via") scrie corect, "Bd Tineretului via Bd. Traian". Problema aceasta a fost remediată la majoritatea Otokarelor de pe 133, fiind afișat corect, "Gara Basarab - Bd. Tineretului".

 


Re: Otokar Kent C - 12 Nenea_titi

punmeister wrote:
Poate scapa pe 139 :twisted: :twisted: :twisted:


Acum ceva vreme am văzut un 66** pe 139...și de la un coleg care locuiește pe Str Turnu Măgurele - Luică am auzit că s-au perindat două exemplare Otokar și pe 220. Deci, cum le este norocul...dacă șoferul pe acolo vrea să meargă, pe acolo merge...mâine poimâine poate intră și pe R4**. STB e imprevizibil. Cum îl scapi din ochi, cum te poți aștepta la orice...inclusiv la o linie din Ferentari în Lacul Tei cu tramvaie noi de 36 m, și o linie de autobuze articulate electrice de la CFR Progresul la Aeroport Otopeni  :lol: .

 


Re: Otokar Kent C - 12 alexxd_31

Azi am văzut Otokat in 135 si 311. Am mers pana la Piata Rosetti cu 6469. Am stat pe ultimele locuri (3 din dreptul motorului unde nu prea se simtea aerul conditionat.

 


Re: Otokar Kent C - 12 SirVlady

În 135 nu prea mai pot fi numite apariții rare, în week-end-uri vezi vreo 2, maxim 3.
În 311 s-ar putea să fi intrat Kent-urile deja.

 


Re: Otokar Kent C - 12 adrian buda

311 inca nu e full Kent, sunt cel putin 3-4 Citaro.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

La Titan va fi oricum o deficienta de Kenturi odata cu intrarea celor de 18 in 641.

 


Go to page:  1  ... 74 75 76 77 78 79 80  ... 105
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421235 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use