Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea lucrarii

1025 posts, 162107 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 74
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului misterr

Drumul Găzarului... care se va lărgi în cîteva săptămîni la patru benzi, doar să-i vină scînteia lui Băluță...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Robert24

Poate creste valoarea apartamentului meu daca ajunge inelu' pe Obregia  :twisted:   :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului misterr

Pardon, te rog frumos, inelul principal trece pe la mine, pe Emil Racoviță. E hotărît deja, eu l-am văzut primul!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

:lol:  :lol:  :lol:
Baieti, nu va mai certati !
Facem inel pen'fiecare !
Vorbim cu "stapanul inelelor", Baluta ;)

:bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Brb398 wrote:
Deci , pe la ora 13:30 am trecut pe la pasaj , directie oltenitei - nitu vasile ( facut stanga pe deasupra ), de obicei ocoleam dar am crezut ca acum va merge brici, am avut surpriza sa observ ca nu s-a schimbat in nici un fel timpul de asteptate pe directia oltenitei-brancoveanu... acelasi timp l-am stat in intersectie, aceeasi poveste, o parte buna este ca pot face stanga acum spre nitu vasile, se va mai schimba cva pe directia asta de mers ? ca eu tare dezamagit sunt..

De acord. Am simțit și eu azi pe pielea mea.Nici o schimbare. Iar de lucru, să tot mai fie ceva.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Pai sambata seara era inca santier, duminica la pranz era "gata"...

Dar "hei-rupul" a fost la constructori, nu la "semaforisti".
Cred ca mai dureaza pana isi aduc aminte cei de la semafoare de "fine tuning"...

Probabil ca ar ajuta daca cei afectati ar trimite Primariei "calduroase urari" (arza'v-ar focul de tampiti...) pe subiectul asta.

(Dar nu pe pagina de FB a primarului, ca acolo inteleg ca nu se accepta decat limbi umede, catifelate... :( )

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Eu sper ca inelul principal sa fie cat mai departe de mine, iar pe strada pe care stau eu sa apara mai multe santuri transversale care sa poata fi trecute doar cu 5 km/h.  :evil:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

Ora 00:00

3 poze la plimbarea de seara.
Se lucreaza si asta e de bine .
Se marcau benzile spre Brancoveanu si spre Sos Berceni.
Se asfaltase o portiune mica dinspre giratoriu spre Sos Berceni.
2 insi mestereau la niste borduri in giratoriu.
In giratoriu se trasau sagetile stanga ,dreapta,inainte,etc
In fata la Sun Plaza se asfalta pe breteaua Oltenitei-Vacaresti.
Se mai finisa ceva la PP Mol ,nu am vazut prea bine,cred ca se chituia.
Langa PP3 erau 3 basculante pe avarii de la Euroconstruct.
Era ceva agitatie ,30-40 muncitori
20170724_235621.jpg (1.08 MB; downloaded 3066 times)
20170724_235114.jpg (1.41 MB; downloaded 3076 times)
20170724_235238.jpg (1.42 MB; downloaded 3066 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Eu zic ca este de inteles...
Se plangeau unii colegi ca astazi a fost "pauza totala"...
Dragi colegi, daca "seful" v-ar fi f..t de joi pana duminica non-stop, din cauze "blondei inaugurale", nu credeti ca ar fi corect sa va lase sa va recuperati 2-3 zile dupa  ?...
Pana la urma, muncitorii aia sunt si ei oameni...
Nimeni nu poate munci 25 de ore pe zi...
(Probabil aia au muncit 16 ore/zi inainte de inaugurare...)

Mie mi se pare "fair" sa vedem oamenii revenind "in forta" de miercuri incolo...
(Exista niste legi despre "norma de lucru"... Nu se aplica la crasma de la colt, dar ce fericita ar fi blonda sa "i-o traga" antreprenorului...
Antreprenor care este perfectindreptatit legal sa isi trimita oamenii la odihna...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Si azi de dimineata, erau ceva muncitori la datorie. Am vazut cateva grupuri.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Sunt muncitori la munca. Unii manipulează granit alții se pregătesc de a lucra la altceva. Sa mai asfaltat. Ce mi se pare mai ciudat este cum au trasat liniile discontinue din intersecție și pana în intersecție. În special cele de la Brâncoveanu-Sudului.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Acum, serios vorbind, având în vedere:
(1) accidentele de pe DN1 de la Băneasa, și
(2) pensionarii amintiți mai sus care sunt obișnuiți să traverseze pe la suprafață,
nu se va monta nimic pe bordura aceea despărțitoare dintre sensuri? Parapete metalice, New Jersey, nimic?
Sau așteptăm primul accident?  :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

Aveti grija cum va incadrati daca treceti intersectia dinspre Brancoveanu spre Sos.Berceni sau Sos.Oltenitei pentru ca au dat o mare buleala cu marcatul benzilor.
Am facut giratoriul de 2 ori venind de pe Vacaresti si daca te incadrezi pe primele 2 benzi de langa scuar ,poti sa dai semnal mult si bine ca nu te lasa nici dracu s-o iei inainte.
Si practic degeaba dai semnal ca e linie continua.Cred ca daca te lovesti acolo e o problema cu RCA-ul...  :?
Atentie mare !
20170725_120714.jpg (1.56 MB; downloaded 2792 times)
Se matura,probabil diseara se asfalteaza.
20170725_120706.jpg (1.59 MB; downloaded 2792 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

survola wrote:
...nu se va monta nimic pe bordura aceea despărțitoare dintre sensuri? Parapete metalice, New Jersey, nimic?
Sau așteptăm primul accident?  :popa:

Mi-am adus aminte de un lucru ciudat: asta iarna in zona PP3 erau stive de parapeti NJ si eram convins ca vor fi pusi pe rampa Nitu Vasile, intre sensuri...

Unde au disparut, ca nu i-am vazut nicaieri ?!....
I-a observat cineva pititi pe undeva ?....

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 74
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use