Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 773980 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Dragos31

Deci linia R402 ar avea 117 kilometri pe cursă? :shock:  Nu-i cam mult? Pentru un interval cât de cât decent de succedare ar trebui undeva la 9-10 ture în cursul săptămânii și 5-6 în weekend.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo cris_m

Si ce? Ducem lipsa de autobuze cumva?

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Dragos31

cris_m, nu asta era problema mea, știu că avem autobuze gârlă. Eu eram "mirat" de cei 117 km pe care îi va avea o cursă, acum gândindu-mă și la șoferi, care, unii de la Militari, spre exemplu, se "plâng" că trebuie să lucreze pe 336, că "ei sunt titulari pe 106 și n-au ce căuta acolo"... :popa:

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

In teorie ar trebui sa fie cam 50,8 km per sens, la 4 masini in ore de varf in timpul saptamanii la un interval de 30 de min, iar in weekend 2 masini la 60 de min

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

Daca tot avem autobuze garla de ce nu bagam si in 406, 407, 409, 410, 415 s.a.m.d ...

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo alexandru_minciu91

Autobuzele acelea libere nu se pot conduce singure, iar STB este in curs de recrutare, de asta dureaza mult...

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

Alex iti garantez ca STB in acest moment detine cei mai multi soferi din toata istoria sa si poate acoperi toate liniile regionale care se doresc a fi infiintate

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo adrian buda

Cateva observatii remarcate in dimineata aceasta pe aplicatia InfoSTB:

R402 pare sa aiba 3 ture in zile lucratoare si un interval de ~2 ore;
R418 are un singur autobuz repartizat, la interval de 3(!) ore;
R469 are 2 ture si un interval de 1 ora si 40 de minute.

Asteptam sa fie publicate orarele pe site, dar momentan intervalele sunt jalnice.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo demetrius22

Nu sunt trecute toate stațiile.
Screenshot_2019-05-20-09-11-26-427_com.adobe.reader.png (230.77 KB; downloaded 2776 times)

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo demetrius22

Și de la celălalt capăt.
Screenshot_2019-05-20-09-11-57-915_com.google.android.apps.docs.png (231.01 KB; downloaded 2776 times)

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Daniel2000

adrian buda wrote:
Cateva observatii remarcate in dimineata aceasta pe aplicatia InfoSTB:

R402 pare sa aiba 3 ture in zile lucratoare si un interval de ~2 ore;
R418 are un singur autobuz repartizat, la interval de 3(!) ore;
R469 are 2 ture si un interval de 1 ora si 40 de minute.

Asteptam sa fie publicate orarele pe site, dar momentan intervalele sunt jalnice.

Nu cred ca 418 are doar un tur, adica nici nu cred ca este vreo linie care sa aiba doar un tur, toate liniile au minim 2 ture.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo adrian buda

Are oficial, pe site, un interval de 3 ore. Asta inseamna un singur tur. Iar R469 ramane cu un singur tur la pranz si in weekend.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Andrei98

De ce sa facă ceva bun pana la sfârșit când pot sa nu o facă... De R419 și-au bătut joc și l-au lăsat la 50-60 minute în timpul săptămânii și 2 ore în weekend lăsând tot greul pe R465 care și asa era plin. Acum a venit și gluma asta de R418...

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

Poate de la 1 vor fi suplimentate... La intervalele astea sunt niste glume de linii, care nu incurajeaza calatorii sa foloseasca transportul in comun

 


Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421250 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use