Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1464 posts, 406407 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 70 71 72 73 74 75 76  ... 105
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 12 ByOnu

Pai pe principiul asta cumparam tancuri. Asta este tocmai unul dintre avantajele Otokar, un numar mai redus de locuri pe scaun. :(

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 V2A

La Floreasca a mai venit 6708 (B019268), iar la Pipera au ajuns 6693 (B016463) şi 6695 (B016467).

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

La ora actuala a fost finalizata distribuirea ultimelor autobuze, mai sunt de intrat in traseu aproximativ 60 de autobuze, pana pe 10 iunie intra toate.

 


Re: Otokar Kent C - 12 dany

Ai idee daca Titan primeste pentru 311?

 


Re: Otokar Kent C - 12 t530

Astazi, 6487 era cu display-ul stins si cu foaia in geam pe 168. Asa rezistente sunt?

:applause:

 


Re: Otokar Kent C - 12 Calaretul

Sunt probleme pe partea de software . De firmele luminoase se ocupa forma Thoreb , aici nu au treaba turcii.

 


Re: Otokar Kent C - 12 SirVlady

Mulți cred că display-urile autobuzelor Otokar sunt display-uri turcești, care lasă impresia că sunt implicit mai proaste, deși se știe că Bustec sunt display-uri făcute în Germania.  :headbash:
P.S. Nu mă bazez pe faptul că: a, e făcut în Germania, e cel mai bun display ever. Nu, toate au plusurile și minusurile lor.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

De multe ori nici softul efectiv nu e problema, pur si simplu se sting din motive de lipsa comunicatie cu GPSul si asa raman. E in derulare o licitatie de contract de service pentru tot ce tine afisaje si informare vehicule, deci ar trebui sa se remedieze repede problemele astea in viitorul apropiat.

 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

SirVlady wrote:
Mulți cred că display-urile autobuzelor Otokar sunt display-uri turcești, care lasă impresia că sunt implicit mai proaste, deși se știe că Bustec sunt display-uri făcute în Germania.  :headbash:
P.S. Nu mă bazez pe faptul că: a, e făcut în Germania, e cel mai bun display ever. Nu, toate au plusurile și minusurile lor.

Da, Bustec a furnizat firmele exterioare iar Thoreb a furnizat GPS-ul, camerele video, SNC-ul si LCD-urile pentru Infotainment.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Beaver_27

Kent-urile au SNC?

 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

Da, toate.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Azi avem si pe 136 Kent. Tocmai trece Gorjului sens Lujerului.

 


Re: Otokar Kent C - 12 SirVlady

Se mai știe ceva legat de adăugarea lor pe 311 și 330?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Pe 330 nu intra. Mai sunt vreo 60 masini de intrat pe trasee.

De asemenea o observatie, am impresia ca au renuntat la bara de la urcare de la usa 3. 6582, 137, nu o are si nici nu pare demontata, nu se vad gauri sau urme in pode, semn ca asa a venit din fabrica.

 


Go to page:  1  ... 70 71 72 73 74 75 76  ... 105
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421223 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use