Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC

449 posts, 140783 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC Ionut200331

Spre Gorjului.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC ADK

Pentru acest autobuz se plătesc taxe degeaba și trebuia în mod normal demult să circule. Știu că este o modificare care a trebuit omologată, find și reînmatriculat, însă dacă e clar că nu se poate folosi (mă gândesc că gol nu încurcă nicăieri traficul când se mai deplasează pe ici pe colo, teoretic în probe, practic s-au făcut deja probele oficiale și nu cred că s-a mai îmbunătățit ceva în tot timpul ăsta, find declarat neutilizabil). Cred că s-a mai întrebat, n-am mai răsfoit topicul, dar acum ce variante sunt pentru STB cu viitorul acestui autobuz? rămâne un exponat nereușit și-l pune în rând (la figurat vorbind) cu tramvaiele 3001 și 2? sau îl folosește STB pentru uz propriu? că singurul lucru bun de el e să-l plimbi gol degeaba prin oraș sau să duci câțiva angajați cu autobuzul între garaje (doar că la deal îi dai jos) ori să-l folosești pe serviciile de noapte (aici nu-i mai dai, că find mai liber traficul îți iei avânt). Nu cred, find alimentat cu gaz nu o să se complice cu el, la fel ca și cu DAF-urile 902 și 903 care nu şi-au mai bătut capul  cu exploatarea lor cu prima ocazie.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC barbuandrei

Va fii parcat intr-un garaj, asa cum a fost cum a fost si in ultimul an.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC anndrei

Mai bine l-ar folosi pt transportul angajatilor pe timp de noapte decat sa arda gazul de pomana.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC cris_m

Intrucat l-a dat lumea disparut pe 4116, ieri la pranz defila bine-mersi pe Maniu dinspre Leu catre Preciziei. Nu am apucat sa-l pozez fiind in timpul unui seminar la facultate :)

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC Ionut200331

4116 in Chiajna
20220506_124008.jpg (1.69 MB; downloaded 3285 times)

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC cris_m

Cu vreo ora inainte a fost la Leu pe sens spre Cotroceni. Probabil se va incerca utilizarea lui pe trasee plane si cu incarcare mai redusa...

20220506_113515.jpg (876.98 KB; downloaded 3152 times)

 


  • AlexTB
  • Posted:
  •  

Re: Autobaza Alexandria AlexTB

4116 se află cumva in Autobaza Alexandria?

 


Re: Autobaza Alexandria barbuandrei

4116 se afla in Militari, pentru noi teste.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC Victor92

Autobuzul efectua teste de dimineata in zona Academia Militara / Gradina Botanica.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC SirVlady

Au remediat problema cu cuplul motor prea mic până la urmă?

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC Mariusv

Am vazut ieri masina asta pe Bd. Timisoara, cu afisaj probe, cu multi saci cu nisip inauntru... deci se doreste introducerea in circulatie ?

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC cris_m

Am impresia ca doar fac probe pentru a nu prinde radacini in garaj :?

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3/4 convertite cu instalații GNC oc7avian

Fix în probe identice l-am văzut pe Iuliu Maniu acum vreo 2 luni, deci da: mai mult îl plimbă

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421324 posts in 5248 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use