Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1464 posts, 408971 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 38 39 40 41 42 43 44  ... 105
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 12 Calaretul

Din ce am observat , al doilea lot de Otokar de la Titan nu a primit autorizatii de acces aeroport dar tot circula pe 783. Nu mai au nevoie de asa ceva ?

 


Re: Otokar Kent C - 12 Valentin

Nici eu nu am intalnit probleme pe liniile 336/137/268 de la momentul la care au fost introduse fiecare. Singurele lucruri pe care le-am intalnit au fost la inceput cand mai gaseam autobuze in care sistemul de informare al calatorilor nu functiona corespunzator, dar s-a rezolvat relativ repede. In rest, nu am avut probleme cu zgomotul, caldura sau plecarea de pe loc... poate am fost eu norocos..

 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

Nici eu, singurul inconvenient fiind aerotermele zgomotoase. In rest, numai de bine.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Chev Celios

Pis111 wrote:
Din ce am observat , al doilea lot de Otokar de la Titan nu a primit autorizatii de acces aeroport dar tot circula pe 783. Nu mai au nevoie de asa ceva ?


Trebuie autorizate altfel nu se ridica bariera de la sosiri.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Dragos31

6418 s-a ales cu o lovitura la oglinda dreapta....

Lovitura 6418.jpg (64.39 KB; downloaded 1905 times)

 


Re: Otokar Kent C - 12 Calaretul

Nu vreau sa bag mana in foc , dar parca am vazut si o masina de la Titan cu aceeasi problema. Parerea mea este ca acea bucata de plastic este foarte expusa , si probabil se sparge foarte repede. Daca ne uitam cred ca toate MB au capacele sparte si lipite cu scotch.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Victor92

@Pis111: Nu toate MB Citaro ...

 


Re: Otokar Kent C - 12 aztec

Ce nu imi place sigur la autobuzele astea....afisajul.
Numarul liniei foarte aglomerat si greu vizibil (lizibil) de la distanta fata de Mercedes....care se vede de la distanta mare.
Nu inteleg de ce nu schimba layout-ul...

 


Re: Otokar Kent C - 12 FabiM

Dragos31 wrote:
6418 s-a ales cu o lovitura la oglinda dreapta....


S-a ales cu lovitura aia in urma cu o luna la Carrefour Militari când a dat sa plece și a intrat in alt coleg...

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 ADK

Oricum, cam de mămăligă plasticurile astea. :geek:

 


Re: Otokar Kent C - 12 bercenicity

aztec wrote:
Ce nu imi place sigur la autobuzele astea....afisajul.
Numarul liniei foarte aglomerat si greu vizibil (lizibil) de la distanta fata de Mercedes....care se vede de la distanta mare.
Nu inteleg de ce nu schimba layout-ul...

Pe de alta parte, afisajul din spate e mai apropiat de geam - are vizibilitate mai buna din lateral decat Citaro.

 


Re: Otokar Kent C - 12 dany

Colegii de pe aici care sunteti in tema, aveti idee pana la ce numar sa ajuns cu livrarea acestora de 12 m? Cum esalonate pe luni? Multumesc

 


Re: Otokar Kent C - 12 Andrei Andraș

Ai aici viewtopic.php?f=12&t=4503 un tabel. Check!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Sunt aproximativ 150 livrate si 100 in circulatie. Cele de 10 mai sunt 10 de sosit, 30 din 50 in circulatie iar articulate sunt 20 din 30 in circulatie si erau asteptate alte 5 luna asta.

 


Go to page:  1  ... 38 39 40 41 42 43 44  ... 105
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422147 posts in 5258 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use