Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 773968 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 29 30 31 32 33 34 35  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 Robert24

Pai normal, doar e masina lu' ma-sa si a lu' ta-su...  :evil:  :evil:  :evil:

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 barbuandrei

Daca asta e tiganie, inseamna ca nu ai vazut-o pe 4755.  :popa:

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 RATBCFR FaN

Sau pe 4361 sau 6257..
Uitați o poza cu 4361,de acum 2 luni
3FF00FF8-FBA6-4AE1-ADBA-FF1782DD182A.png (1.54 MB; downloaded 3762 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 V2A

Din data de 16.08.2018, autobuzele liniei 404 vor circula pe un traseu modificat

Urmare perfectării Actului Adiţional, încheiat între Regia Autonomă de Transport Bucureşti şi Primăria Oraşului Pantelimon, ocazionat de lucrările de reabilitare de pe Str. Sfântul Gheorghe din oraşul Pantelimon, începând cu data de 16.08.2018, autobuzele liniei 404 vor circula pe un traseu scurtat între terminalul ,,Cora Pantelimon’’ şi sensul giratoriu de la intersecţia Str. Tudor Vladimirescu/Str. Mioriţei, cu întoarcere pe Str. Mioriţei (noul terminal), Bd. Biruinţei (DN3), Şos. Pantelimon, apoi traseul de ducere.

http://www.ratb.ro/comunicat1.php?nrcom=923

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 dany

Aceasta miscare a fost facuta inca de ieri de la ora 9, cand a aparut anuntul pe site-ul primariei. Inca de ieri autobuzele intorc in rond.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 neur000

Trasee noi:

https://adevarul.ro/news/bucuresti/revo ... index.html













Sper că la STB vor cotiza cu bani şi CJ Ilfov sau localităţile deservite, nu mi s-ar părea normal ca aceste linii să fie asigurate strict din Bugetul Municipiului Bucureşti.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 punmeister

Pai la STB CGMB va avea 99,9% din actiuni iar CJ Ilfov 0,1%.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 neur000

Am înţeles că CJ Ilfov face parte din Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară de Transport Public Bucureşti – Ilfov care contractează STB pentru transport, deci trag speranţe că vor da şi ilfovenii ceva bani.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 hADRIAN

La Alexandria au primit licente pentru linia 438 doua noi autobuze, ambele E3, 4317 si 4598.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 ikarus13

Sunt multe cu licenta care nu au circulat niciodata pe preorasenesti. Asta ca o mica paranteza

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 barbuandrei

Iar 4491 a renuntat la licenta.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 dany

Un articol destul de interesant din care putem deduce fiecare ce doreste :D . Cred ca deja se stie societatea care trebuie sa primeasca contractul pe 10 ani.
Sursa: Jurnal de Ilfov
1A059F9A-B5BC-40CB-99A4-66DD6DEBDD28.jpeg (913.88 KB; downloaded 4858 times)

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 alexxd_31

In sfarsit o veste buna.
Scap de mersul cu 416.
Cand li-se atrage atentia soferilor ca era foarte aglomerat si nu mai e loc nici in picioare se uita si comentaza aiurea.
Am zis ca o sa fac un filmulet si o sa il postez pe FB si Youtube sa vada si lumea in ce conditii se circula.
Plus ca de la Cora Pantelimon pana la iesirea din Bucuresti  merg cu 10 km/h ca nu cumva sa rateze vreun client. De respectarea programului nici nu mai vorbesc.
Oricum nu imi dau seama cum acele masini trec de revizia tehnica troncanind din toate articulatiile.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 dany

Asa este, liniile care trec prin Stefanesti au un program dezordonat si faza cu mersul cu 10 km/h mi se pare lipsa de bun simt (a fost testata si de mine), eu unul am renuntat la a merge cu transportul in comun din 2010, de cand au fost scoase liniile RATB, in prezent utilizand foarte mult masina personala (20-22 mii km/an), dar daca vom avea din nou linii RATB probabil voi lua in calcul aceasta alternativa avand in vedere diferenta dintre RATB si dubari.

 


Go to page:  1  ... 29 30 31 32 33 34 35  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421244 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use