Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4061 posts, 961448 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 219 220 221 222 223 224 225  ... 291
 
 

📖 Pagination options
  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse anndrei

Este fara cuvinte...sa inteleg ca cel care a lipit acel abtibild nu a trecut deloc pe la scoala. Daca nu a fost in stare sa lipeasca corect un abtibild ce pretentii sa mai avem la reparatii mai mari :?:

 


Re: Discuții diverse misterr

Se pune așa ca să poată fi citit corect în oglindă de către șoferul autobuzului STB din față (ca și alea cu IIЯEIPИOP, AIȚILOP etc.).

 


Re: Discuții diverse Dragos31

Păi și șoferul din fața lui de ce trebuie să știe ce mașină are în spate?  :lol:

 


Re: Discuții diverse Nenea_titi

Numărul de parc scris cu markerul e demențial...am văzut câteva marcate așa...și mai tare e ăla cu cifre adezive (din alea de lipit pe ușă). Fără comentarii.

 


Re: Discuții diverse Andi_C

La Ferentari cred ca de banii de stickere cumpara markere, aproape toate autobuzele de acolo au ceva scris cu markerul pe caroserie :lol:

 


Re: Discuții diverse dany

Interesul este sa nu ai numar de parc, astfel oamenii nu te pot reclama decat dupa numar de inmatriculare. Stiu caz de euro 4 de la Ferentari din 117 care circula fara numar de parc atat pe fata cat si pe spate. Cam de asta nu ii intereseaza pe soferi sa fie numerele de parc la locul lor

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse anndrei

Ciudat este cum de a avut adeziv pe partea incorecta acel abtibild? Poate a fost fabricat gresit, cu partea adeziva pusa invers.

 


Re: Discuții diverse Andi_C

Doar eu obeserv ca în ultimul timp autobuzele de la Ferentari, Alexandria și mai nou Militari încep să fie din ce în ce mai "personalizate", iar in restul autobazelor nu gasim niciun astfel de exemplar. Un caz concret, 6221, după ce a ajuns la Alexandria a primit o sigla de Mercedes pe parbriz și folie antirefelex pe faruri.

 


Re: Discuții diverse cris_m

dany wrote:
Interesul este sa nu ai numar de parc, astfel oamenii nu te pot reclama decat dupa numar de inmatriculare. Stiu caz de euro 4 de la Ferentari din 117 care circula fara numar de parc atat pe fata cat si pe spate. Cam de asta nu ii intereseaza pe soferi sa fie numerele de parc la locul lor

Si cati calatori cunosc existenta numarului unic? Probabil extrem de putini, sa zic 1%...

 


Re: Discuții diverse andrei11

Hai că m-ai  lăsat mască ! Numărul de parc e unic pentru zona București. Numărul de înmatriculare e tot unic. Pe glob.  Care-i problema dacă reclam un autobuz după numărul de înmatricualare ?

 


Re: Discuții diverse Dragos31

dany wrote:
Stiu caz de euro 4 de la Ferentari din 117

117 este la Alexandria ...

 


Re: Discuții diverse dany

Asa este, scuze am realizat acum, de 116 este vorba. Veti rade insa multe persoane cunosc numerele de parc

 


Re: Discuții diverse cris_m

Pasionati poate. La mine in familie sau grupul de prieteni au aflat de treaba asta cand le-am zis eu...

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse anndrei

Pe site-ul STB la sectiunea ,,reclamatii" cere nr. de inmatriculare al vehiculului si nu cel de parc.
Autobaza Ferentari dintotdeauna a avut cele mai inzorzonate autobuze. Sa ne amintim de DAC-uri: 1888, 1892, 2107 etc. In schimb autobuzele Ikarus nu prea au fost personalizate la exterior aproape deloc. Cel mult doua proiectoare montate pe bara din fata si un parasolar pe parbriz.

 


Go to page:  1  ... 219 220 221 222 223 224 225  ... 291
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426221 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use