MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Stațiile Eroilor 1 și 2

104 posts, 24347 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stația Eroilor 1 sab

Omagiu adus luptei cu virusul Covid 19
20221029_183221.jpg (1.6 MB; downloaded 2324 times)

Tot la E1 mi se pare ca au mutat monitoarele care afișează metrourile către fosta linie 4, nu îmi dau seama de ce.
20221029_183422.jpg (1.93 MB; downloaded 2324 times)

 


Re: Stația Eroilor 1 andrei11

Ăia doi au venit de pe Venus ? Sau suntem în faţa unei sculpturi abstracte / realiste ?
Până la urmă când inauguază << Peronul 4 >> ?

 


Re: Stația Eroilor 1 orex

1.Aia doi zac in vestibul demult, ”e” la peretele de deasupra liniei 3 /5!
2. Buna intrebare, la care doar rebrenduitii pot raspunde raspicat, dar au treaba mare...la Braila, asta-i la si altele! :rofl:

 


Re: Stația Eroilor 1 subway guru

Mrex a tot balbait-o cu amenajarile la E1, pare ca nici ei nu stiu clar ce vor sa faca si atunci e un fel de lasa-ma sa te las…

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stația Eroilor 1 sab

Deși proiectul inițial nu ajungea la linia 4, asta nu este un motiv sa o lălăie atat. Practic amenajările sunt gata, ard și lumina de pomana la peronul nou. Doar este ieftina...

 


Re: Stația Eroilor 1 subway guru

Problema principala nu e partea de constructii ci faptul ca nu pot umbla si modifica instalatia Bombardier de siguranta circulatiei…

 


Re: Stația Eroilor 1 punmeister

CITYFLO 350 este acum in curtea Alstom. Nu inteleg de ce nici acum nu se incumeta sa se ocupe de modificari.

 


Re: Stația Eroilor 1 andrei11

subway guru wrote here:
Problema principala nu e partea de constructii ci faptul ca nu pot umbla si modifica instalatia Bombardier de siguranta circulatiei…

:?:  Ce are peronul de la linia 4 cu siguranţa circulaţiei ? Pot să nu desfiinţeze macazul, să-l lase acolo. Să zică Bombardierul că n-a dispărut linia 4.

 


Re: Stația Eroilor 1 subway guru

Ce functie a avut pana acum linia 4? Dar de acum incolo cu calatori?
Nu prea le ai cu siguranta circulatiei!  :mrgreen:

 


Re: Stația Eroilor 1 andrei11

Linia 4 a fost linie de garare.  Şi avea macazuri în ambele capete. Acum e tot linie de garare ( mult mai scurtă ) şi are macaz doar într-un capăt.  în celălalt cap e linie închisă.
Ce legătură este între ce funcţie a avut linia 4 şi siguranţa circulaţiei ?
Chiar niciuna.  Sunteţi voi prea alambicaţi şi vă e frică să luaţi decizii. Simţiţi nevoia să fiţi verificaţi de calcultor. Chiar nu-mi pică fisa  cu ce împiedică fosta linie 4 siguranţa circulaţiei.

 


Re: Stația Eroilor 1 subway guru

Mrex avea alte ganduri. Hai sa asteptam sa vedem ce iese pana la urma si abia apoi sa ne dam cu parerea
:bere:

 


Re: Stația Eroilor 1 andrei11

Aşteptăm dar e clară configuraţia acolo. Linia 4 scurtată şi cu macaz numai spre Militari / Grozăveşti.
În  partea cealaltă eclisat macazul.
Pentru că dacă-l desfiinţează am înţeles că se stresează BM - ul şi dă în depresie.

 


Re: Stația Eroilor 1 orex

Intr-o noapte disparea macazul dinspre IZVOR, la linia 2, asta daca se voia, dar cum sta zavorat ala de la intarea-n PDT dinspre RMC, nu ma mir ca asta a fost solutia cea mai eftina si aici! :yes:

 


Re: Stația Eroilor 1 andrei11

Dacă dispare  macazul intră BM - ul în depresie, nu mai ştie traseul. Deci macazul se zăvorăşte dar rămâne acolo. E o subtilitate care-ţi scapă. Şi mie, dar aceasta e realitatea. Cică am  luat cele mai ieftine sisteme de siguranţă care nu sunt prea deştepte.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use