Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Dispecerizarea automată a transportului public

946 posts, 299832 views
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 68
 
 

📖 Pagination options
Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur reiny2000

Poate nu le-am găsit eu, dar unde vezi centrele de reîncărcare?

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur Andi_C

Aparent le-au scos. Dimineată erau pe hartă, arătau ca niște stații si scriau la ce oră vin vehiculele.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur Dragos31

În urma unui update din aceasta dimineata, acum se poate plati o călătorie prin SMS direct din aplicatie.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur V2A

STB SA actualizează aplicația InfoSTB, adăugând rețeaua de metrou și plata prin SMS

Aplicația InfoSTB, un ghid de planificare a rutei în Regiunea București-Ilfov lansată în luna aprilie 2019, a fost îmbunătățită pe baza observațiilor și sugestiilor primite de la utilizatori.

Astfel, în conținutul informațiilor a fost integrat programul de transport al metroului (operator Metrorex SA), a fost inclusă achiziționarea titlurilor de călătorie prin SMS direct din aplicație, precum și afișarea denumirii stațiilor în pagina principală.

Odată cu integrarea traseelor operatorului Metrorex, rutele propuse de aplicație vor ține seama de stațiile de metrou, devenind astfel mai eficiente, cu un timp redus între punctul de plecare și cel de sosire.

Achiziționarea titlurilor de călătorie prin SMS va fi mult mai facilă prin intermediul aplicației, având în vedere că aceasta sugerează un mesaj predefinit pentru a fi transmis în funcție de titlul de transport dorit.

Stațiile vor fi identificate mai ușor pe hartă, având în vedere că denumirea acestora va apărea în pagina principală, iar odată cu selectarea lor vor fi afișați timpii de sosire a vehiculelor în stație.

Societatea de Transport București va continua procesul de îmbunătățire a aplicației, urmând să creeze o nouă grafică de prezentare, cu noi funcționalități.

Aceste demersuri fac parte dintr-un pachet mai larg prin care STB SA va îmbunătăți calitatea serviciilor oferite şi îşi dovedește ataşamentul faţă de călători.

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1183

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur Victor92

Lifi 406 a fost introdus in aplicatie incepand de astazi - cunoscut oficial drept Tramvaiul Colindelor.

Tram Copiilor.jpg (361.66 KB; downloaded 3916 times)

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur Victor92

Cam de-o saptamana, daca ai Android si intri pe Info STB (de le telefon- browser), nu poti vedea fiecare autobuz de pe traseu. De ieri am vazut ca aceeasi problema e si la IoS. Aveti idee ce s-a intamplat si/sau daca se va remedia situatia?

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur dany

Confirm si eu cele spuse de Victor, in momentul in care selectez linia si incerc sa vad vehiculele repartizate pe linia respectiva acestea nu mai pot fi vazute, cum puteam sa le vedem pana acum o saptamana, de cand eu unul am aceasta problema tehnologica

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur alexandru_gr

Eu nu am intampinat problema aceasta decât  la anumite vehicule
Screenshot_20191223-092508.png (147.37 KB; downloaded 4559 times)
Screenshot_20191223-091639.png (207.28 KB; downloaded 4557 times)

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur dany

La mine problema a aparut de cand a avut loc update cu pretul biletului si modalitatile de achizitie a acestuia  pentru fiecare linie in parte, de atunci nu mai pot vedea numarul de parc al vehiculului.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur Victor92

Am testat accesarea link-ului si pe de un alt telefon Android. Aceeasi problema + un alt Iphone azi.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur PTMZ

Eu am avut problema asta dintotdeauna. Nu am putut niciodată să văd numărul vehiculului, oricât aș fi apăsat pe el.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur alexandru_gr

In modul full screen a mers sa văd  numerele de parc la toate vehiculele

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur FabiM

Am observat și eu asta, chiar de când a apărut update-ul cu biletele din aplicație și într-adevăr doar in full screen pot vedea numerele de parc.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur dany

Eu nici macar nu am modul full screen...

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 68
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421261 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use