Forum părinte: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

Subiect: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX)

1808 mesaje, 343266 vizualizări.
⚠  Reguli forum

Mergi la pagina:  1  ... 124 125 126 127 128 129 130

📖 Opțiuni paginare
  • Autor: dany
  • Membru Silver
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) dany

Sa nu uitam ca o asociere de fosti dubari a castigat licitatia unui lot de linii regionale ce trebuiau infiintate de mult dar datorita diverselor motive gasite nici pana in ziua de azi nu avem liniile respective

• Autor: Chev Celios
  • Membru Bronze
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) Chev Celios

Da aici  cam de penal pentru ca ei au castigat licitatia si nu au cu ce sa opereze pe liniile castigate.

• Autor: CiprianTRB
  • Membru Silver
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) CiprianTRB

Daniel Baluța a scris:
Fluidizăm traficul rutier în zona Eroii Revoluției!

Relocăm capătul de linie al autobuzelor Regio R 418, 419, 420 și 465 pe strada Șura Mare.

Până acum aceste autobuze staționau pe prima bandă de circulație a șoselei Giurgiului blocând traficul și îngreunând vizibilitatea în zona unei treceri de pietoni extrem de circulată, în imediata apropiere a stației de metrou Eroii Revoluției.

Am rugămintea, ca persoanele care își parcau mașinile pe strada Șura Mare, să înțeleagă importanța acestei modificări și să nu mai parcheze aici pentru a evita eventualele sancțiuni.

Deși nu am desființat locuri de parcare din această zonă în urma relocării, vom căuta soluții pentru cei care obișnuiau să își lase mașinile pe această stradă.

Sursa

• Autor: rosetti61
  • Membru Silver
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) rosetti61

Si cum o sa se impace cu tramvaiele; daca intorc comun cu 173, in jurul liceului? Fac stationare/cob acolo (cine vrea la metrou se da jos la Sura Mare), iar prima statie de urcare este la metrou (comuna cu 116, 141, 232, 323).

• Autor: Victor92
  • Membru Gold
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) Victor92

173 intoarce la Eroii Revolutiei.
Propunerea R-urilor e la Sura Mare.

• Autor: barbuandrei
  • Membru Silver
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) barbuandrei

Undeva prin 2006, linia 173 intorcea la Sura Mare si dupa lungi de certuri si discutii cu vatmanii, a revenit la actualul capat de linie. Acelasi lucru se va intampla probabil si cu R-urile.

• Autor: ByOnu
  • Membru Gold
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) ByOnu

Stai asa. Stop joc. Sa inteleg ca regionalele nu vor mai avea statie deloc deloc la gura de metrou? Distrugem deci o transbordare pentru ...masini?

Sau autobuzele pur si simplu vor trece pe acolo fara stationare?

• Autor: CiprianTRB
  • Membru Silver
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (R 4XX) CiprianTRB

Tind sa cred ca a doua varianta.

• Membru Gold
  • Scris:
  •  

Din primele autobuze Mercedes-Benz Citaro Euro 3 prezentate la Piata Presei pe 03 Iunie 2006, 4124 a ajuns sa circule, in cotidian, pe traseele regionale.

De obicei, este prezent pe ruta spre Peris - R443, dar ieri a "lucrat" toata ziua intre Bucuresti si Sitaru.

L-am surprins pe R477 - podul DN1 deasupra Centurii de Nord a Capitalei.

In schimb, o aparitie interesanta am zarit ieri pe R402 - 4149 a fost repartizat aici. Probabil s-a defectat un autobuz din cele cu tahograf, titulare pe acest traseu fiind 4167, 4169, 4401. Astazi, s-a revenit la normal cu 4167 si 4401.

• Autor: nicusior
  • Membru înregistrat
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) nicusior

rosetti61 a scris:
R403 este rentabil la ce traseu are? Se punea la un moment dat desfiintarea sau scurtarea lui.

De la Casa Presei am urcat 15 calatori la care peste 10 calatori am validat cardul la masina de la ora 15:00, si la Afumati a plecat goala spre Branesti, erau doua femei la care sperau ca sa mai circule si dupa 1 ianuarie.

• Autor: dekolor
  • Membru Bronze
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) dekolor

Legat de R403, nu pare sa dispara prea curand. In Afumati cel putin au aparut placute in statii, indicatoare rutiere si acele marcaje "BUS" pe sosea, in fiecare statie.

• Autor: Andrei Andraș
  • Membru Silver
  • Scris:
  •  

Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) Andrei Andraș

De parcă indicatoarele și semnele de stație nu pot fi date jos, iar marcajele cu bus să rămână acolo până dispar.  :roll:

• Autor: dekolor
  • Membru Bronze
  • Scris:
  •  

Re: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX) dekolor

Nu spun ca 100% sigur nu dispare linia, nu am cum sa stiu asta, dar mi se pare ilogic sa se apuce fix acum de pus niste stalpi si tras dungi pe jos daca ei stiu ca linia dispare de la 1 ianuarie sau ce data se mai vehiculeaza pe aici.

• Membru Gold
  • Scris:
  •  

O serie de poze cu autobuzele regionale din toamna anului 2020.

Septembrie 2020

4618 - Linia R409 - Soseaua Manastirea Caldarusani / DJ 101C

4798 - Linia R409 - Lipia / DJ 101C

Nuci

4176 - Linia R443 - Tancabesti - DJ 101B

4772 - Linia R443 - Peris - DJ 101B

4537 - Linia R447 BIS - DC 21A

Mergi la pagina:  1  ... 124 125 126 127 128 129 130

📖 Opțiuni paginare
Prima pagină  • 
Forum părinte: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Alege destinația

Începând cu , cei 1667 utilizatori ai forumului au scris 327500 mesaje în 3922 subiecte și 409 sub-forumuri.
Interval de actualizare: 30 minute.

© 2009 - 2021 Asociația „Metrou Ușor”

Termenele și condițiile de utilizare

Întrebări frecvente - ghid de utilizare