Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4065 posts, 974636 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 115 116 117 118 119 120 121  ... 291
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse Dragos31

anndrei wrote:
Pe 106 cand intra Otokar?


Mai bine sa nu mai intre, decat sa intre de 10m. Folosesc aproape zi de zi linia 106 la orele de varf si  pot spune cu certitudine ca, la un interval de 50 de minute, nici macar cele de 12m nu prea mai fac fata... Macar de i-ar dubla parcul :x ...

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Si eu o folosesc si bine ar fi ca aceasta linie sa fie suplimentata macar cu un autobuz pt. a veni la 20 de minute cum au mai circulat acum ceva ani. La cele de 10m este o problema cu fundul de sac. Trebuia macar o usa simpla pe spate.

 


Re: Discutii diverse andrei11

Fundul de sac este evident o greșeală.  De ce n-au anulat ușa de  mijloc, să fi lăsat ușile din spate și din față, avea o logică. Aspectul e evident și la tramvaiele Made in URAC, fundul de sac din față este total neproductiv.

 


Re: Discutii diverse Victor92

Dintre cele 1000 de autobuze Mercedes-Benz Citaro, unul singur se apropie cat ce curand de 900.000 kilometri reali. Este vorba de un Euro 4 introdus la traseu in anul 2008.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Corect #Andrei11, chiar se vor bloca o gramada de calatori in spate. Legat de tramvaiul fabricat la URAC...s-au inspirat si ei de unde au putut si a iesit ce a iesit.

 


Re: Discutii diverse WT_fan06

Asta cu blocatul călătorilor în spate e o legendă urbană pe care numai românii ar putea-o crede... îmi arată și mie cineva un C2 care să aibă configurația propusă de Andrei și să fie în serviciu de transport urban? Nu am văzut să se întâmple asta nimănui niciodată - făcând abstracție de cazurile în care călătorii și-au adus aminte că trebuie să coboare în același timp cu închiderea ușilor, deși și în multe cazuri șoferul tot te aude și te lasă...

 


Re: Discutii diverse andrei11

Ba e  o problemă psihologică ce ține deinstinctele primare. Analizează puțin și o să-mi dai dreptate.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Hai sa ne gandim ce o sa se intample cand o sa vrea sa coboare un calator ce sta in fundul autobuzului, pe scaun si mai are si doua sacose mari.  :twisted:

 


Re: Discutii diverse cris_m

Nu stai in spate daca ai sacose mari, e o dovada a orientarii spatio-temporale...

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

E usor de zis din fata calculatorului, problema trebuia studiata in traseu de catre reprezentantii primariei. Varianta in 3 usi pt. autobuzele urbane este cea mai potrivita deoarece nimeni nu se blocheaza. Italienii de la Iveco de ce credeti ca au pus doua usi duble la mijloc?

 


Re: Discutii diverse andrei11

Erau mortale ușile acelea duble. Erau preferatele mele !

 


Re: Discutii diverse punmeister

Usile alea duble de pe Iveco nu se compara cu cele de pe Volvo 7900 Electric din Gothenburg :lol:
Volvo-full-electric-7900-running-on-Gothenburg’s-route-55.jpg (161.53 KB; downloaded 1982 times)

 


Re: Discutii diverse andrei11

Dacă nu spui și câți metri are autobuzul n-are farmec  :)
Volanul e pe mijloc ?  :o

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

La stopurile din spate avem LED-uri la cele de jos si becuri clasice la cele de sus...Otokar Turcia

 


Go to page:  1  ... 115 116 117 118 119 120 121  ... 291
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428488 posts in 5314 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use