Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1464 posts, 406496 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26  ... 105
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Compar la modul tehnic, nu conteaza varsta, mai ales ca pe Citaro le stiu de cand au sosit prima data in Bucuresti.

Andrei4509 wrote:
M.A, tu compari un autobuz iesit de pe poarta fabricii de o lună  cu unul rulat 10/12 ani in Bucuresti? Cam trist.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Andrei4509

Ca idee, spun sa le mai dăm timp, ca mai apoi sa ne facem o părere despre ele. Deja municipalitatea, nu le plac si prefera Mercedes-ul. Din punct de vedere tehnic, Otokar-ele la prima vedere nu sunt masini "bune". În 2006 nu-mi amintesc să fii fost atâtea probleme cu Mercedes-urile cum sunt cu cele sosite luna trecută în București. În altă ordine de idei, singura mașină cu care sunt de acord din gama Otokar  este aceea de 10 M. S.T.B.-ul a dat un răspuns, la care ma asteptam si anume că din cauza unui furtun s-a intamplat incidentul acela. Si asta denotă faptul că sunt "foarte bine" construite. Iar impresia mea despre aceste masini, este aceea cum ca vor mai exista probleme cu ele, desii fiind masini noi, mici probleme ar fi de înțeles, dar acestea au multe probleme.

 


Re: Otokar Kent C - 12 1689

Inaginea Otokar-urilor se bucura de o "atentie" deosebita, atit de o parte cit si de alta a esicherului politic.
Faptul ca PMB a intervenit incercind sa "mascheze" incidentul recent spune multe.
Cred ca o comparatie cit de cit echilibrata ar fi daca s-ar evalua numarul de incidente ale Conecto-urilor din Cluj vs. Otokar in Bucuresti (desigur, pastrind raportul).

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

6423 linia 336, cu modificarea de care zicea si colegul de forum pe pagina anterioara. Totusi era blocat in starea din imagine...

6423.jpg (157.12 KB; downloaded 3817 times)

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 anndrei

Stie cineva daca consuma mai mult sau mai putin decat Citaro? Motorul Cummins cred ca este mai lacom decat cel MB.

 


Re: Otokar Kent C - 12 cris_m

S-ar putea sa fie o lansare initiala a noii interfete, deci doar o "poza" pentru incadrarea pe ecran. Tot atat de bine, poate fi versiunea finala cu o eroare in sistemul de fisiere (nu le "executa").

 


Re: Otokar Kent C - 12 ByOnu

De remarcat faptul ca 311 nu este trecut ca legatura deoarece nu opreste la acelasi peron, in vreme ce M3 este (ceea ce este si normal). Sa vedeti la 605 cum NU vor fi trecute 16 si 21 la Hristo Botev... :roll:

Btw, bine punctat, Cristi.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Cateva din masinile intrate zilele astea pe traseu, o parte din cele din 336 vor ajunge pe 137 când vine urmatoarea serie de numere de inmatriculare, fiind deja suficiente masini la Militari pentru tot 336 si puteau scoate si cateva pe 137 dar inteleg ca nu se mai scot fractionat linii.

DSC_8581.JPG (167.61 KB; downloaded 3543 times)


DSC_8621.JPG (168.66 KB; downloaded 3543 times)


DSC_8636.JPG (190.29 KB; downloaded 3539 times)


DSC_8640.JPG (183.7 KB; downloaded 3539 times)

 


Re: Otokar Kent C - 12 cris_m

Aseara din cate am observat, numai Otokar pe liniile expres. Ce mi se pare aiurea, pe 780 circula articulate aproape goale, in timp ce in 783 circula autobuze normale... Si se stie ca 783 este mult mai aglomerat ca 780...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Momentan nu sunt suficiente articulate. Scurtele pe care le vedeti trebuiau sa intre in 781, care din fericire cat timp nu este solicitata, nu primeste 18 metri, doar daca se va aglomera printr-o minune vor merge si acolo 18 metri. E bine oricum, avem mai multe pentru 335.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Valentin

Am calatorit astazi cu un 336 (nu-mi mai aduc aminte numarul) si sistemul de informare functiona bine. Sincer imi place mai mult cum arata acum fata de cel precedent. E mult mai intuitiv, clar si imi place ca apar si magistralele de metrou. Ca marime a fontului.. de la jumatate usor spre spate se vedea clar (pentru mine).

 


Re: Otokar Kent C - 12 subway guru

La metrou faceati <gat> ca nu au diacritice...
:lol:

 


Re: Otokar Kent C - 12 shoppy

Tine minte pentru cand om avea metrouri turcesti.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Costin

Aici vor fi exclusiv discutii aplicate despre varianta de 12m a acestor autobuze. Pentru discutii generale privind autobuzele Otokar, folositi topicul dedicat achizitiei lor!

 


Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26  ... 105
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use