Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea lucrarii

1025 posts, 165579 views
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 74
 
 

📖 Pagination options
Re: Iulie 2017 Costin

subway guru wrote:
Un parapet de beton armat pus in carosabil fara trotuar de garda de 50cm e 'criminal'...
Astia sunt 'inconstienti' sau tampiti???
:evil:


Incerc sa inteleg... Aici e ok?
tmp_6557-Capture+_2017-07-29-02-02-11-1243797911.jpg (147.73 KB; downloaded 2993 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Costin,
profund gresit...
In poza ta nu "iti iese in fata" nici un zid.

La Piata Sudului este cu totul altfel...
Dar este "prea noapte" sa caut acum "trotuarul de garda"...
(l-am pozat de zeci de ori, chiar daca l-am postat mai rar...)

Dar aici categoric NU exista



Este o zona in care baietii de la "Rutiera" si cei de la "Criminalsitica" vor avea des de luru... :(

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului misterr

Apropo de ziduri din beton: mai țineți minte zidul ăsta (cel dat cu smoală - ne tot întrebam ce e cu el)?


















Unde a dispărut pînă la urmă?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

@Costin
Parapetul ala de la Grozavesti nu a fost in proiect, a fost pus ulterior dupa cateva accidente groaznice...si are doua roluri, sa dirijeze 'oile' pietonale spre zebra si sa le impiedice sa mai sara din rand in fata masinilor pe de-o parte si sa impiedice 'bizonii' bezmetici pe patru roti sa dea peste pietonii nevinovati. Am avut si acolo o strangere de inima cand s-a facut dar a prevalat parerea ca mai bine sa moara un bizon doi decat o turma de oi...Dupa atatia ani trebuie sa recunosc ca au avut dreptate, accidente semnificative nu au mai fost si zidul ala antitanc a disciplinat si 'dresat' cele doua specii de ierbivore...
:bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Am inteles. Insa ce se intampla aici (inclusiv observatia lui misterr de mai sus) ma depaseste complet. Ok, problema cu zidul e reala, dar asta e efectul altei dubiosenii. Mie mi se pare ca pe teren a iesit totul mult mai inghesuit decat in planuri. Doar mi se pare sau asa e?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Robert24

Chiar au iesit multe inghesuite!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Primaria s-a 'ferit' de expropieri...ce sa va spun, ca una dintre 'pastile' apare la cadastru ca 'teren proprietate privata'???

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Si pasajul de la gârlă are latime variabilă. Sa nu-mi spuneti ca asa era in proiect.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

La ce anume te referi?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Metamorph

@TibiV Parapetii New Jersey sunt stivuiti putin mai jos pe Vacaresti,in curtea celor de la RCV.In stanga podului Mihai Bravu cum mergi spre Dristor

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Apropo de parapetul pasajului cara trotuar de garda, eu as zice ca inca nu e gata in zona..si va fi montat.
Parapeti NJ, ar trebui montati, obligatoriu, pe mediana pana la rond Nitu Vasile.

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Cred că astăzi sau mâine, vom vedea ceva schimbări în peisaj. Pe Oltenitei vis a vis de Mol unde este scuarul din balize de plastic, erau multi muncitori cu un căruț cu tub de oxigen și acetilena. Și în alte locuri era ceva mișcare.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Avem o coada uriasa pe directia Nitu Vasile - Brancoveanu, nu am verificat si pe celelalte doua iesiri inca. Breteaua spre Brancoveanu si stanga spre Oltenitei, cum vii dinspre Vacaresti, este criminala, plina de masini.
381, 313 merg pe deasupra, nu? E o mare lovitura pentru transportul in comun in acest caz.
Avem deci o noua masura de "incurajare" a transportului in comun, marca PMB...
Intr-o zi de vineri de vacanta, ora 18:00...
Cred ca am estimat gresit... Vom avea nevoie de muuulte troleibuze care sa care aer pe Vacaresti in aceste conditii de trafic.

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 74
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422416 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use