Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Doina Cornea și pe Bd. Paul Teodorescu (FINALIZAT octombrie 2022)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

703 posts, 152623 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 51
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Exact. Avem elemente noi de retea care sustin viteze superioare pentru troleibuze, dar acum carosabilul nu mai permite asta.  

Cred ca se poate ajunge pana la avarierea retelei daca denivelarea este luata mai puternic si sar randunicile de pe retea.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

In general poate sa debiteze reteaua cat curent trece prin umezeala dintr-o cranga care atinge plusul si minusul, si in cateva minute umezeala se evapora si scurtul dispare, iar cracile le mai lovesc si captatoarele si le mai rup, vedem la prima ploaie, evident nu este normal, intr-o tara cu apa calda s-ar fi toaletat tot ce intra mai aproape de 1m de partea sub tensiune si neizolata a retelei.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului aztec

Am ajuns la concluzia ca linia de tramvai este o pista de biciclete fenomenala...
Asa ca poate sa mai intarzie un pic deschiderea...

Dar pana una alta...
Azi dimineață, nimic nou fata de ieri.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

WT_fan06 wrote here:
ByOnu wrote here:
Vad niste delivelari de toata frumusetea...
Sper că nu va rămâne așa... altfel traversările se vor face cu viteza melcului, cu riscul de blocare a intersecției, în special de către troleibuzele care au de abordat și încrucișări, pe lângă denivelarea uriașă.  :popa:

Se blocheaza oricum la orice ora din cauza nesimtitilor care forteaza la greu galbenul venind dinspre Grozavesti sau Leu...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului linia 69

Am observat ca nu s-a mai facut racordul de retragere la depoul Bujoreni al troleibuzelor liniei 62 care veneau de pe B-dul Iuliu Maniu si faceau dreapta pe B-dul Doina Cornea!

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

A fost folosit vreodata? Ca eu nu-mi aduc aminte sa fi vazut retrageri decat de la Gara de Nord...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului linia 69

Da, eu mai vedeam, dar ce-i drept destul de rar, seara. Inseamna ca s-a renunțat complet la retragerea pe aici rămânând doar cea de la gara, intr-un fel logica. Mai sunt trenuri care pleacă târziu.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului aztec

Update.
A disparut baraca din zona statiei de pompieri.
Acum singurul lucru ce mai blochează liniile sunt cele 2 platforme de lucru la inaltime din statia de la APACA.

Au curatat liniile de depunerile adunate in timp in zona necirculata, de la liniile noi pana la rampa de urcare pe Basarab.

Au disparut copacii ce crescusera intre timp, in dreptul liniilor la sol din dreptul rampei de urcare.

Teoretic...in curand ae pot face probe.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului nathalael

Au scos și cele 2 platforme de pe linie, iar acum o ora erau mai multe mașini de intervenție pe traseu, iar la benzinărie erau instalați 1 reporteriță și 1 cameraman

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Au remediat placile de ghidaj pentru nevazatori de pe peroane?

Singura explicatie pe care o am pentru modul execrabil de montaj este ca nu s-a inteles clar din proiect ceva. Placile sunt PENTRU nevazatori, nu trebuiau instalate DE CATRE nevazatori.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului oc7avian

Sâmbătă tot cu șuruburi erau prinse..

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului aztec

Dupa cum arata sina si canalul sinei, nu cred ca au facut peobe astazi.
Cu siguranta nu au fost spre Basarab, ca acolo linia se vedea colmatata...
Poate la noapte...si asta doar pe linia 1/10...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andreiiul

Cf fb mobilitate.eu s-au facut probe cu 287 acum 1 zi (miercuri sau joi).
Nu stiu daca e ok sa preiau poze de acolo avand in vedere ca Marian Andrei a disparut de aici

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului nathalael

“Într-un răspuns la întrebarea adresată de Mainnews.ro în cadrul conferinței de presă organizată miercuri, 3 august, primarul general al Capitalei, Nicușor Dan, a transmis că în prezent sunt în derulare procedurile birocratice, urmând ca tramvaiele să-și reia circulația în circa 5 – 6 săptămâni.”

https://mainnews.ro/cand-isi-va-relua-ci ... loaded=1

 


Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 51
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Doina Cornea și pe Bd. Paul Teodorescu (FINALIZAT octombrie 2022)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use