Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

673 posts, 174523 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 49
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

În seara asta erau pregătite utilajele de asfaltare de la Racoviță spre Obregia.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

Se asfalta si intre Sos. Giurgiului si intersectia cu Str. Resita.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului eugen_simion

Imi dârdâia casa aproape ca la cutremur când asfaltau in seara asta pe Luica. Bunică-miu mi-a spus ca in anii '60-'70 pe Luica au ingropat niste tevi din beton de poti sa treci cu masina prin ele. Sper ca nu au fost afectate.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

Astazi la 10.45 era un adevarat jihad pe Luica, Tn.Magurele, Brancoveanu...
Se asfalta !
Pana si pe Pogoanele coada de intrare pe Luica (venind dinspre Actiunii) incepea de la poarta de intrare in CET Progresu.
”Cunoscatorii” stiu ce inseamna asta... :(

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

Acum inteleg de ce am vazut aseara, la ora 22:00, 4 autobuze de 102 pe Grigorescu...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului GPS

TibiV wrote:
Astazi la 10.45 era un adevarat jihad pe Luica, Tn.Magurele, Brancoveanu...
Se asfalta !
Pana si pe Pogoanele coada de intrare pe Luica (venind dinspre Actiunii) incepea de la poarta de intrare in CET Progresu.
”Cunoscatorii” stiu ce inseamna asta... :(

Uuuuu, urât.

În altă ordine, aseară s-a circulat pe bucata nou lărgită între Ciceu și Emil Racoviță. De dimineață zona era din nou închisă.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

Între Emil Racoviță și Obregia s-au asfaltat trei benzi din patru. A rămas de asfaltat banda întîi pe toată lungimea, se mătura chiar acum și erau pregătite utilajele.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului survola

Ăsta era și zona cea mai aglomerată. Not.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

Vor sa dea drumul la circulatie pe artera largita inainte sa termine intersectiile (care au in continuare 2+1)? Foarte interesant..

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

Colțul Racoviță -> Turnu Măgurele (spre Obregia) a fost refăcut (a fost scoasă bordura și îndulcită curba), probabil pentru troleibuze și autobuze.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

Duminica, la ora 14.30, se asfalteaza de zor intre Obregia si Brancoveanu, inclusiv trotuarele.
Am vazut acum mai multe utilaje decat in doua luni de vara...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Puss in Boots

Din poze pare ca vor mai disparea niste copaci atunci cand se va ajunge la lucrul in intersectia cu Brancoveanu. La cum e desenata curba aia dinspre Luica asa pare. Nu am stat sa observ la intersectia Magurele cu Racovita, si acolo aliniamentul pare sa fie altul in viitor. Cel putin curba dinspre Magurele din dreptul largirii nu se intalnea cu bordura exista pe Racovita.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului survola

Și dacă tot vorbim de probleme, la intersecția Turnu Măgurele cu Șos. Berceni, lângă fosta universitate particulară, ”supralărgirea” e blocată de aerisirea de la termoficare (?). Am găsit două variante pe Google Maps, una cu camuflaj în verde, cealaltă cu camuflaj în ciupercuțe.
Oare din cauza camuflajului nu le-or fi văzut proiectanții?
aerisire 1.jpg (395.44 KB; downloaded 1408 times)
aerisire 2.jpg (407.62 KB; downloaded 1408 times)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

Aceste răsuflători nu erau numai acolo, ci pe toată lungimea între Apărători și Racoviță. Am spus deja:
misterr wrote:
Vechile răsuflători de la termoficare (în formă de „T”), care ocupau mijlocul trotuarelor rămase înguste, au fost scoase și în locul lor au fost puse doar capace de canal cu găuri (la nivelul trotuarului)
Colțul de care spui tu nu a fost încă atacat, în rest au fost deja înlocuite.


În schimb, astăzi a fost atacat colțul vecin (Turnu Măgurele -> IMGB), au fost scoase bordurile și probabil va fi reformatat.

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use