Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 773991 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 andrei11

Eu am făcut 17 ani naveta cu Ștefăneștiul ( 417 ). Pentru mine a fost chiar superok.
Eram touși contra fluxului principal, deci mașinile erau goale. ( Dimineața spre Ștefănești după masa - seara spre București ).
Faza cu cei 10 km / h e adevărată, pentru mine era chiar ok, de la Cora și până-n Voluntari dormeam ca la mine acasă.  :D

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 dany

Linie express catre Magurele de pe data de 15 septembrie si linii preorasenesti de pe 1 decembrie :D.
https://www.facebook.com/18018839210637 ... 869239014/

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 1689

Imi plac liniile astea: Romprim - Pta Sudului - x ...

De ce nu l-au reactivat pe 144 asa cum era, pina la Pta Pieptanari ?
(Apropo de asta, intrebare pentru rosetti61: imi joaca memoria feste, sau 144 mergea cindva pina la Pta Unirii - terminalul de vis-a-vis de hala ?)

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 rosetti61

A mers la Piata Unirii: cand s-a infiintat in 1962 a mers un timp scurt pana la Opereta apoi a intors la Podul Serban Voda pana au inceput lucrarile de largire de la milocul anilor 60 fiind scurtat la Radu Voda cu circulatie prin Calea Serban Voda, La sfarsitul anilor 70 se intoarce la Hala Unirii. In anii 80 a existat 244 Pieptanari - Danubiana, cand 144 a reaparut dupa 1987 a preluat traseul lui 244 iar acesta a mers numai pana la Piata Sudului.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 V2A

Linia de autobuz 408 circulă pe un traseu modificat

În vederea executării unor lucrări de consolidare a Podului Ciorogârla de pe Şos. Tudor Vladimirescu, comuna Domneşti, începând cu data de 3.10.2018, linia de autobuz 408 funcţionează pe un traseu modificat în ambele sensuri de la intersecţia Şos. Tudor Vladimirescu/Str. Ciutaci pe Str. Ciutaci, Str. Cartierul Nou, Şos. Tudor Vladimirescu, apoi pe traseul de ducere.

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=944

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 koala1712

Accident grav la Radului in statie. 408 si 428 au fost deviate prin Clinceni.

 


Re: Stiri despre operatorii AMTB dany

Sper sa vorbeasca serios cei de la COTAR si sa ne lase odata cu transportul lor de doi lei, in autobaza Titan se zvonea de doua saptamani ca de la 1 noiembrie vor fi introduse liniile de periferie, iar acest anunt vine sa sustina cat de cat aceste zvonuri. Sursa pagina de FB a presedintelui CJ Ilfov - Marian Petrache
https://www.facebook.com/13722032304673 ... 638561823/

 


Re: Stiri despre operatorii AMTB Puss in Boots

Ma bucur foarte mult ca dispar jegurile astea de pe traseele externe. Singura modalitate in care as fi fost eu personal de acord sa ramana ar fi fost cele subliniate acum ceva timp si de Victor (tarifare integrata, orare clare care sa ajute calatorii nu sa ciupeasca din felia RATB-atunci si mai ales masini ca lumea, respectand anumite reguli). Mai ramane acum sa nu isi bata joc STB, o data ce se vede cu sacii in caruta, ba chiar astept o abordare diferita, coerenta si constructiva si raspunzand nevoilor oamenilor nu ideilor crete ale celor din birou.

 


Re: Stiri despre operatorii AMTB Puss in Boots

dany wrote:
Se pare ca de la 1 noiembrie vom avea periferiile reintroduse. Doua-trei ture din 335, unul din 103 si uite asa se face de o periferie

Stai ca vin incet incet Otokarele si poate treaba va fi mai buna. Intrebarea mea (ca in oricare din situatiile de genul asta) e: sunt soferi?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Nu stiam asta :D. Si este oficial, de luni avem periferie, atasat poza cu liniile de la Titan
B41833FD-52C8-4994-831C-26D66BD91CFD.jpeg (153.25 KB; downloaded 3174 times)

 


Re: Stiri despre operatorii AMTB dany

Nu sunt soferi, cum de altfel nu erau nici in 2002-2003, insa se vor face ore la greu si vor fi platiti suplimentar.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor GPS

Ciudate indicative, de ce nu s-a rămas la cele vechi?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Nu stiu, poate pentru a nu se pupa cu liniile de maxi taxi ca si indicative?Ce va pot spune este ca 454 este actualul 404, 407 este fostul 410 din 2010, 406 (actual Chiajna) este fostul 461 din 2010, 451 este fostul 459, 452 fostul 430, etc.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Si inca ceva, Titan nu mai are liniile de la Oncologic, posibil sa fie date la alta autobaza, Glina (fost 466) nu apare.

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421253 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use