MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Stațiile Eroilor 1 și 2

104 posts, 24326 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stația Eroilor 1 sab

Nici eu nu înțeleg care este problema. Peronul este finalizat si zace neinaugurat de 6 luni, spre 1 an. Ce treaba are calatorul cu macazul ? Sa rămână macazurile că acum, să nu se schimbe nimic, din moment ce trenurile circulă pe acolo fără probleme.

 


Re: Stația Eroilor 1 andrei11

:bere:  :yes:
Exact asta am spus şi eu.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stația Eroilor 1 sab

S-au montat ceasuri noi. Nu au renunțat nici la inutilul "cronometru", l-au schimbat și pe el.
20230224_081926.jpg (1.94 MB; downloaded 2625 times)

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 Mihaidraghici

Inutilul cronometru se numeste ceas de interval. Pe langa faptul ca ajuta mecanicii sa asigure intervalul cerut in program, in multe situatii sunt mult mai folositoare decat panourile de avertizare a urmatorului tren.  ;)
Ca un mic off-topic, cele vechi au fost fabricate de Siact Brasov, majoritatea din 1989. :D

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 sab

Da, extrem de utile. Mai ales când vin doua metrouri la rând in aceeași direcție... 😀

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 shoppy

Da, ajuta la modul "hai ca nu a mai venit de mult deci normal ar trebui sa vina repede".

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 sab

La E1 peronul 2 au schimbat becurile de pe peretele către fosta linie 4. Toată stația are lumină caldă, acolo s-au gândit că este mai bine să pună lumină rece. Arată extrem de ciudat. Ca la noi...la nimeni....  :popa:

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 Hygham

Eu inca ma intreb de ce nu au schimbat cu becurile de tip inel, cum era tot timpu

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 sab

Simplu, un bec de acel tip este de vreo 3-4 ori mai scump ca unul standard ca forma.
La inaugurare erau niste aplice. In timp am rămas doar cu becurile.
p1090243_dec_209.jpg (461.91 KB; downloaded 1808 times)

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 shoppy

Acele becuri inel trebuie sa fi fost vreun tun, nu cred ca le cumpara nimeni din magazin asa ca i-au incaltat pe Metrorex.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 sab

În seara aceasta funcționau extrem de puține dintre noile becuri. Oare au înțeles ca erau foarte obositoare?
20230401_193422.jpg (968.99 KB; downloaded 1582 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 sab

Interesant, au scos o parte din becurile proaspat montate...
20230509_082222.jpg (790.3 KB; downloaded 1277 times)

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 shoppy

S-au ars in alta parte si pe acestea le-au declarat mai putin importante, tot este neounul sub ele.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 Utilizator anonim 2

Eu vreau sa puna becuri pe stilpii peronului central, cei in forma de faclie, cum erau la inaugurare, iluminare decorativa care avea un schepsis.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421223 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use