Infrastructura rutieră din RomâniaLucrări la autostrăzi și drumuri expresA3 (București - Ploiești - Brașov - Tg. Mureș - Turda - Borș)

 

Topic: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti

1154 posts, 315020 views
 
Go to page:  1  ... 77 78 79 80 81 82 83
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri si articole din presa orex

Corect @Cristi N . Am observat si trecut pe acolo. N-ai trecut spre mare pe A2, pe la A. Saligny? Nu-i acelasi lucru, pana-n pasaj DNCB, ca e inceput de autostrada? :D

 


Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Cristi N, confuzi semnele de circulație ! Acela NU e un semn de început de autostradă. Altul e. Consultă legea !  :bere:  Și orex ar trebui să o consulte. Doar suntem profesioniști în ale șofatului. Sau nu ?
2021-10-12_19-58-28.jpg (15.34 KB; downloaded 1340 times)

Acestea  două sunt singurele semne care indică accesul pe o autostradă respectiv ieșirea.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Matale te dai crocodil care nici la schimbarea benzii de mers nu semnalizezi doar ca sa te tina ”Lucasul” mai mult? ;)
PS
Stii ca am probat pe propria-mi ”pele” cand am fost in rodaj la aeroport cu ”dom-soara” da? Crezi ca nu te ”tiu” minte? :yes:   :rofl:

 


Tronsonul Bucuresti - Ploiesti Cristi N

@andrei11 Daca pleci din Bucuresti spre Ploiesti nu ai sa vezi indicatorul de inceput autostrada nicaieri de-a lungul A3. O sa vezi doar indicatorul de sfarsit autostrada la 200m de giratoriul cu centura Ploiesti Vest. In sens invers vei vedea doar un indicator aditional amarat pus sub cel de "Bucuresti 68" aici si niciunul de sfarsit autostrada.

Am ignorat intentionat indicatoarele de inceput si sfarsit autostrada aflate pe benzile de accelerare si decelerare de-a lungul autostrazii pentru ca nu fac obiectul discutiei.

Indicatorul din link-ul meu doar confirma ca esti pe autostrada, unde ai intrat pe ea nu stiu sa spun.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti andrei11

Eu aș pune indicatorul de intrare / ieșire autostradă la intersecția A 3 cu DNCB. ( Cum e la A 1 / A 2 )  Dar nu e nimeni care să sesiseze anomalia actuală. Din punct de vedere juridic  pot circula prin București cu 130 km / h pentru că nu am ieșit de pe autostradă. Ar fi un proces pe cinste în caz că mă amendează Poliția Rutieră !
Indicatorul cu pricina nu indică că ai fi pe autostradă, e o << piatră >> de kilometraj și atâta tot.
@orex  eu din principiu nu semnalizez. Să nu se consume nici maneta nici becurile.  :rofl:  Această afirmație trebuie luată cu rezerva de rigoare. Să nu generalizăm !

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti orex

Am remarcat, vrei sa te tina un bec pana casezi masina! :rofl:

 


Go to page:  1  ... 77 78 79 80 81 82 83
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: A3 (București - Ploiești - Brașov - Tg. Mureș - Turda - Borș)  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426209 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use