Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Greve la STB

430 posts, 109442 views
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 

📖 Pagination options
Re: Greva la STB orex

Lasa ”Perla Coroanei”, ca nici ”dinozaurii” IK 415T n-au catadixit sa paraseasca poarta ”fabricii”!
PS
Ieri, trecand pe acolo, la orele amiezii, nu am vazut nici tipenie de om prin curte, atat cat am putut-o face, ziceai ca a dat cu praf de fuga, in schimb, toti broscoii faceau ”plaja”! :rofl:

 


Re: Greva la STB ANTENA

orex wrote here:
Din cate se observa pe info.stbsa.ro, la Bujoreni e tras heblu si la ora asta!


Titan si Militari idem.
Nordului si Floreasca au mai scos cate ceva.

PS
In scurt timp aflam concluzia negocierilor.

 


Re: Greva la STB subway guru

@cris_m
Am pus acel comunicat ca sa vedeti cum s-a trezit vorbind prefectura psd dupa cele cinci zile in care a dormit in cizme.
In rest la STB si Mrex e valabila zicala veche:
Ce frumoasa si dulce ar fi viata noastra daca nu ne-ar incurca blestematii astia de calatori!

 


Re: Greva la STB gexge

Liniște! Vorbește Petrariu! Ca ideea asa, greva continua.

 


Re: Greva la STB subway guru

N-a spus nimic pentru ca nu stie pe unde sa mai scoata camasa mototolita. A baiguit ceva despre externalizari ca sa pricepem ce-l doare, centrul ala de sanatate pagubos la care e actionar?…sau spagile multiple pe care nu o sa le mai poata manevra prin garaje?
Doar nu te asteptai sa recunoasca cinstit ca a dat-o cu mucii in fasolea batuta!
Asa-zisa demisie a lui nu e demisie, i-a dat duamna branci pe scari…
Acum cica s-a dat cu a(i)ureii!
Ce nu face omul cand e aflat la ananghie…

 


Re: Greva la STB ANTENA

Oamenii astia sunt pe alta lume
Adevaratele probleme, de sistem, cu care se confrunta regia, nu sunt cu siguranta pe ordinea de zi.
Unde este lista de probleme pentru care s-a declansat greva?
Ambitii si interese, o porcarie.

Tipul asta de la AGA e la fel de incoerent ca Petrariu.

https://www.hotnews.ro/stiri-administrat ... reva.htm

 


Re: Greva la STB ByOnu

ANTENA wrote here:
Ce spunea Petrariu în 2020, în mandatul lui Firea, când un alt lider sindical reclama defecțiunile vehiculelor: „Informații false, cu scopul de a crea panică”


Exact! In mandatul trecut, cand Nicusor era in opozitie, totul era perfect la STB din punctul de vedere al sindicatului majoritar. Acum dintr-o data si-au amintit de situatia dezastruoasa.

 


Re: Greva la STB gexge

Petrariu a cam scos porumbelul pe gură fara sa vrea. Il cam dor externalizarile. Externalizarea serviciului de mentenanța e o idee fantastica, am avea intr-un final mașinile curate. Dar pe Petrariu mai mult il doare externalizarea serviciului de mentenanța. Cu externalizare nu prea mai merge furtul de piese. Si nici controlul asupra stocurilor care ajung. Nu e un secret pentru nimeni ca șefii de garaje subordonați sindicatului subraportează necesarul de piese.

Atașez un video in care domnul Petrariu ne arată ce bine merg lucrurile la STB. E din perioada in care la conducerea PMB se afla doamna blonda din Voluntari.



 


Re: Greva la STB ANTENA

Ce am vazut
Un om agramat si infatuat, stapanul inelelor, care ne tine povesti de viata de sus, cu ochelarii pe varful nasului.
Daca un oras intreg trebuie sa fie prizonier in fata acestui individ, e foarte trist

 


Re: Greva la STB orex

Nici in mapa prim-ministrului nu se afla atata maculatura! :rofl:

 


Re: Greva la STB alexandru_gr

ANTENA wrote here:
Ce am vazut
Un om agramat si infatuat, stapanul inelelor, care ne tine povesti de viata de sus, cu ochelarii pe varful nasului.
Daca un oras intreg trebuie sa fie prizonier in fata acestui individ, e foarte trist

Trist dar adevărat.

 


Re: Greva la STB Andrei98

Deși se anunță peste tot că greva s-a încheiat adevărul este că nu e așa. Pe 102, 116,135 și alte linii circula sub jumătate din turele programate. 4163 cu care am mers pe 102 a mers cu 20km/h tot drumul...

 


Re: Greva la STB LucaTB

În schimb, liniile de tramvai și de troleibuz circulă, în mare parte, normal.

 


Re: Greva la STB cris_m

Andrei98 wrote here:
Deși se anunță peste tot că greva s-a încheiat adevărul este că nu e așa. Pe 102, 116,135 și alte linii circula sub jumătate din turele programate. 4163 cu care am mers pe 102 a mers cu 20km/h tot drumul...

Pe aplicatie nu apar toate turele, nu au apucat sa termine de schimbat cartelele SIM la toate vehiculele. Colac peste pupaza, mai are si aplicatia probleme, mai devreme era pe alta lume...

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30 31
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421732 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use